www.svethardware.cz
>
>
>
>

Desky MSI se Z490 jsou na světě, máme tu i GODLIKE

Desky MSI se Z490 jsou na světě, máme tu i GODLIKE
, , aktualita
Intel by měl představit novou generaci desktopových procesorů již příští týden, jak se ukazuje i díky společnosti MSI. Té na web unikly snímky příslušných základních desek s čipsetem Z490, které nesou patici LGA 1200. 
K oblíbeným
reklama
MEG Z490 GODLIKE bude to nejlepší, co si MSI připraví pro novou generaci procesorů Intel Comet Lake-S a jako obvykle půjde o výkonnou desku s bohatou výbavou, v níž nebude chybět Wi-Fi s externí anténou a navíc s kartou Xpander-Z Gen 4. Ta je určena pro M.2 SSD a podporovat bude i rozhraní PCIe 4.0, ale zda toho budou schopny i nové základní desky a procesory, to stále není jasné. 
 
 
Dále tu máme palubní OLED displej (Dynamic Dashboard 2), který tu je ale dle popisu jen na efekt, respektive má "vyjadřovat naši osobnost". Pak nám ale MEG Z490 GODLIKE nabídne i rozhraní Thunderbolt 3 a kombinaci 10GbE s řešením od Aquantia a také 2,5GbE (Killer?). Napájení procesoru vybavené 16+1+1 fází (90 A) pak víceméně odpovídá možnostem desky Z390 GODLIKE. 
 
 
Vedle toho tu máme i další desky, a sice MEG Z490 GODLIKE, MPG Z490M Gaming Edge WiFi, MPG Z490 Gaming Plus a Z490-A PRO, což tak čítá i první potvrzenou Mini ATX s čipsetem Z490. 
 
 
Tyto desky by vedle procesorů Comet Lake-S mohly podporovat i budoucí Rocket Lake-S, a právě díky tomu by šlo počítat s podporou sběrnice PCIe 4.0. Čili Comet Lake-S by ji podporovat nemusely, ale Rocket Lake-S už ano. Následující generace v podobě Alder Lake-S už by měla využívat novou patici (LGA 1700?)
 
 
Nakonec se můžeme podívat i na ceny, které odhalil Momomo_us, ovšem s největší pravděpodobností půjde o nafouknuté částky, které po zahájení prodeje klesnou. Doufejme, ostatně i dobře vybavená GODLIKE by s cenou 960 eur znamenala fiasko. 
 
 
Zdroj: VideoCardz  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru? Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru?
Každý rok spadne na Zemi několik tisíc meteoritů, které tak dokáží překonat ochranu poskytovanou atmosférou a nevypaří se při průletu skrz ni. Jaká je ovšem šance na to, že nás některý z nich zasáhne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows 10 May 2020 Update není bezchybný: Microsoft zveřejnil seznam chyb Windows 10 May 2020 Update není bezchybný: Microsoft zveřejnil seznam chyb
Jak je tomu zvykem u komplexních systémů, jako je Windows 10, vždy se najdou kombinace SW a HW, které spolu moc dobře nefungují. Microsoft proto zveřejnil seznam známých chyb nové aktualizace, o kterých už ví.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Epic nyní zdarma nabízí Borderlands: The Handsome Collection Epic nyní zdarma nabízí Borderlands: The Handsome Collection
Epic Games Store nepřekvapil, ale rozhodně ani nezarmoutil, neboť dle očekávání tu máme zdarma Borderlands: The Handsome Collection. Nejde o jeden titul, ale o dvě hry včetně veškerého bonusového obsahu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
MSI potvrzuje podporu Zen 3 na deskách s AMD 400 i s 16MB BIOSem MSI potvrzuje podporu Zen 3 na deskách s AMD 400 i s 16MB BIOSem
Společnost MSI chce už nyní svým zákazníkům slíbit, že její základní desky s čipovými sadami AMD 400 Series budou podporovat procesory generace Zen 3. Neomezuje se přitom pouze na desky řady MAX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Přijdou po Vermeer stále ještě 7nm procesory Warhol se Zen 3? Přijdou po Vermeer stále ještě 7nm procesory Warhol se Zen 3?
Ještě do včerejšího dne jsme měli víceméně jasno v tom, co jak se budou vyvíjet další procesorové generace společnosti AMD, ovšem pak přišla informace od Digitimes o 5nm CPU chystaných ještě na tento rok, které však vůbec neodpovídá tato zpráva.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře