www.svethardware.cz
>
>
>
>

Desky MSI se Z490 jsou na světě, máme tu i GODLIKE

Desky MSI se Z490 jsou na světě, máme tu i GODLIKE
, , aktualita
Intel by měl představit novou generaci desktopových procesorů již příští týden, jak se ukazuje i díky společnosti MSI. Té na web unikly snímky příslušných základních desek s čipsetem Z490, které nesou patici LGA 1200. 
K oblíbeným
reklama
MEG Z490 GODLIKE bude to nejlepší, co si MSI připraví pro novou generaci procesorů Intel Comet Lake-S a jako obvykle půjde o výkonnou desku s bohatou výbavou, v níž nebude chybět Wi-Fi s externí anténou a navíc s kartou Xpander-Z Gen 4. Ta je určena pro M.2 SSD a podporovat bude i rozhraní PCIe 4.0, ale zda toho budou schopny i nové základní desky a procesory, to stále není jasné. 
 
 
Dále tu máme palubní OLED displej (Dynamic Dashboard 2), který tu je ale dle popisu jen na efekt, respektive má "vyjadřovat naši osobnost". Pak nám ale MEG Z490 GODLIKE nabídne i rozhraní Thunderbolt 3 a kombinaci 10GbE s řešením od Aquantia a také 2,5GbE (Killer?). Napájení procesoru vybavené 16+1+1 fází (90 A) pak víceméně odpovídá možnostem desky Z390 GODLIKE. 
 
 
Vedle toho tu máme i další desky, a sice MEG Z490 GODLIKE, MPG Z490M Gaming Edge WiFi, MPG Z490 Gaming Plus a Z490-A PRO, což tak čítá i první potvrzenou Mini ATX s čipsetem Z490. 
 
 
Tyto desky by vedle procesorů Comet Lake-S mohly podporovat i budoucí Rocket Lake-S, a právě díky tomu by šlo počítat s podporou sběrnice PCIe 4.0. Čili Comet Lake-S by ji podporovat nemusely, ale Rocket Lake-S už ano. Následující generace v podobě Alder Lake-S už by měla využívat novou patici (LGA 1700?)
 
 
Nakonec se můžeme podívat i na ceny, které odhalil Momomo_us, ovšem s největší pravděpodobností půjde o nafouknuté částky, které po zahájení prodeje klesnou. Doufejme, ostatně i dobře vybavená GODLIKE by s cenou 960 eur znamenala fiasko. 
 
 
Zdroj: VideoCardz  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů