reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Donald Trump zuří: Twitter označil jeho tweet za zavádějící a nepravdivý

27.5.2020, Milan Šurkala, aktualita
Donald Trump zuří: Twitter označil jeho tweet za zavádějící a nepravdivý
Twitter už nějakou dobu kontroluje pravdivost příspěvků, a pokud se v nich zdá být něco zavádějícího, nabídne alternativní zdroje k ověření. Nyní byl jako zavádějící příspěvek označen ten od Donalda Trumpa, který nepřekvapivě úplně zuří.
Sociální sítě bojují se zavádějícími informacemi nejrůznějšími způsoby a v případě Twitteru to funguje např. tak, že příspěvek, který se zdá být závadným, dostane modrý vykřičník s odkazy na další zdroje, které se rovněž vyjadřují k popisované záležitosti a prezentují další pohled. Doporučuje tak uživatelům zjistit si i jiná data a udělat si vlastní názor. Tentokrát byl jako zavádějící a nepravdivý označen příspěvek od amerického prezidenta Donalda Trumpa, který to nemůže přenést přes srdce.
 
Donald Trump
ilustrační foto, autor: Gage Skidmore [CC BY-SA 2.0], přes Flickr
 
Ten ve svém tweetu řekl, že hlasování v prezidentských volbách pomocí hlasovacích lístků posílaných poštou bude jeden velký podvod. Schránky budou dle jeho slov vykrádány, lístky falšovány, budou se nelegálně tisknout jejich kopie a budou podvodně podepisovány. Tvrdí, že v Kalifornii mají být posílány všem a je jedno, odkud voliči přišli. Dále říká, že přijdou profesionálové, kteří budou přesvědčovat lidi, kteří ani nepřemýšleli nad tím, zda jít volit, ať jdou k volbám a volí dle toho, co jim řeknou. Budou to dle jeho slov zmanipulované volby.
 
 
V odkazech, které připojil Twitter k inkriminovanému tweetu, ale oponuje, že není žádná evidence toho, že by zasílání volebních lístků poštou vedlo k podvodům u voleb. Přidává informaci i o tom, že tuto možnost volby už dávno používá pět států USA. A v neposlední řadě dodává, že v Kalifornii dostávají lístky pouze registrovaní voliči a rozhodně ne každý nehledě na to, odkud je.
 
 
Trumpa to typicky rozčílilo a začal se navážet do Twitteru, že se míchá do prezidentských voleb, potlačuje svobodu slova a on jako prezident nedovolí, aby se něco takového dělo. Dále říká, že naopak zmíněné odkazy jsou zavádějící, neboť pochází od Fake News CNN a Amazon Washington Post.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama