CM MasterBox Lite 5 RGB: temperované sklo jede

CM MasterBox Lite 5 RGB: temperované sklo jede
, , aktualita
Ve světě počítačových skříní jsme zažili už mnohé módní vlny, jako byly lesklé plasty, co největší ventilátory, éru modrých LED a jiné. Nyní se pomalu dostáváme na vrchol další vlny, která přinesla namísto plexiskel temperovaná skla. 
K oblíbeným
reklama
Je třeba říci, že pokud už si vyberete skříň, která má mít průhledné bočnice nebo jiné panely, tak temperované sklo vypadá a chová se daleko lépe než prosté plexisklo, i když to je na úkor vyšší ceny i celkové hmotnosti, nehledě na ten fakt, že plexi lépe odolává nárazům. 
 
 
V každém případě působí skříň vybavená plexiskly jako levný příbuzný skříně s opravdovým sklem a výrobci si to uvědomují stále více, čímž se sklo stále více probojovává i mezi levnější modely. To ukazuje nyní i Coooler Master, který představuje model MasterBox Lite 5 RGB v ceně 65 liber, čili cca 1900 Kč. 
 
 
MasterBox Lite 5 RGB je skříň pro desky ATX, který přichází se třemi předinstalovanými ventilátory za panelem "DarkMirror" vybavené RGB diodami. K dispozici je také 1-to-3 RGB Splitter Cable, díky němuž budeme moci tyto ventilátory napojit na příslušné desky Asus, Gigabyte a MSI, s jejichž podsvícení půjde ventilátory synchronizovat (jde o ASUS Aura, Gigabyte RGB Fusion a MSI Mystic Light).
 
 
Uvnitř skříně máme černý interiér s tunelem pro napájecí zdroj a pevné disky, který bude celý viditelný díky bočnímu 4mm sklu. A jako u jiných moderních skříní je celá horní část vyhrazena základní desce a jejím komponentám. Dnešní skříně už zdaleka nenabízí diskové a mechanikové pozice napříč celou svou výškou a spíše naopak se je snaží minimalizovat. 
 
Vedle třech předních 120mm ventilátorů tu máme také jeden zadní a pak se dozvíme, že dovnitř můžeme umístit maximálně 400 mm dlouhé karty a 160 mm vysoký procesorový chladič. 

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Apple nedoporučuje zakrývat webkameru MacBooku. Kvůli poškození displeje Apple nedoporučuje zakrývat webkameru MacBooku. Kvůli poškození displeje
Na oficiálních stránkách podpory se objevilo doporučení, ve kterém Apple uživatelům radí nepoužívat kryty pro kameru na svých MacBoocích. Místo toho doporučuje spoléhat na diodu indikující aktivní kameru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Konec zpoceným dlaním. Herní myš Zephyr obsahuje ventilátor Konec zpoceným dlaním. Herní myš Zephyr obsahuje ventilátor
Nový projekt na Kickstarteru si klade za cíl vyřešit věčný problém řady hráčů. Uvnitř počítačové myši Mindshunter Zephyr se totiž nachází malý ventilátor, který by měl ochlazovat povrch dlaně a zabraňovat pocení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nejdražší hra světa: Super Mario Bros. vydražen za 114 tisíc dolarů Nejdražší hra světa: Super Mario Bros. vydražen za 114 tisíc dolarů
V internetové aukci padl nový rekord. Neznámý zákazník se rozhodl utratit v přepočtu několik milionů korun za hru Super Mario Bros. z roku 1985. Tím došlo k překonání loňského rekordu, který držel stejný titul.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem
Lenovo představilo nový přenosný monitor s dotykovým ovládáním, který si klade za cíl usnadni pracovní povinnosti mimo kancelář. K interakci lze využít také aktivní digitální pero. Připojení k počítači zajišťuje USB-C.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením
Poptávka po webkamerách se v posledních měsících výrazně zvýšila a společnost Creative při této příležitosti přináší nástupce pro populární model Live! Cam Sync HD. K dispozici je integrovaná krytka objektivu nebo možnost připojení k tripodu.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář