Chrome začne podporovat multimediální klávesy

Chrome začne podporovat multimediální klávesy
, , aktualita
Chrome se brzy stane prvním internetovým prohlížečem, který nabídne nativní podporu multimediálních kláves. Videa či hudbu přehrávanou v prohlížeči tak bude možné ovládat pomocí speciálních kláves.
reklama
Mnoho notebooků i desktopových klávesnic nabízí klávesy pro snadnější ovládání multimédií (samostatně nebo ukryté pod funkčními klávesami), ale žádný z hlavních internetových prohlížečů nedostal do vínku jejich podporu. Tedy alespoň nativně, bez nutnosti instalovat jakákoliv rozšíření. Zanedlouho by ovšem mělo dojít ke zlomu, o který se postará Google. Připravovaný Chrome 73, jehož finální verzi můžeme očekávat v březnu, by měl přinést podporu multimediálních kláves pro zahájení, pozastavení nebo zastavení přehrávání, přeskočení na další či předchozí skladbu/video, změnu hlasitosti nebo vypnutí zvuku.
 
 
Klávesy by měly fungovat i v případě, že karta přehrávající videa na YouTube, hudbu ze Spotify nebo jakákoliv jiná multimédia bude otevřena na pozadí, případně bude minimalizováno celé okno prohlížeče. Uživatel tedy bude moci snadno vypnout přehrávání nebo přepnout na další skladbu/video, aniž by musel musel otevírat okno prohlížeče a hledat mezi otevřenými kartami tu správnou. Chrome 73 přinese také Media Session API, které umožní vývojářům upravit, jak budou jejich stránky a aplikace reagovat na multimediální klávesy.
 
Nové funkce se dočkají nejprve uživatelé verzí prohlížeče pro Chrome OS, MacOS a Windows, později dorazí nativní podpora také do linuxové verze. Pokud využíváte testovací sestavení, tedy Chrome Canary nebo Beta, můžete funkci vyzkoušet už nyní, a to třeba na této demo stránce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek