Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen

18.1.2019, Jan Vítek, aktualita
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
ECS SF110-A320 Ultra-Compact PC tak vypadá jako DVD přehrávač nebo jiný klasický spotřebič z obývacího pokoje, ale jde o nové nízké PC, jak ukazují i přední USB a audio porty. Ovšem s ohledem na udávané rozměry bude mít blízko spíše k set-top boxu. 
 
 
AMD se přitom v oblasti malých PC dosud neprosadilo, ačkoliv už k tomu mělo příležitost díky svým mobilním APU, která by mohla být v počítačích podobných modelům Intel NUC velice zajímavá. Ale mohlo by to být lepší, jak ukazuje model SF110-A320, i když ten s rozměry 205 x 176 x 33 neodpovídá formátu NUC. 
 
 
Do tohoto PC patří 35W APU Ryzen se čtyřmi jádry a integrovanou grafikou Vega, která jsou spárována s čipovou sadou A320 a pak se dvěma SO-DIMM sloty pro paměti DDR4-2400. Dále tu je jeden slot M.2-2280 pro SSD s rozhraním SATA nebo PCIe plus snad i jednu 2,5" pozici pro SATA zařízení, i když v tomto ohledu specifikace nejsou jednoznačné. To celé bude zásobovat energií zdroj s výkonem 90 W. 
 
Konektorová výbava zahrnuje jeden HDMI, pak i D-Sub (VGA), DisplayPort a volitelný COM. Vepředu máme dva USB 3.1 typu A a jeden typu C plus dva audio konektory, vzadu pak další USB 3.1 Gen1 a uvnitř ještě modul Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2. A ne, už jsme na nic nezapomněli, takže toto PC opravdu postrádá klasický Ethernet, za což by tedy v ECS zasloužili výchovný pohlavek, i když je možné, že si na něj ještě vzpomenou vzhledem k tomu, že zatím ukázali jen raný prototyp. Nakonec se počítá s operačním systémem Windows 10
 
Zdroj: ExtremeTech