www.svethardware.cz
>
>
>
>

Broadcom má smůlu, Trump zablokoval akvizici Qualcommu

Broadcom má smůlu, Trump zablokoval akvizici Qualcommu
, , aktualita
Jednostranné námluvy Broadcomu, který se snažil po dobrém, i po zlém koupit americký Qualcomm, skončily. Není ani třeba čekat na rozhodnutí komise CFIUS, neboť se do věci vložil sám Donald Trump, který akvizici zablokoval. 
reklama
Ještě na začátku minulého týdne to bylo s Qualcommem nahnuté, neboť Broadcom chtěl využít jeho setkání s akcionáři k dosazení vlastních lidí do vedení firmy. Začalo ale vyšetřování ze strany Committee on Foreign Investment in the United States (CFIUS), které měl podnítit sám Qualcomm a tato komise pro zajištění potřebného času nařídila odsunout zmíněné setkání alespoň o měsíc. 
 
 
Broadcom to označil za zoufalou taktiku, ovšem ukázalo se, že ta byla účinná. Z komise se začaly ozývat hlasy o potenciálním narušení bezpečnosti i konkurenceschopnosti USA a také se poukazovalo na praktiky firmy Broadcom, která využívá nově získané firmy jako dojnou krávu. Qualcomm je přitom společnost mohutně investující do výzkumu a vývoje, což by bylo pod taktovkou Broadcomu zřejmě značně omezeno.
 
Nakonec byl zmíněn i samotný Intel, který se dle fám chystal k akvizici Broadcomu, pokud by ten nakonec přeci jen na Qualcomm dosáhl. Nyní jsou ale už tyto úvahy bezpředmětné, pokud tedy Intel nebude mít zájem o Broadcom i tak, protože americký prezident Donald Trump zasáhl se slovy: "Existuje přesvědčivý důkaz, který mě ujistil o tom, že Broadcom by podnikl kroky, které by narušily národní bezpečnost Spojených států". 
 
Zároveň s tím Donald Trump včera podepsal výnos, kterým akvizici Qualcommu firmou Broadcom zakázal, přičemž podklady pro toto rozhodnutí mu měla poskytnout právě CFIUS. Zástupci Broadcomu se už nechali slyšet, že jsou tímto výnosem šokováni a nemohou mu uvěřit. Uvedli také, že silně nesouhlasí s tím, že by akvizice Qualcommu měla zvyšovat obavy o národní bezpečnost. Samotný Qualcomm se naopak obrnil a zatím nic z toho nekomentoval. 
 
 
Z pozice prezidenta Trumpa ale nejde o první podobný výnos. Od svého nástupu už stihl "sestřelit" asi deset podobných obchodů, kdy šlo většinou o původem čínské firmy, jež se snažily koupit americké hi-tech společnosti. Nikdy ale nešlo o tak velký obchod jako v případě Qualcommu, jak ukazuje přiložená tabulka. 
 
Zdroj: Bloomberg


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje PC dál klesají, ale velcí výrobci moc neutrpěli Prodeje PC dál klesají, ale velcí výrobci moc neutrpěli
V posledních letech se občas objeví zprávy o tom, jak se pokles prodejů počítačů zpomaluje či zastavuje, ovšem přes to všechno je realita taková, že trh s PC spíše chřadne. Nicméně rozhodně ne každý tím trpí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft couvá z plánů podporovat VR na Xbox One Microsoft couvá z plánů podporovat VR na Xbox One
S nástupem výkonné konzole Xbox One X přišla pro Microsoft i možnost využít její sílu k podpoře virtuální reality. Tím by ostatně celý trh s ní získal další velice potřebnou vzpruhu, ovšem to celé nyní padá.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung ukázal malá 8TB NVMe SSD Samsung ukázal malá 8TB NVMe SSD
Samsung si připravil vysokokapacitní 8TB SSD, která směřují do datových center. Jde přitom o formát NGSFF, který se podobá M.2 kartám a využívá rovněž NVMe. Samsung je prezentuje jako své první NF1 NVMe SSD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Serverové EPYC slaví rok, co mají za sebou? Serverové EPYC slaví rok, co mají za sebou?
Společnost AMD má už rok na trhu své serverové procesory EPYC, kterými zaútočila na konkurenční Xeony. Nyní doufá, že s touto i příští generací brzy získá výrazný podíl na trhu, který v podstatě celý ztratila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
PUBG slevou oslavuje 50 milionů prodaných kopií a chystá novou mapu Sanhok PUBG slevou oslavuje 50 milionů prodaných kopií a chystá novou mapu Sanhok
PlayerUnknown's Battlegrounds si stále na Steamu drží prvenství mezi nejprodávanějšími hrami, a tak není ani divu, že se této hry prodalo již 50 milionů kopií. To nyní autoři oslavují snížením ceny a rovněž připravují novou mapu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek