www.svethardware.cz
>
>
>

Dell U3818DW: 38" panel s neobvyklým rozlišením

Dell U3818DW: 38" panel s neobvyklým rozlišením
, , aktualita
Dell si připravil nový monitor UltraSharp U3818DW, který má neobvyklé rozlišení i poměr stran. Ten činí 12:5 a dané rozlišení je 3840 x 1600, což se označuje za Ultra-Wide 4K. Hodit se tak bude především pro pracovní sestavy.
K oblíbeným
reklama
Počítačové hry totiž mívají potíže i s daleko obvyklejšími poměry stran, což jsou dnes už třeba takové 21:9, přičemž 12:5 se vidí opravdu málokdy. Dell UltraSharp U3818DW je ale i dle jiných specifikací spíše pracovní monitor, který nepodporuje synchronizaci obrazu, čili ani AMD FreeSync, natož pak NVIDIA G-Sync. 
 
 
UltraSharp U3818DW je tak pracovní monitor, jak ostatně vyplývá i z fotografií, jimiž jej Dell prezentuje. Jeho 37,5" panel budeme moci krmit i pomocí vstupu USB typu C, který využívá DisplayPort 1.2. 
 
 
Samotný panel je 8bitový + FRC typu IPS a také prohnutý se zaoblením 2300R, které je tak spíše mírné. Schopen je zobrazit až 1,07 miliardy barev a Dell jej odebírá z továren firmy LG Electronics. 
 
Pokud byste rádi na takový koukali, ale přeci jen se zaměřením na hry, pak se můžete poohlédnout po monitorech LG 38UC99 a Acer XR382CQK, které jsou oba určeny pro grafické karty AMD, neboť podporují FreeSync. 
 
Vraťme se ale k našemu Dellu, který má odezvu 5 ms šedá-šedá a obvyklou obnovovací frekvenci 60 Hz a maximální jas 350 cd/m2. Mezi jeho vstupy patří krom zmíněného USB C také jeden DisplayPort 1.2, dva HDMI 2.0 a pak tu máme 4x USB 3.0 ve vestavěném hubu. Každý kus je z továrny zkalibrován na barevný prostor sRGB s přesností Delta E < 2 a technicky také podporuje DCI-P3, ovšem s pokrytím pouze 78,1 %. 
 
Samotný Dell svůj UltraSharp U3118DW prodává za 1500 USD.
 
Zdroj: Dell
reklama
Nejnovější články
AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran
Bylo dopředu jasné, že tržby společnosti AMD budou velice slušné, neboť nyní nejsou aktuální starosti s odbytem, jako spíše lítost nad nedostatečnými výrobními kapacitami. A vedle toho už není třeba čekat na Aldebaran.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře