www.svethardware.cz
>
>
>
>

Dell UP2720Q: 27” 4K monitor s vlastní kalibrační sondou

Dell UP2720Q: 27” 4K monitor s vlastní kalibrační sondou
, , aktualita
Společnost Dell představila na konferenci Adobe MAX nový profesionální grafický monitor UltraSharp UP2720Q 4K PrimeColor. Ten pokrývá 100 % gamutu Adobe RGB a potěší i zabudovanou kalibrační sondou.
K oblíbeným
reklama
Konference Adobe MAX nepřinesla novinky jen od společnosti Adobe, své produkty tu představily i jiné společnosti, např. Dell. Ten zde uvedl profesionální grafický monitor UltraSharp UP2720Q 4K PrimeColor. Už podle názvu víme, že má 27" úhlopříčku. K tomu tento IPS panel nabídne velmi vysoké rozlišení UHD 4K, tedy 3840×2160 pixelů (163 ppi) při 60 Hz. Poněkud zklamáním je maximální jas 250 nitů, tedy nic pro HDR obraz, a 8ms odezva také není úplně nejkratší. Potěší však mnoha jinými vlastnostmi, nabídne např. vysoký kontrast 1300:1 (nadprůměr pro IPS monitory) a 100% pokrytí gamutu Adobe RGB, 98% DCI-P3 a 80% BT.2020, výrobce slibuje také delta E<2. Pochopitelně jde o 10bitový panel schopný zobrazit 1,07 miliardy barev.
 
Dell UltraSharp UP2720Q 4K PrimeColor
 
Zajímavostí je také zabudovaná kalibrační sonda s možností automatické kalibrace, když se monitor aktivně nevyužívá, kompatibilní je pak se softwarem CalMAN. K dispozici jsou pak rovnou dva Thunderbolt 3 porty (jeden upstream, jeden downstream), které zvládnou dodávat až 90 W. Dále je tu DisplayPort 1,4, dva HDMI 2.0, čtyři USB 3.2 Gen 2 downstream (dva z toho s podporou DP1.4) a dva USB 3.2 Gen 1 downstream (BC1.2). Monitor lze výškově nastavit v rozsahu 130 mm, naklopit ho od -5° do +21°, do strany pak v rozsahu +/-45° a nechybí ani funkce pivota a možnost montáže na zeď nebo rameno díky VESA 100mm. Typická spotřeba monitoru je 44 W, váží pak 5,55 kg. Prodej novinky bude zahájen 15. ledna 2020 a budete si muset připravit nemalých $1999.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ohvězdičkovaná jádra v Ryzen Master neodpovídají nejlepším jádrům dle Windows Ohvězdičkovaná jádra v Ryzen Master neodpovídají nejlepším jádrům dle Windows
Nové Windows 10 mají s využitím CPPC2 (Collaborative Power and Performance Control 2) přednostně využívat ta nejlepší jádra v procesorech AMD i Intel. Odpovídá to ale tomu, co nám ukazuje Ryzen Master? A je to vůbec problém?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve ukázalo Half-Life: Alyx, půjde o revoluční titul pro VR? Valve ukázalo Half-Life: Alyx, půjde o revoluční titul pro VR?
Virtuální realita do světa her dosud nezasáhla nijak zásadním způsobem, nicméně společnost Valve to chce evidentně změnit. Využije k tomu přitom svou herní řadu Half-Life, na jejíž pokračování množí toužebně čekali.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů