www.svethardware.cz
>
>
>
>

Broadcom má smůlu, Trump zablokoval akvizici Qualcommu

Broadcom má smůlu, Trump zablokoval akvizici Qualcommu
, , aktualita
Jednostranné námluvy Broadcomu, který se snažil po dobrém, i po zlém koupit americký Qualcomm, skončily. Není ani třeba čekat na rozhodnutí komise CFIUS, neboť se do věci vložil sám Donald Trump, který akvizici zablokoval. 
reklama
Ještě na začátku minulého týdne to bylo s Qualcommem nahnuté, neboť Broadcom chtěl využít jeho setkání s akcionáři k dosazení vlastních lidí do vedení firmy. Začalo ale vyšetřování ze strany Committee on Foreign Investment in the United States (CFIUS), které měl podnítit sám Qualcomm a tato komise pro zajištění potřebného času nařídila odsunout zmíněné setkání alespoň o měsíc. 
 
 
Broadcom to označil za zoufalou taktiku, ovšem ukázalo se, že ta byla účinná. Z komise se začaly ozývat hlasy o potenciálním narušení bezpečnosti i konkurenceschopnosti USA a také se poukazovalo na praktiky firmy Broadcom, která využívá nově získané firmy jako dojnou krávu. Qualcomm je přitom společnost mohutně investující do výzkumu a vývoje, což by bylo pod taktovkou Broadcomu zřejmě značně omezeno.
 
Nakonec byl zmíněn i samotný Intel, který se dle fám chystal k akvizici Broadcomu, pokud by ten nakonec přeci jen na Qualcomm dosáhl. Nyní jsou ale už tyto úvahy bezpředmětné, pokud tedy Intel nebude mít zájem o Broadcom i tak, protože americký prezident Donald Trump zasáhl se slovy: "Existuje přesvědčivý důkaz, který mě ujistil o tom, že Broadcom by podnikl kroky, které by narušily národní bezpečnost Spojených států". 
 
Zároveň s tím Donald Trump včera podepsal výnos, kterým akvizici Qualcommu firmou Broadcom zakázal, přičemž podklady pro toto rozhodnutí mu měla poskytnout právě CFIUS. Zástupci Broadcomu se už nechali slyšet, že jsou tímto výnosem šokováni a nemohou mu uvěřit. Uvedli také, že silně nesouhlasí s tím, že by akvizice Qualcommu měla zvyšovat obavy o národní bezpečnost. Samotný Qualcomm se naopak obrnil a zatím nic z toho nekomentoval. 
 
 
Z pozice prezidenta Trumpa ale nejde o první podobný výnos. Od svého nástupu už stihl "sestřelit" asi deset podobných obchodů, kdy šlo většinou o původem čínské firmy, jež se snažily koupit americké hi-tech společnosti. Nikdy ale nešlo o tak velký obchod jako v případě Qualcommu, jak ukazuje přiložená tabulka. 
 
Zdroj: Bloomberg


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet
Pokud jste během posledního měsíce nakupovali na zahraničním serveru Newegg.com, zbystřete. Hackerům se totiž povedlo napadnout platební stránku a krást údaje o použitých platebních kartách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů
Morgan Stanley stahuje NVIDII kalhoty ještě daleko před brodem a na základě prvních recenzí karet GeForce RTX 2080 Ti a 2080 vyjadřuje své zklamání nad celou touto generací. Na základě toho tak klesá NVIDII hodnota akcií. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite
Někteří lidé velmi nelibě nesou porážku v počítačových hrách, obzvláště byli-li poraženi jen 11letým klukem. 45letý muž v návalu zlosti začal malému chlapci vyhrožovat smrtí, což nakonec vyústilo v jeho zatčení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dotyková zařízení s Windows ukládají citlivá data do souboru Dotyková zařízení s Windows ukládají citlivá data do souboru
Potenciální vektor pro únik citlivých informací může pomoci vytvořit soubor WaitList.dat, který je využíván příslušnou službou na počítačích s Windows 8.1 a Windows 10. Podmínkou je, aby byly vybaveny dotykovou obrazovkou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
WD My Cloud NAS mají vážnou bezpečnostní chybu, na niž výrobce přes rok nereagoval WD My Cloud NAS mají vážnou bezpečnostní chybu, na niž výrobce přes rok nereagoval
Tom's Hardware informuje, že produkty My Cloud NAS od Western Digital obsahují chybu, která umožní komukoliv přistupovat k datům, která na nich máme uložena, a to přes Internet. Tato chyba je stále aktuální. 
Včera, aktualita, Jan Vítek