www.svethardware.cz
>
>
>
>

Cooler Master V Platinum dají na výběr mezi jednou a více +12V větvemi

Cooler Master V Platinum dají na výběr mezi jednou a více +12V větvemi
, , aktualita
Cooler Master si připravil dvě nové řady napájecích zdrojů, a sice V Gold a V Platinum. Modely s vyšší účinností nás přitom mohou zaujmout i tím, že nám dají možnost přepnout z jedné na více +12V větví. K čemu to bude?
K oblíbeným
reklama
Cooler Master V Gold a V Platinum Series by už měly být k dispozici jako nástupci původní řady Cooler Master V Series, která byla vypuštěna na trh asi před pěti lety. Z jejich označení je přitom zřejmé, čím mají zaujmout především, a to vysokou účinností s certifikacemi 80 Plus Gold a Platinum. 
 
 
Jde o plně modulární zdroje, které tak mají odpojitelné veškeré kabely včetně hlavního ATX svazku. Díky tomu bude s nimi snadnější manipulace, ovšem přímo napájené kabely jsou pro tok energie vždy lepší než konektory. 
 
 
Cooler Master V Platinum nabídnou DC-DC topologii, slibují kvalitní kabely pro PCIe napájení (16AWG), plný LLC rezonanční měnič či funkci Thermal Regulation Mode (TRM, čili prostě teplotně řízený ventilátor). Jejich součástí je také přepínač pro +12V výstup, a to mezi jednou a více větvemi. Není tu už uvedeno, kolik oněch "více" větví je, proto by šlo předpokládat, že u slabších zdrojů to mohou být třeba jen dvě a u silnějších i čtyři. Nicméně i v případě 1300W verze to jsou dvě větve. Cooler Master uvádí, že režim s jednou větví se bude hodit třeba pro přetaktování a více větví pro běžnou potřebu. 
 
Ono se všeobecně traduje, že zdroje, které dokáží do jedné +12V větve nacpat téměř celé svůj výkon, díky tomu mohou poskytovat stabilnější napětí. Z toho očividně vychází i Cooler Master, ovšem i kdyby za tímto tahem skutečně něco bylo a režim s jednou větví poskytoval celkově lepší a stabilnější napájení, proč bychom pak probůh měli chtít přepínat na režim s více (dvěma) větvemi? 
 
Takže raději popojedeme a povíme si o tom, že tato řada nabídne 850W, 1000W a 1300W model, všechny s japonskými kondenzátory a 135mm ventilátory s dvojitými kuličkovými ložisky pro dlouhou výdrž. 
 
 
Cooler Master V Gold budou mít slabší účinnost 80 Plus Gold, LLC rezonanční měnič s polovičním můstkem a také jde o DC-DC se 16AWG kabely pro PCIe či japonskými kondenzátory. Rovněž 135mm ventilátory se v těchto zdrojích mohou v případě slabé zátěže zcela zastavit (semi-fanless), a to dle výrobce až do 40% zátěže. Gold jsou také o trošku menší s rozměry 160 x 150 x 86 mm, zatímco pro Platinum platí hloubka 202 mm. Ostatně jsou také slabší s výkonem 650 a 750 W. 
 
Veškeré nové zdroje se chlubí také 10letou zárukou. Za nejlepší model s 1300 W dáme 300 USD a nejslabší 650 W přijde na 130 USD. Do Evropy tyto novinky teprve dorazí. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů
Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo
Je vždy docela paradoxní, pokud hackerskému útoku podlehne společnost, která se zabývá bezpečností. Tentokrát se to stalo společnosti Symantec, které se nabourali do jejich australské laboratoře. Symantec ale říká, že o nic vážného vlastně nešlo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux
Kdysi nemožné věci se mohou stát realitou. Vývojáři z Microsoftu totiž nedávno v diskuzi na Redditu potvrdili, že by mohli představit internetový prohlížeč Edge i pro operační systém Linux, nic zásadního tomu nebrání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA
Americká kosmická agentura NASA se konečně trochu více rozpovídala o nákladech na let na Měsíc. Tam by chtěla být s astronauty už za pět let a hovoří se o částce, která má přesahovat 20 miliard USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře