Chrome začne podporovat multimediální klávesy

Chrome začne podporovat multimediální klávesy
, , aktualita
Chrome se brzy stane prvním internetovým prohlížečem, který nabídne nativní podporu multimediálních kláves. Videa či hudbu přehrávanou v prohlížeči tak bude možné ovládat pomocí speciálních kláves.
reklama
Mnoho notebooků i desktopových klávesnic nabízí klávesy pro snadnější ovládání multimédií (samostatně nebo ukryté pod funkčními klávesami), ale žádný z hlavních internetových prohlížečů nedostal do vínku jejich podporu. Tedy alespoň nativně, bez nutnosti instalovat jakákoliv rozšíření. Zanedlouho by ovšem mělo dojít ke zlomu, o který se postará Google. Připravovaný Chrome 73, jehož finální verzi můžeme očekávat v březnu, by měl přinést podporu multimediálních kláves pro zahájení, pozastavení nebo zastavení přehrávání, přeskočení na další či předchozí skladbu/video, změnu hlasitosti nebo vypnutí zvuku.
 
 
Klávesy by měly fungovat i v případě, že karta přehrávající videa na YouTube, hudbu ze Spotify nebo jakákoliv jiná multimédia bude otevřena na pozadí, případně bude minimalizováno celé okno prohlížeče. Uživatel tedy bude moci snadno vypnout přehrávání nebo přepnout na další skladbu/video, aniž by musel musel otevírat okno prohlížeče a hledat mezi otevřenými kartami tu správnou. Chrome 73 přinese také Media Session API, které umožní vývojářům upravit, jak budou jejich stránky a aplikace reagovat na multimediální klávesy.
 
Nové funkce se dočkají nejprve uživatelé verzí prohlížeče pro Chrome OS, MacOS a Windows, později dorazí nativní podpora také do linuxové verze. Pokud využíváte testovací sestavení, tedy Chrome Canary nebo Beta, můžete funkci vyzkoušet už nyní, a to třeba na této demo stránce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem
Závadné aplikace se nevyskytují jen na oficiálních obchodech s mobilními aplikacemi, ale také na obchodech pro desktopy. Na Microsoft Store se totiž objevilo hned 8 aplikací, které prováděly tajnou těžbu kryptoměn.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Logitech uvádí webkameru C920s s vyšším soukromím Logitech uvádí webkameru C920s s vyšším soukromím
Společnost Logitech aktualizovala svou oblíbenu webkameru a připravila novou verzi C920s. Ta umí natáčet Full HD videosekvence a jak velí dnešní doba se zájmem o vyšší soukromí, má i krytku objektivu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Opera R3 přináší nové uživatelské rozhraní Opera R3 přináší nové uživatelské rozhraní
Chystaná verze internetového prohlížeče Opera R3 nabídne přepracované uživatelské rozhraní s možností přepínání mezi tmavým a světlým motivem. Integrována byla také peněženka pro kryptoměny.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
15.2.2019, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
15.2.2019, aktualita, Jan Vítek