www.svethardware.cz
>
>

Další hřebík do rakve hudebních CD, Best Buy ukončuje prodej

Další hřebík do rakve hudebních CD, Best Buy ukončuje prodej
, , aktualita
Všichni víme, že prodeje hudby na fyzických nosičích klesají a lidé předchází k pohodlnějšímu streamování. Americký řetězec Best Buy je jeden z těch, kteří už ohlásili, že se s CD nechtějí dále otravovat a zruší jejich prodej. Možná nebude jediný.
K oblíbeným
reklama
Streamování pomocí nejrůznějších služeb jako jsou Spotify, Tidal nebo Aple Music nabírá na síle, populární je i pouštění hudby přes YouTube. Prodeje fyzických nosičů hudby tak klesají a jen za poslední rok to v USA bylo u hudebních CD o 18,5 %. Maloobchodním prodejcům tak cédéčka stále častěji zůstávají ležet v regálech a nemizí. Americký řetězec Best Buy si už řekl dost a oznámil, že k 1. červenci letošního roku končí s prodejem hudebních CD.
 
Kompaktní disk
 
Zatímco prodeje CD budou ukončeny, vinylové desky zůstanou i nadále v prodeji, nicméně ani zde se neví, jak dlouho tomu bude a jak dlouho tato retro mánie vydrží. Konkurenční Target zatím čeká na odpověď vydavatelství, poněvadž má s nimi uzavřeny pro něj nepříliš výhodné podmínky (za CD platí předem a pokud se neprodají, platí i dopravu zpět). Pokud se nezlepší (platba jen za prodané kusy), patrně bude následovat Best Buy a rovněž skončí s prodejem hudebních CD.

Zdroj: complex.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá
Google před pár dny spustil herní streamovací službu Stadia. Někteří jsou z ní nadšeni, jiní mají naopak problémy. A vypadá to, že těch problémů bude více. Chromecast Ultra, který je součástí systému, se totiž výrazně přehřívá.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti
Aby bylo více důkazů pro řešení případných incidentů mezi řidičem a pasažérem služby Uber, bude zavedena možnost nahrávání audio záznamu celé jízdy. Zatím má být k dispozici pro vybrané země.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX
NVIDIA se snaží podporu svého RTX hardwaru prosazovat nejen ve hrách, ale také v grafickém softwaru. Nyní přišla řada na V-Ray a Blender's Cycles od Chaos Group s příslušným urychlením renderování. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck
Před pár hodinami představila automobilka Tesla svůj dlouho připravovaný pickup Cybertruck. Tato elektrická bestie přináší hranatý design jak ze sci-fi filmu, velmi slušný dojezd a akceleraci na 60 mph za méně než 3 sekundy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570 Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570
Společnost Colorful se chystá vypustit na trh menší základní desku formátu Micro ATX, která je založena na větší desce X570 Gaming Pro V14. Jedná se o model CVN X570M GAMING Pro, jenž také nese čipovou sadu X570. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek