Drony Autel EVO II nabídnou až 8K rozlišení

Drony Autel EVO II nabídnou až 8K rozlišení
, , aktualita
Autel uvádí na trh novou generaci dronu EVO II. Ten bude možné sehnat nejen s velkým 20MPx 1,0" snímačem, ale také ve verzi s 8K záznamem. Ve vzduchu navíc tento dron vydrží až nadprůměrných 40 minut.
K oblíbeným
reklama
Na trhu s drony se objevuje novinka v podobě modelu Autel EVO II. Tento dron díky velkému 7100mAh akumulátoru vydrží letět až po dobu 40 minut (při pohybu), resp. být 35 minut na jednom místě ve vzduchu. Baterie má speciální upevnění, aby byla řádně v kontaktu i při silných poryvech větru nebo tvrdším přistání, čímž nechce opakovat chybu dronu GoPro Karma, kterého to stálo pověst a vlastně veškerý prodejní úspěch.
 
Autel EVO II
 
Rychlost letu může dosahovat 15 m/s (54 km/h), v režimu Ludicrous (že by inspirace Teslou?) je to pak až 20 m/s, tedy 72 km/h. Dron by měl dle výrobce zvládnout teploty od -10 °C do +40 °C. Má 12 senzorů, dvoujádrový procesor a systém umělé inteligence pro detekci překážek a vyhýbání se jim. Takto je dokáže detekovat až na vzdálenost 30 metrů. Dron je možné řídit až ze vzdálenosti 9 km, což se sice v praxi asi moc nevyužije, současně to ale dle výrobce znamená, že spojení s dronem bude mnohem spolehlivější na kratší vzdálenosti.
 
Autel EVO II
 
K dispozici bude několik variant dronu lišící se kamerami. Základní EVO II bude mít 1/2" CMOS snímač Sony IMX586 s vysokým rozlišením 48 MPx, takže zvládá 8K rozlišení 8000×6000 pixelů. Tento snímač známe z některých moderních smartphonů. Podporuje citlivosti ISO 100 až 3200 a záznam videa s datovým tokem až 120 Mbps v 10bitových barvách, přičemž umí nejen kodek H.264, ale i H.265. Objektiv má po přepočtu 35mm ohniskovou vzdálenost a světelnost pak činí F1,8. EVO II Dual pak k této kamerce přidá termální kameru FLIR LWR s rozlišením 640×512 pixelů.
 
Pro ty, kteří upřednostní nižší šum před vysokým rozlišením, je tu EVO II Pro. V tomto případě tu máme plošně 4krát větší 1,0" CMOS snímač s rozlišením 20 MPx, který známe z některých dnešních profi kompaktů. Maximální rozlišení je 5472×3648 pixelů a podporovány jsou citlivosti ISO 100 až 12800. Tento model má širokoúhlejší 29mm objektiv (po přepočtu) s rozsahem clon F2,8 až F11. Všechny modely mají 8GB vnitřní úložiště a rozšířit ho lze až 256GB SD kartou. Hmotnost dronu je 1127 až 1192 gramů podle verze. Cena modelu EVO II byla stanovena na $1495, EVO II Pro pak bude za $1895.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc
Už příští měsíc se dočkají zákazníci, kteří by si rádi pořídili nové malé PC se slušnou moderní výbavou, jakou nabízí APU Ryzen 4000 mobilní řady. Jedná se o počítače Asus PN50 ve stylu formátu Intel NUC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář