www.svethardware.cz
>
>
>
>

Broadcom má smůlu, Trump zablokoval akvizici Qualcommu

Broadcom má smůlu, Trump zablokoval akvizici Qualcommu
, , aktualita
Jednostranné námluvy Broadcomu, který se snažil po dobrém, i po zlém koupit americký Qualcomm, skončily. Není ani třeba čekat na rozhodnutí komise CFIUS, neboť se do věci vložil sám Donald Trump, který akvizici zablokoval. 
reklama
Ještě na začátku minulého týdne to bylo s Qualcommem nahnuté, neboť Broadcom chtěl využít jeho setkání s akcionáři k dosazení vlastních lidí do vedení firmy. Začalo ale vyšetřování ze strany Committee on Foreign Investment in the United States (CFIUS), které měl podnítit sám Qualcomm a tato komise pro zajištění potřebného času nařídila odsunout zmíněné setkání alespoň o měsíc. 
 
 
Broadcom to označil za zoufalou taktiku, ovšem ukázalo se, že ta byla účinná. Z komise se začaly ozývat hlasy o potenciálním narušení bezpečnosti i konkurenceschopnosti USA a také se poukazovalo na praktiky firmy Broadcom, která využívá nově získané firmy jako dojnou krávu. Qualcomm je přitom společnost mohutně investující do výzkumu a vývoje, což by bylo pod taktovkou Broadcomu zřejmě značně omezeno.
 
Nakonec byl zmíněn i samotný Intel, který se dle fám chystal k akvizici Broadcomu, pokud by ten nakonec přeci jen na Qualcomm dosáhl. Nyní jsou ale už tyto úvahy bezpředmětné, pokud tedy Intel nebude mít zájem o Broadcom i tak, protože americký prezident Donald Trump zasáhl se slovy: "Existuje přesvědčivý důkaz, který mě ujistil o tom, že Broadcom by podnikl kroky, které by narušily národní bezpečnost Spojených států". 
 
Zároveň s tím Donald Trump včera podepsal výnos, kterým akvizici Qualcommu firmou Broadcom zakázal, přičemž podklady pro toto rozhodnutí mu měla poskytnout právě CFIUS. Zástupci Broadcomu se už nechali slyšet, že jsou tímto výnosem šokováni a nemohou mu uvěřit. Uvedli také, že silně nesouhlasí s tím, že by akvizice Qualcommu měla zvyšovat obavy o národní bezpečnost. Samotný Qualcomm se naopak obrnil a zatím nic z toho nekomentoval. 
 
 
Z pozice prezidenta Trumpa ale nejde o první podobný výnos. Od svého nástupu už stihl "sestřelit" asi deset podobných obchodů, kdy šlo většinou o původem čínské firmy, jež se snažily koupit americké hi-tech společnosti. Nikdy ale nešlo o tak velký obchod jako v případě Qualcommu, jak ukazuje přiložená tabulka. 
 
Zdroj: Bloomberg


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ADATA uvádí své nejrychlejší SSD pro běžné sestavy: XPG SX8200 ADATA uvádí své nejrychlejší SSD pro běžné sestavy: XPG SX8200
Dosud nejrychlejším modelem SSD určeným pro běžné počítače se pochlubila společnost ADATA, která jej vysílá na trh pod označením XPG SX8200. Jde pochopitelně o model pro NVMe, který využívá výkon rozhraní PCIe 3.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Pevný disk Seagate Exos vytáhne propustnost až na 480 MB/s Pevný disk Seagate Exos vytáhne propustnost až na 480 MB/s
Seagate dokazuje, že pevné disky ještě neřekly poslední slovo ani z hlediska datové propustnosti. Uvádí totiž heliem plněné disky Exos, které slibují sekvenční přenosy dat až 480 MB/s, což je na HDD velice slušné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
SpaceX prý postaví svou BFR v Los Angeles ve zbrusu novém zařízení SpaceX prý postaví svou BFR v Los Angeles ve zbrusu novém zařízení
Nedávno jsme přinesli informaci, že společnost SpaceX chce už přibližně za rok poprvé otestovat svou raketu BFR. Je tak už na čase, aby ta byla ve výstavbě, a to dle všeho v Los Angeles, z čehož ale prý nemají radost někteří členové Kongresu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Postavte si "Commodore 64" z Raspberry Pi Postavte si "Commodore 64" z Raspberry Pi
Už tento měsíc se má na trh dostat miniverze počítače Commodore 64 za oficiální cenu 70 dolarů. Pokud si ale chcete jeho obdobu postavit sami, můžete využít návod, který popisuje, jak si jej vytvořit doma za ještě nižší částku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Profesor kosmologie objevil Mars Profesor kosmologie objevil Mars
Profesor Peter Dunsby z Univerzity v Kapském městě ohlásil objev velice jasného pohybujícího se objektu, který v dané oblasti sledování předtím nebyl. Ohlásil jej jako objekt ATel 11448, což by později jistě velice rád chtěl vzít zpět. 
Včera, aktualita, Jan Vítek