www.svethardware.cz
>
>
>

Cooler Master GTA-F: pro milovníky simulátorů

Cooler Master GTA-F: pro milovníky simulátorů
, , aktualita
Společnost Cooler Master si ve spolupráci s GTR Simulator připravila jednu specialitku v podobě GTA-F Cooler Master Edition. Jde o domácí kokpit pro tři monitory vybavený závodní seslí pro pohodlné usazení. 
K oblíbeným
reklama
GTA-F Cooler Master Edition je tak v podstatě ocelový rám, který bude na svém místě držet monitory, počítač i jeho periferie a také křeslo. Na nakloněnou plochu si také budeme moci dát pedály a ke stolku namísto klávesnice připnout volant. To tedy v případě automobilových simulátorů, ovšem toto zařízení by mohlo vyhovovat i fanouškům leteckých simulátorů, i když ti by možná rádi měli možnost využít opěrné plochy po obou stranách, aby šlo dobře obsluhovat HOTAS. 
 
 
Cooler Master ale svůj GTA-F Cooler Master Edition označuje obecně za herní stůl, ostatně na úvodní fotografii ani nemáme volant či joystick, ale prostě jen klávesnici. Ta ale může zmizet, stejně jako boční stolek a deska předního, namísto níž se dá přímo na konstrukci přimontovat volant. 
 
 
Celé zařízení tak bude přizpůsobitelné a výrobce mluví o 14 místech pro nastavení, takže můžeme očekávat především to, že si zvolíme výšku volantu či vzdálenost křesla od pedálů, stejně jako polohu monitorů. Výrobce slibuje velice odolnou ocelovou konstrukci. 
 
Podporovány jsou až tři prohnuté monitory s úhlopříčkou 30 až 36 palců či případně jeden 50palcový model. Podstavec pro PC má připravenou plochu o rozměrech 442 x 344 mm a dle představy výrobce bychom na něj měli počítač umístit zadními porty směrem k sobě. 
 
Pracovní plochy viditelné na prvním obrázku mohou být rychle nainstalovány i odstraněny a Cooler Master o nich mluví jako o pracovních plochách. Čili zde se myslelo opravdu spíše na simulátory aut a ne na letecké či jiné, kde se využívají joysticky. Nicméně šikovný člověk jistě přijde na to, jak a kam si může umístit další potřebné plochy pro ovládací zařízení. 
 
GTA-F Cooler Master Edition bude k dispozici ke konci tohoto roku za cenu kolem 1000 USD. v Příštím roce pak přijde na trh i volant s pedály od CM a GTR Simulator. 
 
Zdroj: TZ Cooler Master


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka98 komentářů
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň" MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň"
Mezi dozvuky Computexu patří MEG Alchemy 700X od společnosti MSI, která si asi řekla, že když můžeme mít prohnuté displeje monitorů, proč by takové nemohly být i skříně. Jak to ale lze skloubit s úložištěm pro běžné komponenty? 
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek9 komentářů