www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen

ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
, , aktualita
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
reklama
ECS SF110-A320 Ultra-Compact PC tak vypadá jako DVD přehrávač nebo jiný klasický spotřebič z obývacího pokoje, ale jde o nové nízké PC, jak ukazují i přední USB a audio porty. Ovšem s ohledem na udávané rozměry bude mít blízko spíše k set-top boxu. 
 
 
AMD se přitom v oblasti malých PC dosud neprosadilo, ačkoliv už k tomu mělo příležitost díky svým mobilním APU, která by mohla být v počítačích podobných modelům Intel NUC velice zajímavá. Ale mohlo by to být lepší, jak ukazuje model SF110-A320, i když ten s rozměry 205 x 176 x 33 neodpovídá formátu NUC. 
 
 
Do tohoto PC patří 35W APU Ryzen se čtyřmi jádry a integrovanou grafikou Vega, která jsou spárována s čipovou sadou A320 a pak se dvěma SO-DIMM sloty pro paměti DDR4-2400. Dále tu je jeden slot M.2-2280 pro SSD s rozhraním SATA nebo PCIe plus snad i jednu 2,5" pozici pro SATA zařízení, i když v tomto ohledu specifikace nejsou jednoznačné. To celé bude zásobovat energií zdroj s výkonem 90 W. 
 
Konektorová výbava zahrnuje jeden HDMI, pak i D-Sub (VGA), DisplayPort a volitelný COM. Vepředu máme dva USB 3.1 typu A a jeden typu C plus dva audio konektory, vzadu pak další USB 3.1 Gen1 a uvnitř ještě modul Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2. A ne, už jsme na nic nezapomněli, takže toto PC opravdu postrádá klasický Ethernet, za což by tedy v ECS zasloužili výchovný pohlavek, i když je možné, že si na něj ještě vzpomenou vzhledem k tomu, že zatím ukázali jen raný prototyp. Nakonec se počítá s operačním systémem Windows 10
 
Zdroj: ExtremeTech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek