www.svethardware.cz
>
>
>
>

Čína už odstavila i Skype, další obět posedlosti kontrolou

Čína už odstavila i Skype, další obět posedlosti kontrolou
, , aktualita
Čínská vláda je posedlá kontrolou svých obyvatel a nemá ráda aplikace, které podporují šifrování datových přenosů. Ty se pak totiž obtížně šmírují. Po WhatsAppu tak nyní končí další komunikační platforma Skype.
K oblíbeným
reklama
Čína v průmyslu hodně šlape na plyn a mnohdy je na světové špičce. Bohužel ve vedoucích pozicích je i v nepříjemné oblasti šmírování svých obyvatel. Vláda chce mít kontrolu nad vším, co se zde stane, a tak zakazuje všechny služby, které tuto kontrolu znemožňují či znesnadňují. Kvůli tomu si tu v podstatě neškrtne Google ani Facebook a jejich služby. Jsou tomu jen dva měsíce, co byl zakázán WhatsApp právě proto, že jeho komunikace byla šifrovaná a nabízela uživatelům ochranu před vládní kontrolou. Ze stejného důvodu mizí z Číny i podpora VPN služeb.
 
Skype logo

Další obětí této politiky je komunikátor Skype, který zmizel z obchodů nabízejících jej ke stažení, tedy mimo jiné např. i z Apple App Store nebo obchodů třetích stran nabízejících aplikace pro Android. Podle mluvčího Applu v Číně jim bylo nařízení stažení této aplikace z obchodu, protože kvůli šifrování přenosů porušuje čínské zákony. V dalších zemích ale Skype pochopitelně zůstane k dispozici. Microsoft, který nyní stojí za Skypem, stále v Číně může podnikat, je ale otázkou, zda mu vláda nepřistřihne křídla i u jiných aplikací, které by mohly vykazovat stejný problém.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala