www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen

ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
, , aktualita
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
K oblíbeným
reklama
ECS SF110-A320 Ultra-Compact PC tak vypadá jako DVD přehrávač nebo jiný klasický spotřebič z obývacího pokoje, ale jde o nové nízké PC, jak ukazují i přední USB a audio porty. Ovšem s ohledem na udávané rozměry bude mít blízko spíše k set-top boxu. 
 
 
AMD se přitom v oblasti malých PC dosud neprosadilo, ačkoliv už k tomu mělo příležitost díky svým mobilním APU, která by mohla být v počítačích podobných modelům Intel NUC velice zajímavá. Ale mohlo by to být lepší, jak ukazuje model SF110-A320, i když ten s rozměry 205 x 176 x 33 neodpovídá formátu NUC. 
 
 
Do tohoto PC patří 35W APU Ryzen se čtyřmi jádry a integrovanou grafikou Vega, která jsou spárována s čipovou sadou A320 a pak se dvěma SO-DIMM sloty pro paměti DDR4-2400. Dále tu je jeden slot M.2-2280 pro SSD s rozhraním SATA nebo PCIe plus snad i jednu 2,5" pozici pro SATA zařízení, i když v tomto ohledu specifikace nejsou jednoznačné. To celé bude zásobovat energií zdroj s výkonem 90 W. 
 
Konektorová výbava zahrnuje jeden HDMI, pak i D-Sub (VGA), DisplayPort a volitelný COM. Vepředu máme dva USB 3.1 typu A a jeden typu C plus dva audio konektory, vzadu pak další USB 3.1 Gen1 a uvnitř ještě modul Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2. A ne, už jsme na nic nezapomněli, takže toto PC opravdu postrádá klasický Ethernet, za což by tedy v ECS zasloužili výchovný pohlavek, i když je možné, že si na něj ještě vzpomenou vzhledem k tomu, že zatím ukázali jen raný prototyp. Nakonec se počítá s operačním systémem Windows 10
 
Zdroj: ExtremeTech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek