www.svethardware.cz
>
>

Čínský lodní dopravce COSCO napaden ransomwarem

Čínský lodní dopravce COSCO napaden ransomwarem
, , aktualita
Čínský státní lodní dopravní gigant COSCO má velké problémy se svými IT systémy. Po celém americkém kontinentu (severním i jižním) mu vypadly e-maily a webové stránky, za což patrně mohou počítače napadané ransomwarem.
K oblíbeným
reklama
Ransomware útoky se objevují všude, včetně počítačů velkých společností. Jedno z napadení zažil čínský státní lodní dopravní gigant COSCO, jehož systémy v celé Americe (Jižní i Severní) se staly nedostupnými. Přestaly fungovat webové stránky a totéž se týkalo mimo jiných i e-mailů. Společnost tak zřídila náhradní e-maily na Yahoo nebo Gmailu a pro zákaznickou podporu vyhradila sociální sítě (např. Twitter). Postižené servery byly izolovány od zbytku sítě, dokud se celý incident nevyšetří a nevyřeší.
 
Loď COSCO
 
autor: Fletcher6 [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], přes Wikimedia Commons
 
Pokud jde o samotné lodě a přístavy v Americe, zde vše funguje nadále bez větších problémů. I když společnost přiznává výpadek síťových služeb, oficiálně neřekla jeho důvod. Uniklé e-maily ale hovoří právě o napadení ransomwarem, což je malware, který zašifruje počítač a pro jeho opětovné odemknutí vyžaduje výkupné. Informace o ransomwaru ale není oficiální a nebyla zatím potvrzena.
 
Není to poprvé, co byl lodní dopravce takto postižen ransomwarem. V červnu 2017 se to stalo společnosti A.P. Moller-Maersk, která je největším dopravcem svého druhu. Tehdy společnost musela kvůli ransomwaru NotPetya nechat přeinstalovat přes 4000 serverů a 45 tisíc PC během 10 dní a hovoří o ušlém zisku 300 milionů USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096 AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096
Mimo jiné i superpočítač El Capitan s plánovaným výkonem 2 ExaFLOPS by měl být založen na procesorech AMD Genoa, které se nyní už rýsují s výbavou až 96 jader Zen 4. Chystá se tak AMD opět plošně zvyšovat počet jader svých CPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek