reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

CM MasterBox Lite 5 RGB: temperované sklo jede

, , aktualita
CM MasterBox Lite 5 RGB: temperované sklo jede
Ve světě počítačových skříní jsme zažili už mnohé módní vlny, jako byly lesklé plasty, co největší ventilátory, éru modrých LED a jiné. Nyní se pomalu dostáváme na vrchol další vlny, která přinesla namísto plexiskel temperovaná skla. 
CM MasterBox Lite 5 RGB: temperované sklo jede
Je třeba říci, že pokud už si vyberete skříň, která má mít průhledné bočnice nebo jiné panely, tak temperované sklo vypadá a chová se daleko lépe než prosté plexisklo, i když to je na úkor vyšší ceny i celkové hmotnosti, nehledě na ten fakt, že plexi lépe odolává nárazům. 
 
 
V každém případě působí skříň vybavená plexiskly jako levný příbuzný skříně s opravdovým sklem a výrobci si to uvědomují stále více, čímž se sklo stále více probojovává i mezi levnější modely. To ukazuje nyní i Coooler Master, který představuje model MasterBox Lite 5 RGB v ceně 65 liber, čili cca 1900 Kč. 
 
 
MasterBox Lite 5 RGB je skříň pro desky ATX, který přichází se třemi předinstalovanými ventilátory za panelem "DarkMirror" vybavené RGB diodami. K dispozici je také 1-to-3 RGB Splitter Cable, díky němuž budeme moci tyto ventilátory napojit na příslušné desky Asus, Gigabyte a MSI, s jejichž podsvícení půjde ventilátory synchronizovat (jde o ASUS Aura, Gigabyte RGB Fusion a MSI Mystic Light).
 
 
Uvnitř skříně máme černý interiér s tunelem pro napájecí zdroj a pevné disky, který bude celý viditelný díky bočnímu 4mm sklu. A jako u jiných moderních skříní je celá horní část vyhrazena základní desce a jejím komponentám. Dnešní skříně už zdaleka nenabízí diskové a mechanikové pozice napříč celou svou výškou a spíše naopak se je snaží minimalizovat. 
 
Vedle třech předních 120mm ventilátorů tu máme také jeden zadní a pak se dozvíme, že dovnitř můžeme umístit maximálně 400 mm dlouhé karty a 160 mm vysoký procesorový chladič. 

Zdroj: KitGuru
reklama
reklama
reklama