Chrome začne podporovat multimediální klávesy

Chrome začne podporovat multimediální klávesy
, , aktualita
Chrome se brzy stane prvním internetovým prohlížečem, který nabídne nativní podporu multimediálních kláves. Videa či hudbu přehrávanou v prohlížeči tak bude možné ovládat pomocí speciálních kláves.
K oblíbeným
reklama
Mnoho notebooků i desktopových klávesnic nabízí klávesy pro snadnější ovládání multimédií (samostatně nebo ukryté pod funkčními klávesami), ale žádný z hlavních internetových prohlížečů nedostal do vínku jejich podporu. Tedy alespoň nativně, bez nutnosti instalovat jakákoliv rozšíření. Zanedlouho by ovšem mělo dojít ke zlomu, o který se postará Google. Připravovaný Chrome 73, jehož finální verzi můžeme očekávat v březnu, by měl přinést podporu multimediálních kláves pro zahájení, pozastavení nebo zastavení přehrávání, přeskočení na další či předchozí skladbu/video, změnu hlasitosti nebo vypnutí zvuku.
 
 
Klávesy by měly fungovat i v případě, že karta přehrávající videa na YouTube, hudbu ze Spotify nebo jakákoliv jiná multimédia bude otevřena na pozadí, případně bude minimalizováno celé okno prohlížeče. Uživatel tedy bude moci snadno vypnout přehrávání nebo přepnout na další skladbu/video, aniž by musel musel otevírat okno prohlížeče a hledat mezi otevřenými kartami tu správnou. Chrome 73 přinese také Media Session API, které umožní vývojářům upravit, jak budou jejich stránky a aplikace reagovat na multimediální klávesy.
 
Nové funkce se dočkají nejprve uživatelé verzí prohlížeče pro Chrome OS, MacOS a Windows, později dorazí nativní podpora také do linuxové verze. Pokud využíváte testovací sestavení, tedy Chrome Canary nebo Beta, můžete funkci vyzkoušet už nyní, a to třeba na této demo stránce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář