www.svethardware.cz
>
>
>

Cooler Master uvádí svůj první monitor: herní GM34-CW

Cooler Master uvádí svůj první monitor: herní GM34-CW
, , aktualita
Cooler Master už loni v červnu slíbil, že se brzy dočkáme jeho prvních herních monitorů, což nakonec trvalo pěknou řádku měsíců, ale nakonec tu máme první model uvedený na firemních stránkách. Jde o GM34-CW. 
K oblíbeným
reklama
Jde o výsledek toho prostého faktu, že trh s herními monitory prudce roste, a tak logicky přitahuje nové a nové firmy, které si z něj chtějí také urvat svůj kousek. O snaze firmy Cooler Master už víme od loňského začátku léta, kdy ukázala první modely GM219-30 a GM219-35 Gaming Display. Nyní ale přichází Cooler Master GM34-CW vyzbrojený 34palcovým displejem VA s technologií Quantum Dot. Už to samo o sobě vypadá nadějně. 
 
 
Cooler Master GM34-CW nabídne mezi hlavními specifikacemi rozlišení UWQHD (3440 x 1440) s poměrem stran 21:9, zakřivení 1500R, obnovovací frekvenci až 144 Hz řízenou pomocí FreeSync 2, odezvu 1 ms a HDR 400. 
 
 
Máme ale k dispozici i podrobné specifikace. Ty udávají rozsah obnovovací frekvence 48 až 144 Hz, přičemž to platí pro rozhraní DisplayPort, přičemž přes HDMI dosáhneme maximálně 100 Hz. Odezva 1 ms je dle očekávání MPRT a pro GtG platí 4 ms, dále tu máme statický kontrast slušných 3000:1 a jas dle očekávání vzhledem k HDR400 pak 400 cd/m2.  Nechybí pak podpora HDR10 na FreeSync. 
 
 
Co se týče barev, pokrytí prostoru DCI-P3 nám tento monitor zvládne z 95 procent a sRGB rovnou ze 125 procent. Ve výbavě má dva DisplayPorty, jeden HDMI 2.0 i jeden HDMI 1.4, dále výstup na sluchátka a dva 3W/4Ω reproduktory. Nabízí také režimy Picture in Picture i Picture by Picture (obraz v obraze či vedle obrazu) a jak ukazuje poslední obrázek, má i flexibilní stojan s možností natočení, naklopení a nastavení výšky (rozsah 100 mm). Pokud s tím ale někdo nebude spokojen, může využít VESA 75 x 75. 
 
Celkově nám tak Cooler Master připravil vcelku slušný monitor, tedy alespoň dle specifikací. Loni přitom avizoval, že jeho prohnutý 34" model přijde na 999 USD a nabídne standardní dvouletou záruku. To je ale pochopitelně ta poslední informace, o níž bychom předpokládali, že bude nyní stále platit, takže uvidíme.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře