Cooler Master nabízí uzavřenou skříň SL600M Black Edition

Cooler Master nabízí uzavřenou skříň SL600M Black Edition
, , aktualita
Cooler Master si připravil rok po vypuštění řady skříní SL nový model v podobě MasterCase SL600M Black Edition. Ta slibuje komínový efekt chlazení podpořený pomocí velkých ventilátorů a také uzavřený design.  
K oblíbeným
reklama
Nová MasterCase SL600M Black Edition tak vychází z dříve představeného modelu SL600M, který je už na trhu zhruba rok. Má však povětšinou světlou do stříbrna laděnou barvu, zatímco nový model je už dle svého názvu tmavý. 
 
 
To se na snímku s Batmanem zrovna moc dobře neukáže, ale máme tu i jinou fotografii. Jak je vidět, skříň  není úplně černá a spíše by se její barva dala označit jako gunmetal, čili česky dělový bronz. To i díky pískovanému povrchu hliníkových panelů. 
 
Skříň má uzavřený design, což znamená, že nemá viditelné ventilační otvory ani vepředu a ani v bočnicích, přičemž nahoře jsou do velké míry kryté vrchním panelem. Je to proto, že vzduch má v tomto případě proudit zespodu směrem vzhůru, takže výrobce může mluvit o komínovém efektu. Tomu ale ve skutečnosti bude samozřejmě vhodné značně pomoci 200mm ventilátory. 
 
 
Dále můžeme zmínit rámeček pro grafickou kartu, který umožňuje ji otočit do vertikální polohy, abychom se mohli kochat pohledem skrz boční sklo. Dále tu jsou univerzální MasterCase rámečky pro pevné disky, SSD či vodní pumpu/rezervoár a za zmínku také stojí podsvícený I/O panel. Jeho USB porty se však díky senzoru rozsvítí až tehdy, kdy se k nim něco přiblíží. 
 
Cooler Master MasterCase SL600M Black Edition bude dostupná od 15. listopadu 2019 za doporučenou koncovou cenu 209 eur.
  
Model
Cooler Master MasterCase SL600M 
Celkové rozměry
544 x 242 x 573 mm (H x Š x V)
Hmotnost
13,4 kg
Materiál
SECC, sklo, plast, hliník
Kompatibilita
E-ATX (max. 304 x 271 mm / 12 x 10,7"), ATX, Micro-ATX, Mini-ITX
maximální výška procesorového chladiče 191 mm
maximální délka karet 318 mm
maximální hloubka zdroje 200 mm
Šachty
0x 5,25"
4x 2,5"/3,5"
4x 2,5"
Přední I/O panel
2x USB 3.0 typ A
2x USB 2.0 typ A
1x USB 3.1 Gen 2 typ C
2x 3,5mm audio
PWM ovladač otáček ventilátorů (až 4)
senzor přiblížení (proximity)
Sloty
7x
2 pro vertikální instalaci grafické karty
Chlazení
spodní 3x 120 / 2x 140mm ventilátor nebo 2x 200 mm (2x 200mm @ 800 RPM nainstalované)
vrchní 3x 120 / 2x 140mm ventilátor nebo 2x 200 mm 
 
vodní chlazení: až 360mm nahoře (tloušťka max. 43 mm)
až 360mm dole (max. tloušťka 72 mm)
 
Zdroj: TZ Cooler Master


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny
Teplovodivé materiály vyrobené z tekutého kovu mají nejlepší výsledky jako prostředek pro vedení tepla z jeho zdroje do těla chladiče. Jejich nasazení v praxi ale není tak jednoduché a nese jistá rizika, nicméně Asus se k tomu rozhodl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19 YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19
Včerejší článek ukazuje jednu z nejnovějších konspiračních teorií, dle níž za šíření nemoci Covid-19 nemůže jakýsi koronavirus z Číny, ale spouštění 5G sítí. Proti tomu se nyní svým způsobem rozhodl bojovat server YouTube.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
QNAP QTS 4.4.2: nová verze s lepším zabezpečením a větší podporou USB/SATA QNAP QTS 4.4.2: nová verze s lepším zabezpečením a větší podporou USB/SATA
Společnost QNAP dnes oficiálně představila operační systém QTS 4.2.2 pro své NAS, který slibuje jednak lepší zabezpečení a vedle toho také podporu širší škály řešení pro rozšíření využívajících USB či SATA. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu
Guvernér New Jersey přišel s neobvyklou žádostí o pomoc. Potřebuje totiž programátory, kteří by obsloužily 40 let starý počítačový systém, na němž navíc běží už 50 let starý software. Kvůli čemu jsou ale zapotřebí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč
NetMarketShare hlásí, že popularita webového prohlížeče Microsoft Edge v poslední době prudce vzrostla a díky tomu se nyní z něj stala světová dvojka. Je ale třeba dodat, že Firefox tomu šel naproti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář