www.svethardware.cz
>
>
>

Coinhive hacknut, celá těžba kryptoměn šla na jeden účet

Coinhive hacknut, celá těžba kryptoměn šla na jeden účet
, , aktualita
Skript Coinhive je určený pro těžbu kryptoměn pomocí počítačů lidí, kteří si prohlížejí webové stránky. Tvůrci skriptu však byli hacknuti a někomu se podařilo přesměrovat veškeré výdělky jen na sebe.
K oblíbeným
reklama
O skriptu Coinhive jsme na stránkách SHW mluvili v poslední době několikrát, naposledy před pár hodinami, kdy jsme psali o tom, že tajné spouštění skriptu bylo nalezeno i v doplňcích pro prohlížeč Google Chrome. Nyní se však zjistilo i to, že se někomu povedlo hacknout DNS záznamy serveru Coinhive.com u DNS providera Cloudfare. Útočníci tak přesměrovali záznamy coinhive.com na své servery, a všechny dotazy na skript coinhive.min.js tak putovaly na hackery modifikovanou podstrčenou verzi těžařského skriptu na jejich serveru. Veškeré vytěžené mince tak putovaly na účet hackerů a nikoli správců stránek.
 
Coinhive logo
 
Za vše může s největší pravděpodobností starý hack na Kickstarteru v roce 2014, kde tvůrci použili stejné heslo jako pro správu účtu u svého DNS providera Cloudfare. Po výše zmíněném hacku sice výrazně zapracovali na bezpečnosti, nicméně na tento účet s DNS záznamy se bohužel zapomnělo a zůstalo zde staré uniklé heslo. Samotný web nebo databáze ale hacknuty nebyly, jejich zabezpečení je totiž výrazně vylepšeno již od roku 2014, používá tedy jiná hesla a dvoufaktorové přihlašování. Coinhive se omlouvá za nepříjemnosti a slibuje nahradit ušlý zisk v podobě výdělku za 12 hodin běhu skriptu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mark Papermaster: kam směřuje vývoj procesorů v éře kulhajícího Mooreova zákona? Mark Papermaster: kam směřuje vývoj procesorů v éře kulhajícího Mooreova zákona?
Mark Papermaster, Chief Technical Officer firmy AMD, se rozpovídal o vývoji hardwaru v éře, kdy už se dávno mluví o konci platnosti Mooreova zákona, i když se najde ještě dost lidí, kteří něco takového vylučují. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake-S s 10 a 6 jádry v prvních testech, ukazuje se i Z490 Comet Lake-S s 10 a 6 jádry v prvních testech, ukazuje se i Z490
Na začátku příštího roku očekáváme procesory Comet Lake-S a ukazuje se, že ty asi už opravdu brzy dorazí. Máme tu první testy jednak 10jádrového a pak i 6jádrového procesoru a ukázal se i čipset Z490. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Radeon RX 5500 XT a specifikace, jaké jsou takty? AMD Radeon RX 5500 XT a specifikace, jaké jsou takty?
Už včera se začaly objevovat karty AMD Radeon RX 5500 XT a my jsme se dozvěděli, že ty opravdu budou vybaveny GPU se 1408 Stream procesory a ne s plnými 1536 jednotkami. Nyní se ale můžeme podívat i na takty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí? Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí?
AMD Radeon RX 5500 XT by se měly už brzy dostat do prodeje či alespoň oficiálního předprodeje, přičemž ten neoficiální už v podstatě začal. Můžeme se tak podívat na úvodní nabídku i ceny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army
Společnost HIS v posledních letech u nás v podstatě zmizela z trhu. Přesto produkuje grafické karty i nadále a přichází s novými modely AMD Radeon RX 5700 XT Pink a Blue Army. Netradiční zbarvení plně odpovídá názvu karet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala