www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Čína má první moduly DDR4 vzniklé kompletně na jejím území

Čína má první moduly DDR4 vzniklé kompletně na jejím území
, , aktualita
Konkrétně se bavíme o  Čínské lidové republice, která se v posledních letech velice snaží o to, aby byla z hlediska výroby hardwaru soběstačná, nebo alespoň aby vše potřebné zvládla vyrábět na svém území. To nyní nese ovoce v případě DDR4.
K oblíbeným
reklama
O snaze Číny vymanit se ze závislosti na cizích výrobcích pamětí RAM víme už řadu let, čili ještě od doby, kdy neexistovaly sankce namířené proti firmě Huawei a vztahy mezi USA a Čínou celkově se daly považovat za ještě dobré. Dá se říci, že snaha Číny o výrobu svých vlastních pamětí typu DRAM vycházela spíše z toho, jak vypadá jejich trh. Tomu totiž zcela dominuje trojice společností Samsung, SK Hynix a Micron, čili dvou jihokorejských a jedné americké. Ty v poslední řadě let odklidily svou konkurenci do pozadí, společně ovládají 94,2 % trhu a čelí podezření z kartelové dohody, která měla i dle čínských protimonopolních úřadů přinést zdražování pamětí po roce 2016.
 
 
Nyní se tak přihlásila čínská společnost Xi’an UniIC Semiconductors (nebo jen UniIC), která nabízí vůbec první moduly DDR4 DIMM vzniklé kompletně na území ČLR, čili včetně paměťových čipů DDR4-2400. Jde ale o první nesmělou nabídku firmy, která vedle těchto modulů nabízí už jen jednu alternativu v podobě DDR4-2666 a pro tu už musí využívat cizí paměťové čipy. 
 
Původ modulů UniIC s DDR4-2400 potvrdil zaměstnanec firmy na oficiálním webovém obchodě a z tohoto zdroje se také dozvídáme, že verze s DDR4-2666 využívá čipy od firmy SK Hynix. Nicméně odpovídající alternativa od UniIC by na sebe neměla nechat dlouho čekat.  
 
Na samotných modulech, které vidíte na fotografii, také není nic zajímavého. Jde prostě o běžné paměti se zeleným PCB, čili žádný "herní" hardware s podsvíceným chladičem. Jeden modul nabízí kapacitu 8 GB a časování CL18/CL17 17-17-39 CL při napětí 1,2 V. V obchodech se pak dají sehnat za cenu 269 juanů, čili cca 900 Kč dle aktuálního kurzu, což je částka pozoruhodně odpovídající tomu, kolik podobné moduly stojí i u nás, i když jde spíše o jejich spodní cenovou hranici. 
 
Čínští výrobci tak ještě mají co dohánět, ostatně svět už se pomalu chystá na přechod na standard DDR5. Ovšem trend byl nastolen a nyní se můžeme dívat i na to, jak se bude na území ČLR rozjíždět i výroba SoC, procesorů či jednoduše logických čipů. Jde především o společnost SMIC, s níž se pojí i jedna další novinka
 
SMIC právě najala někdejšího generálního manažera společnosti GlobalFoundries China. Bai Nong bude pracovat jako co-CEO, jímž tak bude i Dr. Liang Mong Song, a na starosti bude mít především hledání nových zákazníků pro nejnovější procesy využívající tranzistory FinFET. To tak aktuálně znamená 14nm proces a ještě letos by pak SMIC měla rozjet výrobu 7nm procesem.  Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple prý Samsungu zaplatí pokutu 950 mil. USD, koupil málo OLED displejů Apple prý Samsungu zaplatí pokutu 950 mil. USD, koupil málo OLED displejů
Pokud nesplníte smluvní závazky, obvykle nastanou nepříjemné důsledky. Podle neoficiálních informací mělo toto postihnout společnost Apple, která má Samsungu zaplatit na pokutách okolo 950 mil. USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Softbank zvažuje prodej firmy Arm Holdings, ve hře je i primární emise akcií Softbank zvažuje prodej firmy Arm Holdings, ve hře je i primární emise akcií
Společnost Softbank dle The Wall Street Journal (TWSJ) začala zvažovat možnost prodeje Arm Holdings, který přitom vlastní jen čtyři roky. Alternativou pro to může být primární emise cenných papírů, čili Initial Public Offering. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hry Ubisoftu se mají radikálně změnit poté, co byli vyhozeni vysocí pracovníci Hry Ubisoftu se mají radikálně změnit poté, co byli vyhozeni vysocí pracovníci
Ubisoft aktuálně plní stránky médií nejen díky svým nově představeným hrám sérií Assassin's Creed, Watchdogs či Far Cry, ale i kvůli tomu, že kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování z firmy odchází vysocí pracovníci a to bude mít svůj vliv i na tvorbu firmy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Integrovaná DG1 s 96 EU spatřena, ponese značku Iris Integrovaná DG1 s 96 EU spatřena, ponese značku Iris
Intel se dle nového záznamu z testů firmy SiSoft chystá využít svou méně známou značku Iris pro integrované grafiky generace Xe. Jedna taková byla spatřena s 96 EU, což odpovídá často probírané grafice DG1. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asus ROG Strix XG17AHP: přenosný 17" a 240Hz monitor Asus ROG Strix XG17AHP: přenosný 17" a 240Hz monitor
Asus si pod označením ROG Strix XG17AHP připravil nový 17palcový herní monitor, který nabídne mobilitu, a to díky svým rozměrům a rovněž i díky vestavěné baterii. Dosahuje přitom obnovovací frekvence až 240 Hz. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek