DJI uvádí možnost "tajného" letu bez přístupu na internet

DJI uvádí možnost "tajného" letu bez přístupu na internet
, , aktualita
Kdo se bojí o vyzrazení informací o letu s dronem DJI, může nyní využít režim Local Data Mode, který kompletně vypne přenos dat na internet. Výrobce tak chce zvýšit zabezpečení dat při citlivých použitích svých dronů.
K oblíbeným
reklama
Společnost DJI přidala do své aplikace DJI App nový režim Local Data Mode, který kompletně odřízne aplikaci od internetového připojení. Tímto krokem zvýší bezpečnost dat při nejrůznějších citlivých použitích dronů, ať už je o vládní sféru nebo průmyslovou. Pochopitelně, nemožnost přijímat data má i svá úskalí, takže aplikace neukazuje polohu uživatele, dokonce nezvládne ani ukázat mapu nebo lokace, do kterých se nesmí létat (geofencing).
 
DJI A5D
 
Aplikace se pochopitelně nedozví ani o případných nových verzích firmwarů pro dron. Telemetrie letu (výška, vzdálenost nebo rychlost) zůstává uložena v letounu. Pokud jde o fotografie nebo videa, ta zůstávají na SD kartě ve dronu a sdílena jsou jen na vyžádání i tehdy, pokud není tajný mód aktivován (tedy ve standardním režimu, jak jej známe dodnes). Zrušení tajného režimu je v aplikaci chráněno heslem, což dále zvyšuje bezpečnost citlivých dat. Těžko však říci, zda tento krok obměkčí americkou vládu, která v létě zakázala používání dronů DJI právě z obav o bezpečnost dat.
 
Zdroj: dji.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů