www.svethardware.cz
>
>
>

Donald Trump zuří: Twitter označil jeho tweet za zavádějící a nepravdivý

Donald Trump zuří: Twitter označil jeho tweet za zavádějící a nepravdivý
, , aktualita
Twitter už nějakou dobu kontroluje pravdivost příspěvků, a pokud se v nich zdá být něco zavádějícího, nabídne alternativní zdroje k ověření. Nyní byl jako zavádějící příspěvek označen ten od Donalda Trumpa, který nepřekvapivě úplně zuří.
K oblíbeným
reklama
Sociální sítě bojují se zavádějícími informacemi nejrůznějšími způsoby a v případě Twitteru to funguje např. tak, že příspěvek, který se zdá být závadným, dostane modrý vykřičník s odkazy na další zdroje, které se rovněž vyjadřují k popisované záležitosti a prezentují další pohled. Doporučuje tak uživatelům zjistit si i jiná data a udělat si vlastní názor. Tentokrát byl jako zavádějící a nepravdivý označen příspěvek od amerického prezidenta Donalda Trumpa, který to nemůže přenést přes srdce.
 
Donald Trump
ilustrační foto, autor: Gage Skidmore [CC BY-SA 2.0], přes Flickr
 
Ten ve svém tweetu řekl, že hlasování v prezidentských volbách pomocí hlasovacích lístků posílaných poštou bude jeden velký podvod. Schránky budou dle jeho slov vykrádány, lístky falšovány, budou se nelegálně tisknout jejich kopie a budou podvodně podepisovány. Tvrdí, že v Kalifornii mají být posílány všem a je jedno, odkud voliči přišli. Dále říká, že přijdou profesionálové, kteří budou přesvědčovat lidi, kteří ani nepřemýšleli nad tím, zda jít volit, ať jdou k volbám a volí dle toho, co jim řeknou. Budou to dle jeho slov zmanipulované volby.
 
 
V odkazech, které připojil Twitter k inkriminovanému tweetu, ale oponuje, že není žádná evidence toho, že by zasílání volebních lístků poštou vedlo k podvodům u voleb. Přidává informaci i o tom, že tuto možnost volby už dávno používá pět států USA. A v neposlední řadě dodává, že v Kalifornii dostávají lístky pouze registrovaní voliči a rozhodně ne každý nehledě na to, odkud je.
 
 
Trumpa to typicky rozčílilo a začal se navážet do Twitteru, že se míchá do prezidentských voleb, potlačuje svobodu slova a on jako prezident nedovolí, aby se něco takového dělo. Dále říká, že naopak zmíněné odkazy jsou zavádějící, neboť pochází od Fake News CNN a Amazon Washington Post.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tvar chytré textilie z Harvardu ovládá změna teploty Tvar chytré textilie z Harvardu ovládá změna teploty
Zájem o vývoj měkké robotiky projevují různé vědecké instituce, jednou z nich je i Harvardova univerzita. Tamní výzkumný tým vytvořil chytrou textilii pro měkké roboty, která je ovládaná na základě tepla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
NASA: program Artemis by měl mít dalších šest misí NASA: program Artemis by měl mít dalších šest misí
Kosmická agentura NASA se připravuje na plánovaný program Artemis, který slibuje návrat astronautů na Měsíc. Vypadá to, že se k plánovaným třem misím programu Artemis přidá ještě dalších šest.
3.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490 Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490
Už dobře víme, že desky se sadou Intel Z490 obecně podporují rozhraní PCIe 4.0, ovšem ne všechny a zcela jistě ne s procesory Comet Lake-S. Tato věc se chystá až pro Rocket Lake-S, přičemž Asus na tom ve srovnání s konkurencí není nejlépe.
3.7.2020, aktualita, Jan Vítek
ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy
European Southern Observatory a konkrétně její Very Large Telescope zachytil náhlé zmizení jinak velice jasné proměnné hvězdy v cizí galaxii. Ta nyní už prostě není vidět a jsou tu dvě hlavní teorie, proč tomu tak je.
3.7.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů
Po společnosti Huawei se nyní Američané zaměřili na Inspur, kterážto další čínská společnost je bezpečně největším výrobcem serverů včetně AI systémů ve své domovině a celosvětově je pak třetí největší. 
3.7.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře