www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen

ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
, , aktualita
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
K oblíbeným
reklama
ECS SF110-A320 Ultra-Compact PC tak vypadá jako DVD přehrávač nebo jiný klasický spotřebič z obývacího pokoje, ale jde o nové nízké PC, jak ukazují i přední USB a audio porty. Ovšem s ohledem na udávané rozměry bude mít blízko spíše k set-top boxu. 
 
 
AMD se přitom v oblasti malých PC dosud neprosadilo, ačkoliv už k tomu mělo příležitost díky svým mobilním APU, která by mohla být v počítačích podobných modelům Intel NUC velice zajímavá. Ale mohlo by to být lepší, jak ukazuje model SF110-A320, i když ten s rozměry 205 x 176 x 33 neodpovídá formátu NUC. 
 
 
Do tohoto PC patří 35W APU Ryzen se čtyřmi jádry a integrovanou grafikou Vega, která jsou spárována s čipovou sadou A320 a pak se dvěma SO-DIMM sloty pro paměti DDR4-2400. Dále tu je jeden slot M.2-2280 pro SSD s rozhraním SATA nebo PCIe plus snad i jednu 2,5" pozici pro SATA zařízení, i když v tomto ohledu specifikace nejsou jednoznačné. To celé bude zásobovat energií zdroj s výkonem 90 W. 
 
Konektorová výbava zahrnuje jeden HDMI, pak i D-Sub (VGA), DisplayPort a volitelný COM. Vepředu máme dva USB 3.1 typu A a jeden typu C plus dva audio konektory, vzadu pak další USB 3.1 Gen1 a uvnitř ještě modul Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2. A ne, už jsme na nic nezapomněli, takže toto PC opravdu postrádá klasický Ethernet, za což by tedy v ECS zasloužili výchovný pohlavek, i když je možné, že si na něj ještě vzpomenou vzhledem k tomu, že zatím ukázali jen raný prototyp. Nakonec se počítá s operačním systémem Windows 10
 
Zdroj: ExtremeTech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek