www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i9-10900K v uniklém testu, jak si vede ve hrách?

Core i9-10900K v uniklém testu, jak si vede ve hrách?
, , aktualita
Dalo se očekávat, že ještě před ukončením informačního embarga se objeví testy nových Comet Lake-S a nyní tu máme další od čínské TecLab. Intel se zde postavil proti oběma dostupným Ryzenům 9.
K oblíbeným
reklama
Už jsme se mohli podívat třeba na testy procesorů Intel Core i5-10400 vs. 9400F, ovšem nyní tu máme rovnou hlavní model v podobě desetijádrového Core i9-10900K (videotest), který bude moci být srovnáván především s 12jádrovým Ryzenem 9 3900X, neboť ten by k němu měl mít nejblíže jednak svým výkonem, ale zvláště pak cenou. Ryzen 9 3950X už je výrazně dražší a má i podstatně více jader, a tím i hrubého výkonu. Na straně Intelu by zase měly stát vysoké takty, od čehož si může slibovat titul nejlepšího herního procesoru právě pro svůj Core i9-10900K. 
 
 
Co se týče Cinebench R20, zde výsledek dopadl dle očekávání. Vysoký takt zde není nic proti dvěma jádrům navíc, takže Core i9-10900K skončil jako poslední a pro dorovnání výkonu Ryzenu 9 3950X by potřeboval být ještě téměř o polovinu rychlejší. 
 
 
V případě wPrime je to zdánlivě už o něčem jiném, jenomže zde nerozhodují body, ale čas, takže Core i9 je ve skutečnosti také nejpomalejší a 
 
 
A jak je to s výkonem Core i9-10900K ve hrách a obecně v herních testech? Ani v případě 3DMark Fire Strike (Extreme) není tento procesor přesvědčivý, ale aspoň je na tom už lépe než Ryzen 9 3900X a co se týče opravdových her, pak vyzkoušeny byly tituly Assassin's Creed Odyssey, Metro: Exodus a nový Tomb Raider. Ty všechny dopadly v podstatě stejně, tak si můžeme ukázat jen jeden test z Metro: Exodus. 
 
 
Procesory Ryzen 9 na tom jsou v podstatě stejně, což platilo i pro zbylé dva testy včetně toho, že Core i9 má vyšší výkon. Právě to se od něj dalo očekávat, takže Intel bude asi i nadále své desktopové procesory prezentovat především jako herní ideály.
 
Ostatně právě hry představovaly poslední baštu i pro Coffee Lake-S Refresh, takže Intel si zatím udržel alespoň tu. Je ale otázka, zda mu tato výhoda zůstane ještě na konci tohoto roku, kdy očekáváme procesory Ryzen 4000 s dalším výrazným nárůstem IPC a snad i alespoň mírným navýšením pracovních taktů. Na druhou stranu zase vůbec nevíme, jakým způsobem bude kontrovat Intel a co předvedou jeho Rocket Lake-S (nebo kdy vůbec přijdou na trh). 
 
Nakonec tu máme ještě malou, ale důležitou poznámku o chlazení. Jde sice jen o strojový překlad jednoho ze závěrů daného videotestu, ale hlavní sdělení je vcelku jasné. Pro chlazení byl totiž použit AIO vodní chladič s 360mm radiátorem, čili zcela jistě vysoký nadstandard, který ale recenzent považoval naopak za minimum nutné k rozumnému uchlazení procesoru Core i9-10900K. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů