Chytrá vyhřívaná bunda Mercury aneb AI pro vaše pohodlí

Chytrá vyhřívaná bunda Mercury aneb AI pro vaše pohodlí
, , aktualita
Strojové učení se dostává do všeho včetně oděvů. Jedním z takových produktů je bunda Mercury Intelligent Heated Jacket od Ministry of Supply. Ta má totiž topná tělesa a AI je využita pro učení se nastavení vyhřívání dle preference uživatele i jeho aktivity.
K oblíbeným
reklama
Společnost Ministry of Supply představila nový produkt, kde byste asi prvky umělé inteligence asi nečekali. Jde totiž o na první pohled běžnou bundu, která nese název Mercury Intelligent Heated Jacket. Ta je zvláštní už tím, že má v sobě tři topná tělesa využívající uhlíkových vláken a toto vyhřívání dohromady váží sotva 100 gramů. Hlavní modul na zádech má výkon 5 W a pak jsou zde ještě další dva s výkonem 2,5 W v kapsách. A právě toto topení je řízeno počítačem a algoritmy strojového učení. Nečekejte nějakou pokrokovou umělou inteligenci, která ovládne svět a ohrozí lidstvo, bunda však přesto umí pár zajímavých vychytávek.
 
Mercury bunda vyhřívání
 
Předně se pomocí algoritmů strojového učení přizpůsobuje svému uživateli. Do toho vstupují také údaje z akcelerometru, vnějšího i vnitřního teploměru. Pokud je tak člověk fyzicky více aktivní nebo není venku až tak zima, vyhřívání se vypne nebo alespoň sníží svou sílu. Na maximální nastavení dokáže vyvinout teplotu až 57 stupňů Celsia.
 
Mercury Intelligent Heated Jacket muž
 
Bunda je vhodná do nepříznivého počasí a je nepromokavá. Má odnímatelnou kapuci a měla by vydržet 50 pracích cyklů během 5 let. Dá se ovládat smartphonem nebo hlasem pomocí Amazon Alexa. O zdroj energie pro teplo se tu stará 10000mAh akumulátor. Dle výrobce by měl vydržet na 4,5 hodiny provozu na maximální nastavení, při běžném používání by ale mělo být možné dosáhnout i na jeden týden. Nabití baterie by mělo zabrat 5 hodin, slouží k tomu klasický USB-A kabel v bundě. Tato baterie navíc umožňuje bezdrátové nabíjení vašeho smartphonu v kapse (standard Qi).
 
Mercury Intelligent Heated Jacket modrá
 
Hlavním materiálem je tu polyester, využit je ale i polyuretan a zrnka kávové sedliny pro absorpci tělesných pachů. Hmotnost mužské varianty činí 1000 gramů, ženská váží 746 gramů. K dispozici bude také vesta (hmotnost 607, resp. 445 gramů), záleží ale také na velikosti. Ta může být XS až XXL u mužské a XXS až XXL u ženské varianty. Bunda má vodní sloupec 10000 mm a prodyšnost 10000 g/m2/24h. Kampaň na Kickstarteru už byla úspěšně splněna a za vestu zde chtěli $195, za bundu pak $265. K dispozici má být černá a modrá varianta.
 
Mercury Intelligent Heated Jacket černá
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor
V případě velkých společností zabývajících se letectvím a kosmonautikou není zrovna obvyklé, že se o jejich novinkách dozvídáme z pilných tweetů jejich šéfa. Ale když tak dnes už komunikují i státníci, tak proč ne Elon Musk? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě
Uživatelé herních konzolí Nintendo Switch si stěžují na to, že po čase začne driftovat, čili ujíždět ukazatel spojený s ovladačem Joy-Con. A nyní si už jen nestěžují, dali se dohromady a podali hromadnou žalobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde? AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde?
V databázi výsledků testů UserBenchmark byl spatřen jistý inženýrský vzorek produktu AMD s kódovým označením Flute. Je jasné, že půjde o SoC, a to velice moderní a založené na architektuře Zen 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek