Chrome začne podporovat multimediální klávesy

Chrome začne podporovat multimediální klávesy
, , aktualita
Chrome se brzy stane prvním internetovým prohlížečem, který nabídne nativní podporu multimediálních kláves. Videa či hudbu přehrávanou v prohlížeči tak bude možné ovládat pomocí speciálních kláves.
K oblíbeným
reklama
Mnoho notebooků i desktopových klávesnic nabízí klávesy pro snadnější ovládání multimédií (samostatně nebo ukryté pod funkčními klávesami), ale žádný z hlavních internetových prohlížečů nedostal do vínku jejich podporu. Tedy alespoň nativně, bez nutnosti instalovat jakákoliv rozšíření. Zanedlouho by ovšem mělo dojít ke zlomu, o který se postará Google. Připravovaný Chrome 73, jehož finální verzi můžeme očekávat v březnu, by měl přinést podporu multimediálních kláves pro zahájení, pozastavení nebo zastavení přehrávání, přeskočení na další či předchozí skladbu/video, změnu hlasitosti nebo vypnutí zvuku.
 
 
Klávesy by měly fungovat i v případě, že karta přehrávající videa na YouTube, hudbu ze Spotify nebo jakákoliv jiná multimédia bude otevřena na pozadí, případně bude minimalizováno celé okno prohlížeče. Uživatel tedy bude moci snadno vypnout přehrávání nebo přepnout na další skladbu/video, aniž by musel musel otevírat okno prohlížeče a hledat mezi otevřenými kartami tu správnou. Chrome 73 přinese také Media Session API, které umožní vývojářům upravit, jak budou jejich stránky a aplikace reagovat na multimediální klávesy.
 
Nové funkce se dočkají nejprve uživatelé verzí prohlížeče pro Chrome OS, MacOS a Windows, později dorazí nativní podpora také do linuxové verze. Pokud využíváte testovací sestavení, tedy Chrome Canary nebo Beta, můžete funkci vyzkoušet už nyní, a to třeba na této demo stránce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková