www.svethardware.cz
>
>
>
>

Club 3D ohlásil USB 3.0 dok s podporou rozlišení 4K

Club 3D ohlásil USB 3.0 dok s podporou rozlišení 4K
, , aktualita
Společnost Club 3D si připravila užitečné zařízení s označením SenseVision USB 3.0 Dual Display 4K 60 Hz Docking Station. To celkem přesně vystihuje, co od něj můžeme čekat, čili mimo jiné napojení až dvou 4K monitorů.
K oblíbeným
reklama
Club 3D SenseVision USB 3.0 Dual Display 4K 60 Hz Docking Station (CSV-1460) je tedy dokovací stanice, kterou můžeme připojit k počítači a řádně si tím rozšířit možnosti jeho konektivity, nebo si tím prostě zařídit desktopové pracovní prostředí. Stejně jako v případě jiných podobných stanic budeme mít možnost prostě přijít ke stolu a jedním kabelem s dokem propojit mobilní počítač, k němuž se tak i připojí monitor(y), periferie i síť. 
 
 
Společnost Club 3D přitom již v červnu představila video splitery, které také podporují dva monitory či jiná zařízení s rozlišením 4K/Ultra HD při 60 snímcích za sekundu. Nyní tak představuje ještě komplexnější zařízení vybavené dalšími rozhraními, přičemž to budeme moci napojit jak pomocí USB kabelu s konektorem typu A, tak s pomocí modernějšího USB C.
 
Ve specifikacích ale není uvedeno, že bychom mohli přes USB C napájet samotný počítač. Dozvíme se ale, že dok je napájen 45W adaptérem, takže je zřejmé, že takovou funkcí nedisponuje, neboť tuto energii bude potřebovat sám pro sebe i pro své USB porty, jež slouží i k rychlému dobíjení mobilních zařízení. To tak znamená, že pro připojený počítač budeme muset zajistit napájení zvlášť, a nepůjde tak skutečně jen o zapojení jednoho jediného kabelu, pokud se nebudeme spoléhat na baterii. 
 
 
Stanice je založenana SoC DisplayLink 6950, které zajistí potřebnou komunikaci a napojení různých rozhraní. Namísto dvou 4K/60Hz displejů (2x DisplayPort++ s podporou Dual Mode) také lze napojit pouze jeden, ale s rozlišením 5120x2880/60Hz, dále tu je celkem šest portů USB 3.0 (1x BC 1.2 quick charging), jeden síťový RJ-45 (10/ 100/ 1000Mbps) a pak i 3,5mm pro sluchátka a mikrofon. 
 
Nová SenseVision USB 3.0 Dual Display 4K 60 Hz Docking Station přijde na trh někdy uprostřed tohoto měsíce se širokou dostupností. O ceně se výrobce nezmínil. 
 
Zdroj: Club 3D
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář