www.svethardware.cz
>
>

Chytré zrcadlo Naked díky 3D skenu postavy monitoruje hubnutí

Chytré zrcadlo Naked díky 3D skenu postavy monitoruje hubnutí
, , aktualita
Chcete zhubnout nebo posilovat? Naked Labs pro vás mají netradiční způsob monitorování vašeho pokroku. Představují chytré zrcadlo Naked, které pomocí 3D skeneru monitoruje tvar vaší postavy v čase.
K oblíbeným
reklama
Starat se o své tělo není vždy jednoduché, mnoho lidí si jen plánuje jak začne cvičit a v budoucnu zhubne pár kilo nebo naopak nabere pár kilogramů svalů. Často ale zůstane jen u snů. V dnešní době jsou dobrými pomocníky různé "sport trackery" ať už na smartphonu nebo v chytrých hodinkách. Společnost Naked Labs na to šla ještě trochu jinak a představila chytré zrcadlo Naked, které monitoruje nejen hmotnost, množství tělesného tuku a svalů, ale také samotný tvar postavy. Skládá se v podstatě ze tří částí. Tou první je samotná mobilní aplikace pro telefon, dalším dílem je osobní váha, která však má jednu zajímavou funkcí navíc. Dokáže vámi otočit o 360°. A nakonec je tu samotné chytré zrcadlo, což je přesněji řečeno laserový 3D skener.
 
Naked
 
Funguje to tak, že na aplikaci zapnete měření, stoupnete si na váhu a zaujmete správnou pozici. Váha s vámi během 15 sekund pootočí o 360° a zrcadlo (resp. rám) pomocí zabudované kamery Intel RealSense 410 vytvoří 3D model vaší postavy. Váha změří hmotnost, množství tuku i svalů a máte tradiční měření tělesných vlastností doplněné také o obrázek. Ano, klidně by šlo jen vyfotit pár fotek, ale mít svůj vlastní 3D model je vlastně docela "cool", nemyslíte?
 
Naked
 
Díky tomu je možné změřit i další míry vašeho těla a mít tak i údaje o obvodu hrudi, pasu, rukou a dalších částí. Trochu obavy by ale člověk mohl mít z toho, že se tyto 3D skeny ukládají na cloud. Pro skenování je potřeba mít 82cm vzdálenost zrcadla a váhy, kolem ní je pak potřeba okruh o poloměru 60 cm bez dalších objektů. Také je dobré, aby do místnosti nesvítilo slunce (na to jsou technologie pro měření docela háklivé). Uživatel může mít maximálně 198 centimetrů a vážit 150 kilogramů.
 
Mobilní aplikace Naked
 
Spojení s telefonem zajišťuje Wi-Fi a Bluetooth 4.0 LE. Podporovány jsou operační systémy iOS 8 a Android 5.1, resp. novější verze. Osobní váha má 2200mAh baterii, kterou lze nabíjet pomocí USB-C kabelu. Zpracování obrazu ze senzoru má na starosti blíže neurčený x86 procesor se 4 GB RAM a 64GB m.2 SSD. Chytré zrcadlo bude i se vším příslušenstvím stát $1395, v prodeji bude od zimy 2018.
 
 
Výrobce také na svých stránkách uvádí příběhy lidí, kteří v testovacím provozu monitorovali svůj vývoj. Možná to bude pro někoho motivací.
 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek