CM MasterBox Lite 5 RGB: temperované sklo jede

CM MasterBox Lite 5 RGB: temperované sklo jede
, , aktualita
Ve světě počítačových skříní jsme zažili už mnohé módní vlny, jako byly lesklé plasty, co největší ventilátory, éru modrých LED a jiné. Nyní se pomalu dostáváme na vrchol další vlny, která přinesla namísto plexiskel temperovaná skla. 
K oblíbeným
reklama
Je třeba říci, že pokud už si vyberete skříň, která má mít průhledné bočnice nebo jiné panely, tak temperované sklo vypadá a chová se daleko lépe než prosté plexisklo, i když to je na úkor vyšší ceny i celkové hmotnosti, nehledě na ten fakt, že plexi lépe odolává nárazům. 
 
 
V každém případě působí skříň vybavená plexiskly jako levný příbuzný skříně s opravdovým sklem a výrobci si to uvědomují stále více, čímž se sklo stále více probojovává i mezi levnější modely. To ukazuje nyní i Coooler Master, který představuje model MasterBox Lite 5 RGB v ceně 65 liber, čili cca 1900 Kč. 
 
 
MasterBox Lite 5 RGB je skříň pro desky ATX, který přichází se třemi předinstalovanými ventilátory za panelem "DarkMirror" vybavené RGB diodami. K dispozici je také 1-to-3 RGB Splitter Cable, díky němuž budeme moci tyto ventilátory napojit na příslušné desky Asus, Gigabyte a MSI, s jejichž podsvícení půjde ventilátory synchronizovat (jde o ASUS Aura, Gigabyte RGB Fusion a MSI Mystic Light).
 
 
Uvnitř skříně máme černý interiér s tunelem pro napájecí zdroj a pevné disky, který bude celý viditelný díky bočnímu 4mm sklu. A jako u jiných moderních skříní je celá horní část vyhrazena základní desce a jejím komponentám. Dnešní skříně už zdaleka nenabízí diskové a mechanikové pozice napříč celou svou výškou a spíše naopak se je snaží minimalizovat. 
 
Vedle třech předních 120mm ventilátorů tu máme také jeden zadní a pak se dozvíme, že dovnitř můžeme umístit maximálně 400 mm dlouhé karty a 160 mm vysoký procesorový chladič. 

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
PNY uvedlo SSD XLR8 CS3040 s PCIe Gen4 a obřím chladičem PNY uvedlo SSD XLR8 CS3040 s PCIe Gen4 a obřím chladičem
Společnost PNY představila nová vysoce výkonná SSD řady XLR CS3040. Ty už využívají rychlého rozhraní PCI Gen4 a k vysokému výkonu jim má dopomoci i pokročilé chlazení. Najdete zde 45g heatsink se žebrováním.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky
Deepfakes jsou velkou hrozbou pro politiku a manipulaci veřejným míněním falešnými fotografiemi a videi, ale zdaleka to nemusí skončit jen u toho. Objevil se např. bot, který "svlékal" ženy na dodaných snímcích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Uniklá roadmap ukazuje chystané procesory Intel Xeon Uniklá roadmap ukazuje chystané procesory Intel Xeon
Na světlo světa se dostala roadmap, která ukazuje plány Intelu na výrobu nových procesorů Xeon. Týká se nejbližších dvou let, pokud pomineme zbytek tohoto roku, přičemž se dozvíme o Ice Lake i Sapphire Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala