Codemasters kupují Slightly Mad Studios, předem zaplatí 30 milionů dolarů

Codemasters kupují Slightly Mad Studios, předem zaplatí 30 milionů dolarů
, , aktualita
Codemasters se dohodli na akvizici Slightly Mad Studios, kterážto firma přejde pod jejich křídla po zaplacení 30 milionů dolarů. To ale zdaleka není vše, další desítky milionů budou vydány během příštích let. 
K oblíbeným
reklama
Pro Codemasters tak mají Slightly Mad Studios velkou cenu, neboť je budou stát bezmála sto milionů dolarů. Počítáme jednak na úvod vydaných 30 milionů dolarů, z čehož 25 milionů bude v hotovosti a zbytek v podobě akcií. Následovat bude ještě zaplacení 67 milionů dolarů, což už bude ale rozprostřeno do příštích třech let, čili Slightly Mad Studios (SMS) si tím budou v podstatě vydělávat na sebe. Je ale třeba poznamenat, že oněch 67 milionů je maximální částka s předpokladem, že firmě Codemasters se povede dobře, takže jde i o velkou motivaci pro SMS, aby pracovali co nejlépe, i když samozřejmě záleží na tom, kdo všechno se z oněch desítek milionů pak bude moci těšit. 
 
 
Codemasters známe především díky jejich závodním hrám, však jde o autory sérií F1, Dirt i Micromachines. Akvizice SMS je tak naprosto logická, neboť tato studia už pracovala na sérii Project CARS, GTR a na titulu Need for Speed Shift, čili nejedná se o koupi, která by měla diverzifikovat schopnosti Codemasters, jako spíše prohloubit jejich možnosti v tom, na co se už dávno zaměřují. Navíc jde v obou případech o Britské firmy. 
 
Slightly Mad Studios mají také záruku, že celý jejich cca 150členný tým umístěný v Londýně a Singapuru zůstane, ostatně CEO Codemasters Frank Sagnier má v plánu to, aby vytvořil skutečně vedoucí světovou společnost vyvíjející závodní hry. Těch bude moci tvořit více současně, a oslovit tak v rámci žánru větší publikum, jak se Sagnier vyjádřil ve svém komentáři k akvizici. 
 
Codemasters ale na svých účtech jen tak nenašli potřebných 25 milionů dolarů, a tak se rozhodli k emisi nových akcií, a to v ceně 2,10 libry za kus, aby získali většinu z potřebné sumy. Slíbili pak to, že s SMS na palubě hodnota akcií v prvním roce poroste o 30 procent. Samotní SMS pak aktuálně pracují na třech projektech: mobilní Project CARS Go, jistém blockbusteru nejspíše ze světa Fast & Furious a pak na další hře nové série, o níž se ještě neví nic. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost
AMD již brzy umožní výrobcům základních desek, aby dostali na trh své modely s čipsetem B550, přičemž ty se již objevují v nabídkách zahraničních obchodů, kde jejich cena začíná na 100 dolarech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Acer XV272XU: dobře vybavené LCD s 240Hz QHD panelem Acer XV272XU: dobře vybavené LCD s 240Hz QHD panelem
Acer se pochlubil novým herním monitorem, který dostal označení XV272XU a ve svém štíhlém těle nabízí panel od AU Optronics. Ten má nativní rozlišení QHD a dosahuje obnovovací frekvence až 240 Hz.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu
Požadavky na elektroniku, která je určena pro zařízení pohybující se ve vesmírném prostoru jsou pochopitelně výrazně odlišné od toho, co potřebujeme od běžné spotřební elektroniky. My se nyní můžeme podívat na to, jak vypadají takové vesmírné paměti DDR4.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci
Kdo jiný než der8auer by nám měl ukázat, jak to vypadá pod heatspreaderem nových procesorů Intel? Dozvíme se díky tomu přesnou velikost čipu nového Core i9-10900K, zda je připájen a zda je možné chlazení zlepšit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD
Otec zakladatel linuxových systémů Linus Torvalds se rozhodl, že po dlouhých 15 letech je čas na to se rozloučit s platformou firmy Intel a přejít ke společnosti AMD. Torvalds tuto skutečnost oznámil včera společně s Linux Kernel 5.7 RC7.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář