Drony Autel EVO II nabídnou až 8K rozlišení

Drony Autel EVO II nabídnou až 8K rozlišení
, , aktualita
Autel uvádí na trh novou generaci dronu EVO II. Ten bude možné sehnat nejen s velkým 20MPx 1,0" snímačem, ale také ve verzi s 8K záznamem. Ve vzduchu navíc tento dron vydrží až nadprůměrných 40 minut.
K oblíbeným
reklama
Na trhu s drony se objevuje novinka v podobě modelu Autel EVO II. Tento dron díky velkému 7100mAh akumulátoru vydrží letět až po dobu 40 minut (při pohybu), resp. být 35 minut na jednom místě ve vzduchu. Baterie má speciální upevnění, aby byla řádně v kontaktu i při silných poryvech větru nebo tvrdším přistání, čímž nechce opakovat chybu dronu GoPro Karma, kterého to stálo pověst a vlastně veškerý prodejní úspěch.
 
Autel EVO II
 
Rychlost letu může dosahovat 15 m/s (54 km/h), v režimu Ludicrous (že by inspirace Teslou?) je to pak až 20 m/s, tedy 72 km/h. Dron by měl dle výrobce zvládnout teploty od -10 °C do +40 °C. Má 12 senzorů, dvoujádrový procesor a systém umělé inteligence pro detekci překážek a vyhýbání se jim. Takto je dokáže detekovat až na vzdálenost 30 metrů. Dron je možné řídit až ze vzdálenosti 9 km, což se sice v praxi asi moc nevyužije, současně to ale dle výrobce znamená, že spojení s dronem bude mnohem spolehlivější na kratší vzdálenosti.
 
Autel EVO II
 
K dispozici bude několik variant dronu lišící se kamerami. Základní EVO II bude mít 1/2" CMOS snímač Sony IMX586 s vysokým rozlišením 48 MPx, takže zvládá 8K rozlišení 8000×6000 pixelů. Tento snímač známe z některých moderních smartphonů. Podporuje citlivosti ISO 100 až 3200 a záznam videa s datovým tokem až 120 Mbps v 10bitových barvách, přičemž umí nejen kodek H.264, ale i H.265. Objektiv má po přepočtu 35mm ohniskovou vzdálenost a světelnost pak činí F1,8. EVO II Dual pak k této kamerce přidá termální kameru FLIR LWR s rozlišením 640×512 pixelů.
 
Pro ty, kteří upřednostní nižší šum před vysokým rozlišením, je tu EVO II Pro. V tomto případě tu máme plošně 4krát větší 1,0" CMOS snímač s rozlišením 20 MPx, který známe z některých dnešních profi kompaktů. Maximální rozlišení je 5472×3648 pixelů a podporovány jsou citlivosti ISO 100 až 12800. Tento model má širokoúhlejší 29mm objektiv (po přepočtu) s rozsahem clon F2,8 až F11. Všechny modely mají 8GB vnitřní úložiště a rozšířit ho lze až 256GB SD kartou. Hmotnost dronu je 1127 až 1192 gramů podle verze. Cena modelu EVO II byla stanovena na $1495, EVO II Pro pak bude za $1895.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen
Nedávno jsme se dozvěděli o zrušení konference Mobile Worlds Congress 2020, která se měla konat v Barceloně. Přirozeně se tak vynořily obavy o rušení dalších akcí podobného ražení, takže jaké jsou nejnovější zprávy?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy
Válka mezi Izraelem a palestinským Hamásem se odehrává na více frontách. Jednou z nich je i sledování pomocí mobilních telefonů malwarem. K tomu využili populární metodu catphishingu, kdy se vydávali za atraktivní ženy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate
Po hře Kingdom Come: Deliverance, kterou Epic Games ve svém obchodě až do tohoto čtvrtka nabízí zcela zdarma, přijde další hra, respektive dvojice her a jednou z nich bude Assassin's Creed: Syndicate. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru
Během minulého týdne se měly po poněkud mrazivých oslavách v Číně opět začít rozjíždět továrny, ovšem ukázalo se, že leckde chybějí pracovníci. Nyní tu máme už přesnější čísla od TrendForce, která ukazují dopad na výrobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce
Letos se dočkáme nových herních konzolí firem Sony a Microsoft, jejichž nástup se bezprostředně týká také NVIDIE či jiných společností orientovaných na PC hardware. A Jensen Huang opět brojí proti konzolím.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře