CM MasterBox Lite 5 RGB: temperované sklo jede

CM MasterBox Lite 5 RGB: temperované sklo jede
, , aktualita
Ve světě počítačových skříní jsme zažili už mnohé módní vlny, jako byly lesklé plasty, co největší ventilátory, éru modrých LED a jiné. Nyní se pomalu dostáváme na vrchol další vlny, která přinesla namísto plexiskel temperovaná skla. 
K oblíbeným
reklama
Je třeba říci, že pokud už si vyberete skříň, která má mít průhledné bočnice nebo jiné panely, tak temperované sklo vypadá a chová se daleko lépe než prosté plexisklo, i když to je na úkor vyšší ceny i celkové hmotnosti, nehledě na ten fakt, že plexi lépe odolává nárazům. 
 
 
V každém případě působí skříň vybavená plexiskly jako levný příbuzný skříně s opravdovým sklem a výrobci si to uvědomují stále více, čímž se sklo stále více probojovává i mezi levnější modely. To ukazuje nyní i Coooler Master, který představuje model MasterBox Lite 5 RGB v ceně 65 liber, čili cca 1900 Kč. 
 
 
MasterBox Lite 5 RGB je skříň pro desky ATX, který přichází se třemi předinstalovanými ventilátory za panelem "DarkMirror" vybavené RGB diodami. K dispozici je také 1-to-3 RGB Splitter Cable, díky němuž budeme moci tyto ventilátory napojit na příslušné desky Asus, Gigabyte a MSI, s jejichž podsvícení půjde ventilátory synchronizovat (jde o ASUS Aura, Gigabyte RGB Fusion a MSI Mystic Light).
 
 
Uvnitř skříně máme černý interiér s tunelem pro napájecí zdroj a pevné disky, který bude celý viditelný díky bočnímu 4mm sklu. A jako u jiných moderních skříní je celá horní část vyhrazena základní desce a jejím komponentám. Dnešní skříně už zdaleka nenabízí diskové a mechanikové pozice napříč celou svou výškou a spíše naopak se je snaží minimalizovat. 
 
Vedle třech předních 120mm ventilátorů tu máme také jeden zadní a pak se dozvíme, že dovnitř můžeme umístit maximálně 400 mm dlouhé karty a 160 mm vysoký procesorový chladič. 

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
SiFive už mluví o 128jádrových výkonných SoC RISC-V SiFive už mluví o 128jádrových výkonných SoC RISC-V
SiFive stojí v popředí vývoje procesorů či obecně SoC založených na architektuře RISC-V a postupuje velice rychle dopředu. Už nyní se totiž chlubí výkonnými čipy se 128 jádry, které se dají srovnávat s Intel Rocket Lake či ARM Cortex-A78.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rozdíl 1 milimetru stačí, staré chladiče mohou být pro Alder Lake nevhodné Rozdíl 1 milimetru stačí, staré chladiče mohou být pro Alder Lake nevhodné
Mluvíme tu pochopitelně především o montážních systémech chladičů, které ale často bývají jejich nedílnou součástí, kterou ani nelze vyměnit. Konkrétně pak jde o dopad odlišné výšky procesoru nad základní deskou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
PlayStation 5 dostala nový zdroj, funguje lépe? PlayStation 5 dostala nový zdroj, funguje lépe?
Herní konzole Sony PlayStation či Microsoft Xbox rozhodně nejsou vytvořeny s možností snadné výměny napájecího zdroje s nabídkou různých modelů, ovšem to neznamená, že taková výměna není možná. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Instinct MI250X: vícečipové GPU se 48 TFLOPS v FP64 AMD Instinct MI250X: vícečipové GPU se 48 TFLOPS v FP64
Od známého leakera ExecutableFix se dozvídáme detaily o grafických akcelerátorech AMD řady MI200. Jedná se konkrétně o dvě verze, a sice MI250 a MI250X a blíže představena byla konkrétně MI250X.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Morgan Stanley: Elon Musk se asi stane 1. dolarovým bilionářem díky SpaceX Morgan Stanley: Elon Musk se asi stane 1. dolarovým bilionářem díky SpaceX
Titul nejbohatšího člověka na planetě si opětovně uzmul Elon Musk a podle analytika banky Morgan Stanley by se mohl stát prvním bilionářem v historii. Neměla by to však být Tesla, která na tom bude mít lví podíl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala