www.svethardware.cz
>
>
>

Cooler Master uvádí svůj první monitor: herní GM34-CW

Cooler Master uvádí svůj první monitor: herní GM34-CW
, , aktualita
Cooler Master už loni v červnu slíbil, že se brzy dočkáme jeho prvních herních monitorů, což nakonec trvalo pěknou řádku měsíců, ale nakonec tu máme první model uvedený na firemních stránkách. Jde o GM34-CW. 
K oblíbeným
reklama
Jde o výsledek toho prostého faktu, že trh s herními monitory prudce roste, a tak logicky přitahuje nové a nové firmy, které si z něj chtějí také urvat svůj kousek. O snaze firmy Cooler Master už víme od loňského začátku léta, kdy ukázala první modely GM219-30 a GM219-35 Gaming Display. Nyní ale přichází Cooler Master GM34-CW vyzbrojený 34palcovým displejem VA s technologií Quantum Dot. Už to samo o sobě vypadá nadějně. 
 
 
Cooler Master GM34-CW nabídne mezi hlavními specifikacemi rozlišení UWQHD (3440 x 1440) s poměrem stran 21:9, zakřivení 1500R, obnovovací frekvenci až 144 Hz řízenou pomocí FreeSync 2, odezvu 1 ms a HDR 400. 
 
 
Máme ale k dispozici i podrobné specifikace. Ty udávají rozsah obnovovací frekvence 48 až 144 Hz, přičemž to platí pro rozhraní DisplayPort, přičemž přes HDMI dosáhneme maximálně 100 Hz. Odezva 1 ms je dle očekávání MPRT a pro GtG platí 4 ms, dále tu máme statický kontrast slušných 3000:1 a jas dle očekávání vzhledem k HDR400 pak 400 cd/m2.  Nechybí pak podpora HDR10 na FreeSync. 
 
 
Co se týče barev, pokrytí prostoru DCI-P3 nám tento monitor zvládne z 95 procent a sRGB rovnou ze 125 procent. Ve výbavě má dva DisplayPorty, jeden HDMI 2.0 i jeden HDMI 1.4, dále výstup na sluchátka a dva 3W/4Ω reproduktory. Nabízí také režimy Picture in Picture i Picture by Picture (obraz v obraze či vedle obrazu) a jak ukazuje poslední obrázek, má i flexibilní stojan s možností natočení, naklopení a nastavení výšky (rozsah 100 mm). Pokud s tím ale někdo nebude spokojen, může využít VESA 75 x 75. 
 
Celkově nám tak Cooler Master připravil vcelku slušný monitor, tedy alespoň dle specifikací. Loni přitom avizoval, že jeho prohnutý 34" model přijde na 999 USD a nabídne standardní dvouletou záruku. To je ale pochopitelně ta poslední informace, o níž bychom předpokládali, že bude nyní stále platit, takže uvidíme.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou
Amazon už dříve avizoval, že přinejmenším do 5. dubna bude při naskladňování a odesílání zboží upřednostňovat to, co lidé v dnešní době nezbytně potřebují a do toho patří třeba i toaletní papír. Hardware má menší prioritu, což trápí nejen výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová
Společnost SpaceX by již tento rok měla létat s astronauty na palubě své kosmické lodi Crew Dragon k ISS. Kromě květnové mise Demo-2 je na tento rok naplánovaná i mise dalších astronautů k ISS, k nim by se měla připojit i Shannon Walkerová. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů
Společnost InWin tentokrát neukázala žádnou okázalou specialitku, ale naopak skříň, která by měla být především praktická. C200 je totiž určena pro "tvůrce obsahu", takže lze mluvit o skříni pro pracovní stanice. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG
Americký Micron se chystá už v tomto čtvrtletí spustit výrobu pamětí 3D NAND skládajících se ze 128 vrstev a využívajících jistou RG Architecture. Na trh pak tyto paměti začnou proudit během příštího kvartálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gamescom 2020 se uskuteční v původním termínu, i když možná jen online Gamescom 2020 se uskuteční v původním termínu, i když možná jen online
Organizátoři ujistili fanoušky, že největší herní veletrh v Evropě se uskuteční v původním srpnovém termínu. Otázkou zůstává, v jaké podobě. Menší štěstí měla herní akce QuakeCon 2020, která byla zrušena.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik