reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Cryorig Taku: novodobý elegantní desktop

8.11.2017, Jan Vítek, aktualita
Cryorig Taku: novodobý elegantní desktop
Před řadou let bývaly zcela běžné skříně, které sloužily také jako podstavec pro monitor. Cryorig chce svou skříňovou prvotinou Taku na tyto časy navázat, ovšem pochopitelně v moderní podobě. 
Společnost Cryorig se dosud zabývala především chlazením a periferiemi, ale od Computexu 2016 víme, že připravuje také skříň Taku, která se až nyní konečně dostává na trh a jde o velice zajímavý model. Ten připomíná nízký stolek a svým formátem patří mezi klasické desktopy, které bývaly určeny i jako podstavec pro monitor. Vzezřením jde ale o daleko elegantnější zařízení na dřevěných nožkách.
 
 
Těšit nás může také to, že Cryorig si vybrali za výrobního partnera společnost Lian Li, která tvoří velice kvalitní, i když také drahé skříně. A doufejme, že půjde o skutečně propracovaný model, však za ním jsou dva roky vývoje a další rok uvádění do produkce právě v Lian Li. To i přes ten fakt, že Taku má za sebou neúspěšné financování na Kickstarteru. Vzhledem k tomuto pozadí není divu, že skříň bude vypuštěna nejdříve na trhy v USA, Japonsku a na Tchaj-wanu a mezi prvními se dočkají také původní přispěvatelé z Kickstarteru. 
 
 
Taku je určena jako hi-end skříň pro výkonné sestavy založené na deskách Mini ITX a myšlenka je taková, že na ni budeme moci umístit monitor (unese až 15kg zátěž) a pod ni zasunout klávesnici (plnou 104klávesovou verzi), takže jde i o minimalizaci zabraného prostoru na stole. Dovnitř patří vedle dané desky až 280mm grafická karta pro dva sloty, zdroj formátu SFX či SFX-L a pak maximálně jeden 3,5" pevný disk a dvě 2,5" zařízení. 
 
 
Konstrukce je jednoduchá a jde v podstatě o jeden velký šuplí, který budeme moci vysunout ven, čímž se nám otevře celý interiér s komponenty vedle sebe. Samotná skříň nabídne ještě dva porty USB 3.0 typu A a také je plánován upgrade pro USB typu C, ovšem tento port už je dnes dávno aktuální, a tak by výrobce neudělal chybu, kdyby jej zahrnul už v základní verzi.  
 
Celá skříň má rozměry 142 x 570 x 310 mm, hmotnost 5,3 kg a vyrobena je z hliníku na dřevěných nožkách. Na celosvětový trh se dostane v první polovině příštího roku, a to za cenu, kterou snad ani nechcete vědět. I tak ji ale uvedu: 299 USD bez daně. 

Zdroj: Cryorig


reklama