www.svethardware.cz
>
>
>

Další dvě velké loupeže Etherea, ukradeno ho bylo za 38 milionů USD

Další dvě velké loupeže Etherea, ukradeno ho bylo za 38 milionů USD
, , aktualita
Nedávno jsme psali o hackerském útoku na ICO platformy CoinDash, díky němuž si útočníci přišli na cca 7 milionů dolarů v podobě Etherea. Od té doby se objevily další dva a ještě větší útoky, které znamenaly celkovou ztrátu kolem 38 milionů. 
K oblíbeným
reklama
Samotný systém kryptoměn je ze své podstaty bezpečný, ale to opravdu nezaručuje, že o své peníze nikdo nepřijde. V případě platformy CoinDash útočník prostě jen pozměnil adresu peněženky, na kterou lidé pak zasílali peníze v dobré víře, že je investují. Přišel si tak v přepočtu na cca 7 milionů dolarů (někde se mluví i o 10 milionech). 
 

Pozdější dva útoky byly co se týče uniklé částky ještě mnohem závažnější. První z nich se týkal společnosti Parity, která vydala upozornění, že její software pro virtuální peněženky verze 1.5 je napadnutelný a také už byl napadnut a kvůli němu se z účtů ztratilo na 150.000 mincí Etherea, čili přibližně 30 milionů dolarů. Tuto částku už také potvrdil server Etherscan.io
 
Umožnit to měla chyba v tzv. multi-signature contractu známém jako wallet.sol a ještě větším ztrátám měli zabránit etičtí hackeři (white hat hacker), neboť ohroženo takto bylo na 377 tisíc mincí Etherea. Uživatelům daných multi-sig peněženek bylo silně doporučeno, ať své peníze přesunou na bezpečné místo, ovšem poškozeni v tomto případě nebyli jednotlivci, ale především tři projekty známé jako Edgeless Casino, Swarm City a æternity, z nichž pouze Swarm City stačil potvrdit ztrátu 44.055 ETH.
 
V druhém případě šlo opět o ICO, čili investiční akci Initial Coin Offering, a tentokrát si útočníci přišli na 8,4 milionů dolarů. Tato ICO se týkala firmy Veritaseum, jejíž akce byla napadena jiným způsobem než v případě CoinDash. Tato firma obviňuje své partnery, z nichž měl alespoň jeden co do bezpečnosti selhat a dál už budou nějspíše jednat právníci. 
 
Reggie Middleton, zakladatel Veritasea, podrobnosti o útoku neprozradil a řekl pouze, že byl velice sofistikovaný a nijak nezasáhl investory, ale pouze jej a jeho tým. Uzavřel to slovy, že jeden z jeho firemních partnerů byl napaden hackery, bezpečnostní díra už je zacelena a nyní už se jen zkoumá, zda Veritaseum podnikne proti oné firmě nejaké další kroky. 

V krátké době tu tak máme tři velké loupeže Etherea, v nichž si útočníci přišli na desítky milionů dolarů, takže pro ně jde o potenciálně velice ziskovou činnost s malým rizikem, a tak lze očekávat, že těchto pokusů rozhodně nebude ubývat.
 
reklama
Nejnovější články
AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran
Bylo dopředu jasné, že tržby společnosti AMD budou velice slušné, neboť nyní nejsou aktuální starosti s odbytem, jako spíše lítost nad nedostatečnými výrobními kapacitami. A vedle toho už není třeba čekat na Aldebaran.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře