Codemasters kupují Slightly Mad Studios, předem zaplatí 30 milionů dolarů

Codemasters kupují Slightly Mad Studios, předem zaplatí 30 milionů dolarů
, , aktualita
Codemasters se dohodli na akvizici Slightly Mad Studios, kterážto firma přejde pod jejich křídla po zaplacení 30 milionů dolarů. To ale zdaleka není vše, další desítky milionů budou vydány během příštích let. 
K oblíbeným
reklama
Pro Codemasters tak mají Slightly Mad Studios velkou cenu, neboť je budou stát bezmála sto milionů dolarů. Počítáme jednak na úvod vydaných 30 milionů dolarů, z čehož 25 milionů bude v hotovosti a zbytek v podobě akcií. Následovat bude ještě zaplacení 67 milionů dolarů, což už bude ale rozprostřeno do příštích třech let, čili Slightly Mad Studios (SMS) si tím budou v podstatě vydělávat na sebe. Je ale třeba poznamenat, že oněch 67 milionů je maximální částka s předpokladem, že firmě Codemasters se povede dobře, takže jde i o velkou motivaci pro SMS, aby pracovali co nejlépe, i když samozřejmě záleží na tom, kdo všechno se z oněch desítek milionů pak bude moci těšit. 
 
 
Codemasters známe především díky jejich závodním hrám, však jde o autory sérií F1, Dirt i Micromachines. Akvizice SMS je tak naprosto logická, neboť tato studia už pracovala na sérii Project CARS, GTR a na titulu Need for Speed Shift, čili nejedná se o koupi, která by měla diverzifikovat schopnosti Codemasters, jako spíše prohloubit jejich možnosti v tom, na co se už dávno zaměřují. Navíc jde v obou případech o Britské firmy. 
 
Slightly Mad Studios mají také záruku, že celý jejich cca 150členný tým umístěný v Londýně a Singapuru zůstane, ostatně CEO Codemasters Frank Sagnier má v plánu to, aby vytvořil skutečně vedoucí světovou společnost vyvíjející závodní hry. Těch bude moci tvořit více současně, a oslovit tak v rámci žánru větší publikum, jak se Sagnier vyjádřil ve svém komentáři k akvizici. 
 
Codemasters ale na svých účtech jen tak nenašli potřebných 25 milionů dolarů, a tak se rozhodli k emisi nových akcií, a to v ceně 2,10 libry za kus, aby získali většinu z potřebné sumy. Slíbili pak to, že s SMS na palubě hodnota akcií v prvním roce poroste o 30 procent. Samotní SMS pak aktuálně pracují na třech projektech: mobilní Project CARS Go, jistém blockbusteru nejspíše ze světa Fast & Furious a pak na další hře nové série, o níž se ještě neví nic. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala