www.svethardware.cz
>
>
>
>

Broadcom má smůlu, Trump zablokoval akvizici Qualcommu

Broadcom má smůlu, Trump zablokoval akvizici Qualcommu
, , aktualita
Jednostranné námluvy Broadcomu, který se snažil po dobrém, i po zlém koupit americký Qualcomm, skončily. Není ani třeba čekat na rozhodnutí komise CFIUS, neboť se do věci vložil sám Donald Trump, který akvizici zablokoval. 
reklama
Ještě na začátku minulého týdne to bylo s Qualcommem nahnuté, neboť Broadcom chtěl využít jeho setkání s akcionáři k dosazení vlastních lidí do vedení firmy. Začalo ale vyšetřování ze strany Committee on Foreign Investment in the United States (CFIUS), které měl podnítit sám Qualcomm a tato komise pro zajištění potřebného času nařídila odsunout zmíněné setkání alespoň o měsíc. 
 
 
Broadcom to označil za zoufalou taktiku, ovšem ukázalo se, že ta byla účinná. Z komise se začaly ozývat hlasy o potenciálním narušení bezpečnosti i konkurenceschopnosti USA a také se poukazovalo na praktiky firmy Broadcom, která využívá nově získané firmy jako dojnou krávu. Qualcomm je přitom společnost mohutně investující do výzkumu a vývoje, což by bylo pod taktovkou Broadcomu zřejmě značně omezeno.
 
Nakonec byl zmíněn i samotný Intel, který se dle fám chystal k akvizici Broadcomu, pokud by ten nakonec přeci jen na Qualcomm dosáhl. Nyní jsou ale už tyto úvahy bezpředmětné, pokud tedy Intel nebude mít zájem o Broadcom i tak, protože americký prezident Donald Trump zasáhl se slovy: "Existuje přesvědčivý důkaz, který mě ujistil o tom, že Broadcom by podnikl kroky, které by narušily národní bezpečnost Spojených států". 
 
Zároveň s tím Donald Trump včera podepsal výnos, kterým akvizici Qualcommu firmou Broadcom zakázal, přičemž podklady pro toto rozhodnutí mu měla poskytnout právě CFIUS. Zástupci Broadcomu se už nechali slyšet, že jsou tímto výnosem šokováni a nemohou mu uvěřit. Uvedli také, že silně nesouhlasí s tím, že by akvizice Qualcommu měla zvyšovat obavy o národní bezpečnost. Samotný Qualcomm se naopak obrnil a zatím nic z toho nekomentoval. 
 
 
Z pozice prezidenta Trumpa ale nejde o první podobný výnos. Od svého nástupu už stihl "sestřelit" asi deset podobných obchodů, kdy šlo většinou o původem čínské firmy, jež se snažily koupit americké hi-tech společnosti. Nikdy ale nešlo o tak velký obchod jako v případě Qualcommu, jak ukazuje přiložená tabulka. 
 
Zdroj: Bloomberg


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na koncertech Taylor Swift jsou kamery s rozpoznáváním tváří Na koncertech Taylor Swift jsou kamery s rozpoznáváním tváří
Taylor Swift má hodně obdivovatelů i odpůrců a na obou stranách spektra jsou někteří z nich až fanatičtí. Proti nim se nyní bojuje systémem skrytých kamer, které jsou napojeny na systémy rozpoznávání tváří.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adata uvádí SSD SX6000 Lite a XPG Gammix S11 Pro Adata uvádí SSD SX6000 Lite a XPG Gammix S11 Pro
Pokud chcete opravdu rychlé SSD disky, Adata má pro vás několik možností. Třídu levnějších rozšiřuje model SX6000 Lite s rychlostmi až 1800 MB/s, na špičku pak míří XPG Gammix S11 Pro s podporou až 3500 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Viceprezident Mike Rayfield opouští radeonovou divizi, prý ztratil zájem o práci Viceprezident Mike Rayfield opouští radeonovou divizi, prý ztratil zájem o práci
Mike Rayfield, dosavadní senior viceprezident a generální manažer Radeon Technologies Group (RTG) s koncem roku ve firmě AMD i sám skončí. To je jisté, avšak spekuluje se o důvodech, které ukazují na vyhoření.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Virgin Galactic SpaceShipTwo dosáhla vesmíru, nebo snad ne? Virgin Galactic SpaceShipTwo dosáhla vesmíru, nebo snad ne?
Titulky hlásají, že loď SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic se přiblížila k hranici vesmíru a jinde se zase dozvíme, že už v něm byla. Pojďme se tak podívat na to, jak to ve skutečnosti je a co se podařilo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu
John Romero chce oslavit 25. narozeniny hry Doom uvedením megawadu Sigil, který bude k dispozici zdarma. Ten rozšíří původní legendární hru z roku 1993, která se stala průkopníkem FPS her, o pátou epizodu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala