Chrome začne podporovat multimediální klávesy

Chrome začne podporovat multimediální klávesy
, , aktualita
Chrome se brzy stane prvním internetovým prohlížečem, který nabídne nativní podporu multimediálních kláves. Videa či hudbu přehrávanou v prohlížeči tak bude možné ovládat pomocí speciálních kláves.
K oblíbeným
reklama
Mnoho notebooků i desktopových klávesnic nabízí klávesy pro snadnější ovládání multimédií (samostatně nebo ukryté pod funkčními klávesami), ale žádný z hlavních internetových prohlížečů nedostal do vínku jejich podporu. Tedy alespoň nativně, bez nutnosti instalovat jakákoliv rozšíření. Zanedlouho by ovšem mělo dojít ke zlomu, o který se postará Google. Připravovaný Chrome 73, jehož finální verzi můžeme očekávat v březnu, by měl přinést podporu multimediálních kláves pro zahájení, pozastavení nebo zastavení přehrávání, přeskočení na další či předchozí skladbu/video, změnu hlasitosti nebo vypnutí zvuku.
 
 
Klávesy by měly fungovat i v případě, že karta přehrávající videa na YouTube, hudbu ze Spotify nebo jakákoliv jiná multimédia bude otevřena na pozadí, případně bude minimalizováno celé okno prohlížeče. Uživatel tedy bude moci snadno vypnout přehrávání nebo přepnout na další skladbu/video, aniž by musel musel otevírat okno prohlížeče a hledat mezi otevřenými kartami tu správnou. Chrome 73 přinese také Media Session API, které umožní vývojářům upravit, jak budou jejich stránky a aplikace reagovat na multimediální klávesy.
 
Nové funkce se dočkají nejprve uživatelé verzí prohlížeče pro Chrome OS, MacOS a Windows, později dorazí nativní podpora také do linuxové verze. Pokud využíváte testovací sestavení, tedy Chrome Canary nebo Beta, můžete funkci vyzkoušet už nyní, a to třeba na této demo stránce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové našli pozůstatky po "hostující hvězdě" z 12. století Astronomové našli pozůstatky po "hostující hvězdě" z 12. století
Z 12. století tohoto letopočtu existují záznamy čínských a japonských astronomů, kteří popisovali objev návštěvnické či hostující hvězdy jasné jako Saturn, která se náhle objevila a vydržela na nebi svítit asi půl roku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ampere je na trhu už rok, příznivější hodnotu oproti slibům nepřinesl Ampere je na trhu už rok, příznivější hodnotu oproti slibům nepřinesl
Už je to rok a několik dní, co byly na trh vypuštěny první kusy grafických karet GeForce RTX 3000 "Ampere" čili konkrétně RTX 3080. Mnozí lidé, kteří netušili, co bude následovat, se přitom krátce předtím začali nerozvážně zbavovat starých karet.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rover programu NASA Artemis přistane poblíž jižního pólu Měsíce Rover programu NASA Artemis přistane poblíž jižního pólu Měsíce
Do programu NASA Artemis patří také nový rover zvaný VIPER, který je chystán na start v roce 2023. Zkoumat bude oblast jižního pólu, kde lze tušit významné zásoby vodního ledu a snad tu budou i jiné zdroje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Už betatest Call of Duty: Vanguard zaplevelili cheateři Už betatest Call of Duty: Vanguard zaplevelili cheateři
Call of Duty: Vanguard ještě ani nebyl vypuštěn na trh, neboť v uplynulých dvou týdnech probíhalo betatestování, které ovšem už poznamenali cheateři. Objevily se o tom důkazy ve formě videí, kde je podvádění zcela zřejmé. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sonda NASA Psyche získává finální podobu, využije solární elektrický pohon Sonda NASA Psyche získává finální podobu, využije solární elektrický pohon
NASA se chystá v příštím roce vypustit do vesmíru sondu Psyche, jejímž cílem bude stejnojmenný asteroid v Hlavním pásu planetek, který má být velice bohatý na kovy. My se můžeme podívat především na typ pohonu této sondy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek