www.svethardware.cz
>
>

Donald Trump se dožaduje 6G datového připojení

Donald Trump se dožaduje 6G datového připojení
, , aktualita
Americký prezident Donald Trump se zase rozpovídal na Twitteru, kde se začal od amerických společností dožadovat nejen 5G datového připojení, ale i jeho nástupce 6G. Nechce totiž, aby USA bylo stále pozadu.
K oblíbeným
reklama
Rok 2019 bude ve znamení příchodu nové datové technologie 5G, která se objevila např. v telefonu Samsung Galaxy S10 5G. Fakt, že v podobných technologiích dnes válí zejména Čína a stavbu 5G sítí má po celém světě na starosti především  společnost Huawei, se nelíbí americkému prezidentu Donaldu Trumpovi. Ten se na Twitteru tradičně rozpovídal o tom, co by chtěl. Konkrétně řekl, že chce nejen 5G, ale i 6G technologii v USA co nejdřív je to možné. Podle něj je výkonnější, rychlejší a chytřejší než současné standardy (no, 5G sice ano, 6G se ještě ani pořádně nezačalo vyvíjet).
 
 
Apeloval na americké společnosti, aby zvýšily své úsilí, jinak budou pozadu a není dle něj důvod, aby Spojené státy zaostávaly v něčem, kam se bude jasně ubírat budoucnost. Dále řekl, že chce, aby USA vyhrávala technologicky vůči konkurenci a ne tím, že zablokuje konkurenční technologie. Na závěr ještě řekl, že USA musí být lídrem v naprosto všem, co dělají a zejména to platí pro technologie.
 
 
Otázkou je, nakolik se sny Donalda Trumpa splní. USA jsou sice technologicky dost na výši, nicméně Čína poslední roky opravdu hodně šlape na plyn a bez jejích technologií už spousta věcí nefunguje, nebo funguje draze. Připomeňme, že američtí operátoři spustili první 5G sítě koncem loňského roku ve vybraných městech (AT&T 1. prosice ve 12 městech, Verizon pak začal dodávat domácí 5G připojení, mobilní na sebe stále ještě čeká).
 
Zdroj: geek.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gigabyte má nové BIOSy pro AMD Smart Access Memory a Rage Mode Gigabyte má nové BIOSy pro AMD Smart Access Memory a Rage Mode
Společnost Gigabyte přišla s novými verzemi BIOSů pro své desky s čipovými sadami AMD 500 Series, které nově podporují AMD Smart Access Memory a Rage mode. Těšit se tak můžeme na porci výkonu navíc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Brazilské nemocnici unikla data 16 mil. lidí, může si za to sama Brazilské nemocnici unikla data 16 mil. lidí, může si za to sama
Úniky dat nejsou nic výjimečným, ale není příliš obvyklé, že se o jejich únik doslova postará sama organizace. Takto se to povedlo jedné brazilské nemocnici, která zveřejnila data na serveru GitHub.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ice Lake-SP v testu, jak vypadá výkon 10nm+ Xeonu? Ice Lake-SP v testu, jak vypadá výkon 10nm+ Xeonu?
V příštím roce zažijeme souboj nových serverových generací procesorů AMD a Intel, a to konkrétně Zen 3 "Milan" a "Ice Lake-SP" s jádry Sunny Cove. Nyní už tu máme první testy právě nových Intelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Maximální takt Radeonu RX 6900 XT jsou BIOSem povolené 3 GHz Maximální takt Radeonu RX 6900 XT jsou BIOSem povolené 3 GHz
Příští týden vstoupí na trh grafická karta AMD Radeon RX 6900 XT, na kterou většina lidí bude zvědavá podobně jako na nové Bugatti. To znamená, že se možná pokochají testy s jejím výkonem, ale pořizovat si ji nebudou. Ovšem testy to budou asi zajímavé.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD očekává, že AIB RX 6800 se budou brzy prodávat za doporučené ceny AMD očekává, že AIB RX 6800 se budou brzy prodávat za doporučené ceny
Dá se říci, že veškeré nové Radeony, které se prodaly za firmou AMD doporučené ceny, jsou přímo její referenční modely. Verze od AIB jsou jednak nedostupné a kdyby byly, pak za výrazně vyšší ceny, než jaké se očekávaly. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář