www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Core i7-1185G7: nejlepší z Tiger Lake má 4,8GHz turbo a 1,55GHz Xe GPU

Core i7-1185G7: nejlepší z Tiger Lake má 4,8GHz turbo a 1,55GHz Xe GPU
, , aktualita
Intel už brzy představí svou procesorovou řadu Tiger Lake-U a vypadá to, že na rozdíl od předchozích Ice Lake-U se bude mít skutečně čím pochlubit. Na to ukazuje i model Core i7-1185G7. 
K oblíbeným
reklama
Intel Core i7-1185G7 by měl představovat vrchol své řady založené na nové verzi 10nm procesu s tranzistory Superfin, díky němuž už tu nebudou při stávajícím TDP základní takty jen na úrovni 1 GHz, ale zvýší se na cca 3 GHz, což není vůbec špatný pokrok. Navíc se uvede nová procesorová architektura Willow Cove a vedle ní už i grafická Xe a to celé nám slibuje, že Tiger Lake bude velice zajímavá generace. 
 
 
Procesor Core i7-1185G7 tak bude dle Geekbench 5 obsahovat čtyři jádra Willow Cove (4C/8T) s 5 MB L2 cache a 12 MB L3 cache na taktu mezi 3 a 4,8 GHz a grafika Xe-LP s 96 EU bude pracovat až na 1,55 GHz. Nemusíme se koukat na finální specifikace, ale pokud ne, pak budou spíše ještě lepší než horší. 
 
Nové procesory Tiger Lake z rodiny U přitom budou mít standardní TDP jen 15 W a právě to se týká základních taktů. A když si vezmeme, že Ice Lake-U s daným TDP dosáhly přinejlepším 1,3 GHz, pak je nárůst na 3GHz základní frekvenci skutečně impozantní. Podobně pak působí i grafika Xe s 96 EU na 1,55 GHz oproti Iris Plus se 64 EU na 1,1 GHz, ovšem to už jsou maximální takty. 
 
 
Takováto grafika pak slibuje hrubý výkon téměř 2,4 TFLOPS, což je na mobilní integrované GPU velice slušné, však jde o výkon, který dalece zastíní i původní (a stále aktuální) konzoli Xbox One i PlayStation 4. 
 
 zdroj: Harukaze5719
 
Srovnání s jiným hardwarem v OpenCL ukazuje tento graf, kde jsou zanesena nejvyšší skóre Ice Lake i Tiger Lake. Od Tiger Lake tak lze očekávat rovnou dvojnásobný hrubý výkon integrované grafiky, který bude i srovnatelný s GTX 780 Ti či GTX 1050 Ti, ovšem to samozřejmě neznamená, že to samé bude platit o herním výkonu. Nicméně Intel už dříve ukázal, že Xe v Tiger Lake je schopna provozovat i Battlefield V ve vysoké kvalitě při Full HD a to není vůbec špatné. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář