www.svethardware.cz
>
>

Čínští hackeři nabourali vládní datová centra sousedů

Čínští hackeři nabourali vládní datová centra sousedů
, , aktualita
Čínská hackerská skupina LuckyMouse úspěšně infikovala vládní stránky a datová centra svých sousedů. Ty pak podle společnosti Kaspersky, která problém objevila, mohly infikovat návštěvníky, kteří na tyto weby zavítali.
K oblíbeným
reklama
V březnu 2018 se společnosti Kaspersky podařilo objevil, že čínská hackerská skupina Lucky Mouse (známá také jako APT27 nebo EmissaryPanda) úspěšně infikovala nejrůznější národní weby blíže neurčené středoasijské země. Ačkoli zpráva Kaspersky Labs informaci o přesné zemi nezveřejnila, podle serveru Cyberscoop jim měl blízký zdroj prozradit, že šlo o Mongolsko. Tato informace tedy není oficiální.
 
Kaspersky Labs logo
 
Vypadá to, že k infikování došlo už v průběhu podzimu 2017. Celkově hackeři během útoku na systémy využili tři trojské koně: Trojan.Win32.Generic, Trojan-Downloader.Win32.Upatre a u některých datových center i Backdoor.Win32.HyperBro, který je tzv. Remote Access Trojan (RAT) pro vzdálený přístup k postiženému počítači. Ten byl nasazen v polovině listopadu a byl aktivní mezi prosincem 2017 a lednem 2018.
 
Přestože šlo o útok z Číny, kde si hackeři většinou moc nelámou hlavu s maskováním, tentokrát využili speciálně hacknutý router Mikrotik umístěný na Ukrajině pro zpracovávání HTTP požadavků použitých malwarů. Ten také lépe maskoval skutečný zdroj útoků.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková