reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Codemasters kupují Slightly Mad Studios, předem zaplatí 30 milionů dolarů

, , aktualita
Codemasters kupují Slightly Mad Studios, předem zaplatí 30 milionů dolarů
Codemasters se dohodli na akvizici Slightly Mad Studios, kterážto firma přejde pod jejich křídla po zaplacení 30 milionů dolarů. To ale zdaleka není vše, další desítky milionů budou vydány během příštích let. 
Codemasters kupují Slightly Mad Studios, předem zaplatí 30 milionů dolarů
Pro Codemasters tak mají Slightly Mad Studios velkou cenu, neboť je budou stát bezmála sto milionů dolarů. Počítáme jednak na úvod vydaných 30 milionů dolarů, z čehož 25 milionů bude v hotovosti a zbytek v podobě akcií. Následovat bude ještě zaplacení 67 milionů dolarů, což už bude ale rozprostřeno do příštích třech let, čili Slightly Mad Studios (SMS) si tím budou v podstatě vydělávat na sebe. Je ale třeba poznamenat, že oněch 67 milionů je maximální částka s předpokladem, že firmě Codemasters se povede dobře, takže jde i o velkou motivaci pro SMS, aby pracovali co nejlépe, i když samozřejmě záleží na tom, kdo všechno se z oněch desítek milionů pak bude moci těšit. 
 
 
Codemasters známe především díky jejich závodním hrám, však jde o autory sérií F1, Dirt i Micromachines. Akvizice SMS je tak naprosto logická, neboť tato studia už pracovala na sérii Project CARS, GTR a na titulu Need for Speed Shift, čili nejedná se o koupi, která by měla diverzifikovat schopnosti Codemasters, jako spíše prohloubit jejich možnosti v tom, na co se už dávno zaměřují. Navíc jde v obou případech o Britské firmy. 
 
Slightly Mad Studios mají také záruku, že celý jejich cca 150členný tým umístěný v Londýně a Singapuru zůstane, ostatně CEO Codemasters Frank Sagnier má v plánu to, aby vytvořil skutečně vedoucí světovou společnost vyvíjející závodní hry. Těch bude moci tvořit více současně, a oslovit tak v rámci žánru větší publikum, jak se Sagnier vyjádřil ve svém komentáři k akvizici. 
 
Codemasters ale na svých účtech jen tak nenašli potřebných 25 milionů dolarů, a tak se rozhodli k emisi nových akcií, a to v ceně 2,10 libry za kus, aby získali většinu z potřebné sumy. Slíbili pak to, že s SMS na palubě hodnota akcií v prvním roce poroste o 30 procent. Samotní SMS pak aktuálně pracují na třech projektech: mobilní Project CARS Go, jistém blockbusteru nejspíše ze světa Fast & Furious a pak na další hře nové série, o níž se ještě neví nic. 
 
Zdroj: Hexus.net


reklama
reklama
reklama