Drony Autel EVO II nabídnou až 8K rozlišení

Drony Autel EVO II nabídnou až 8K rozlišení
, , aktualita
Autel uvádí na trh novou generaci dronu EVO II. Ten bude možné sehnat nejen s velkým 20MPx 1,0" snímačem, ale také ve verzi s 8K záznamem. Ve vzduchu navíc tento dron vydrží až nadprůměrných 40 minut.
K oblíbeným
reklama
Na trhu s drony se objevuje novinka v podobě modelu Autel EVO II. Tento dron díky velkému 7100mAh akumulátoru vydrží letět až po dobu 40 minut (při pohybu), resp. být 35 minut na jednom místě ve vzduchu. Baterie má speciální upevnění, aby byla řádně v kontaktu i při silných poryvech větru nebo tvrdším přistání, čímž nechce opakovat chybu dronu GoPro Karma, kterého to stálo pověst a vlastně veškerý prodejní úspěch.
 
Autel EVO II
 
Rychlost letu může dosahovat 15 m/s (54 km/h), v režimu Ludicrous (že by inspirace Teslou?) je to pak až 20 m/s, tedy 72 km/h. Dron by měl dle výrobce zvládnout teploty od -10 °C do +40 °C. Má 12 senzorů, dvoujádrový procesor a systém umělé inteligence pro detekci překážek a vyhýbání se jim. Takto je dokáže detekovat až na vzdálenost 30 metrů. Dron je možné řídit až ze vzdálenosti 9 km, což se sice v praxi asi moc nevyužije, současně to ale dle výrobce znamená, že spojení s dronem bude mnohem spolehlivější na kratší vzdálenosti.
 
Autel EVO II
 
K dispozici bude několik variant dronu lišící se kamerami. Základní EVO II bude mít 1/2" CMOS snímač Sony IMX586 s vysokým rozlišením 48 MPx, takže zvládá 8K rozlišení 8000×6000 pixelů. Tento snímač známe z některých moderních smartphonů. Podporuje citlivosti ISO 100 až 3200 a záznam videa s datovým tokem až 120 Mbps v 10bitových barvách, přičemž umí nejen kodek H.264, ale i H.265. Objektiv má po přepočtu 35mm ohniskovou vzdálenost a světelnost pak činí F1,8. EVO II Dual pak k této kamerce přidá termální kameru FLIR LWR s rozlišením 640×512 pixelů.
 
Pro ty, kteří upřednostní nižší šum před vysokým rozlišením, je tu EVO II Pro. V tomto případě tu máme plošně 4krát větší 1,0" CMOS snímač s rozlišením 20 MPx, který známe z některých dnešních profi kompaktů. Maximální rozlišení je 5472×3648 pixelů a podporovány jsou citlivosti ISO 100 až 12800. Tento model má širokoúhlejší 29mm objektiv (po přepočtu) s rozsahem clon F2,8 až F11. Všechny modely mají 8GB vnitřní úložiště a rozšířit ho lze až 256GB SD kartou. Hmotnost dronu je 1127 až 1192 gramů podle verze. Cena modelu EVO II byla stanovena na $1495, EVO II Pro pak bude za $1895.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek