www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair iCUE: jednotné rozhraní pro ovládání hardwaru

Corsair iCUE: jednotné rozhraní pro ovládání hardwaru
, , aktualita
Corsair představil software iCUE, který představuje kombinaci aplikací CUE a LINK pod jednu střechu. Jde tak o jednu aplikaci, která poslouží pro nastavení veškerého podporovaného hardwaru od firmy Corsair. Navíc je tu i nabídka Far Cry 5 zdarma.
K oblíbeným
reklama
Corsair iCUE tak prostě a jednoduše sdružuje do jedné aplikace ovládání a nastavení veškerých periferií a komponent této značky, které podporují samotné CUE a LINK. Uživatelé tak už nebudou muset používat dvě samostatné aplikace jako dříve. To Corsair spojil také s akcí, v jejímž rámci nabídne zdarma nový Far Cry 5, ovšem pochopitelně za jistých podmínek. O těch se dočtete na příslušných firemních stránkách a ve zkratce je třeba nakoupit produkty s RGB podsvícením za alespoň 150 dolarů. Hra zdarma v ceně 60 dolarů je tak příjemný a hodnotný bonus. 
 
 
Software iCUE ale poslouží také k tomu, aby zprostředkoval různé světelné efekty propojeného hardwaru, které budou odpovídat tomu, co se děje ve hře Far Cry 5. Čili podsvícení zde může posloužit i jako forma zpětné odezvy a jde o více než 30 efektů. 
 
 
Corsair iCUE tak poslouží pro nastavení a ovládání myší, klávesnic, headsetů, ventilátorů a také zdrojů, jež disponují RGB podsvícením. Zvláště snadná je pak sychronizace podsvícení, kterou lze zajistit jedním kliknutím myši, ovšem vedle toho jsou zde i další funkce, jako je třeba monitorování otáček ventilátorů, napětí na větvích zdroje, teploty chladicího média ve vodních chladičích a výkon vodní pumpy nebo nastavování maker a funkcí na klávesnicích a myších. To prostě už jen závisí na tom, co dané zařízení nabízí. 
 
Zvláště by nás ale zajímalo to, co nabízí systém podsvícení ve spojení se hrou Far Cry 5 a potažmo jinými tituly. Corsair ale mluví pouze o tom, že podsvícení bude reagovat na probíhající akci a okolí. Lze si tak představit, že v divoké přestřelce se RGB diody divoce rozblikají a při procházce lesem zase navodí atmosféru zelenou barvou, atp. 
 
Vedle toho bude moci systém barvou světelných diod reagovat i na teploty vybraných komponent či prostě čidel, takže si budeme moci nastavit třeba to, aby podsvícení chladiče na ně reagovalo. Zkrátka a dobře, v rámci systému iCUE už podsvícení konečně dostává i praktický význam a je snad pouze otázka času, než to bude bežné i u produktů jiných značek a rozšíří se podpora i ze strany her. 
 
Zdroj: TZ Corsair


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá
Google před pár dny spustil herní streamovací službu Stadia. Někteří jsou z ní nadšeni, jiní mají naopak problémy. A vypadá to, že těch problémů bude více. Chromecast Ultra, který je součástí systému, se totiž výrazně přehřívá.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti
Aby bylo více důkazů pro řešení případných incidentů mezi řidičem a pasažérem služby Uber, bude zavedena možnost nahrávání audio záznamu celé jízdy. Zatím má být k dispozici pro vybrané země.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX
NVIDIA se snaží podporu svého RTX hardwaru prosazovat nejen ve hrách, ale také v grafickém softwaru. Nyní přišla řada na V-Ray a Blender's Cycles od Chaos Group s příslušným urychlením renderování. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck
Před pár hodinami představila automobilka Tesla svůj dlouho připravovaný pickup Cybertruck. Tato elektrická bestie přináší hranatý design jak ze sci-fi filmu, velmi slušný dojezd a akceleraci na 60 mph za méně než 3 sekundy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570 Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570
Společnost Colorful se chystá vypustit na trh menší základní desku formátu Micro ATX, která je založena na větší desce X570 Gaming Pro V14. Jedná se o model CVN X570M GAMING Pro, jenž také nese čipovou sadu X570. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek