www.svethardware.cz
>
>

Čínští hackeři nabourali vládní datová centra sousedů

Čínští hackeři nabourali vládní datová centra sousedů
, , aktualita
Čínská hackerská skupina LuckyMouse úspěšně infikovala vládní stránky a datová centra svých sousedů. Ty pak podle společnosti Kaspersky, která problém objevila, mohly infikovat návštěvníky, kteří na tyto weby zavítali.
K oblíbeným
reklama
V březnu 2018 se společnosti Kaspersky podařilo objevil, že čínská hackerská skupina Lucky Mouse (známá také jako APT27 nebo EmissaryPanda) úspěšně infikovala nejrůznější národní weby blíže neurčené středoasijské země. Ačkoli zpráva Kaspersky Labs informaci o přesné zemi nezveřejnila, podle serveru Cyberscoop jim měl blízký zdroj prozradit, že šlo o Mongolsko. Tato informace tedy není oficiální.
 
Kaspersky Labs logo
 
Vypadá to, že k infikování došlo už v průběhu podzimu 2017. Celkově hackeři během útoku na systémy využili tři trojské koně: Trojan.Win32.Generic, Trojan-Downloader.Win32.Upatre a u některých datových center i Backdoor.Win32.HyperBro, který je tzv. Remote Access Trojan (RAT) pro vzdálený přístup k postiženému počítači. Ten byl nasazen v polovině listopadu a byl aktivní mezi prosincem 2017 a lednem 2018.
 
Přestože šlo o útok z Číny, kde si hackeři většinou moc nelámou hlavu s maskováním, tentokrát využili speciálně hacknutý router Mikrotik umístěný na Ukrajině pro zpracovávání HTTP požadavků použitých malwarů. Ten také lépe maskoval skutečný zdroj útoků.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor
V případě velkých společností zabývajících se letectvím a kosmonautikou není zrovna obvyklé, že se o jejich novinkách dozvídáme z pilných tweetů jejich šéfa. Ale když tak dnes už komunikují i státníci, tak proč ne Elon Musk? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě
Uživatelé herních konzolí Nintendo Switch si stěžují na to, že po čase začne driftovat, čili ujíždět ukazatel spojený s ovladačem Joy-Con. A nyní si už jen nestěžují, dali se dohromady a podali hromadnou žalobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde? AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde?
V databázi výsledků testů UserBenchmark byl spatřen jistý inženýrský vzorek produktu AMD s kódovým označením Flute. Je jasné, že půjde o SoC, a to velice moderní a založené na architektuře Zen 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek