www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO CG319X: 31" a 10bitové LCD s DCI-4K a HDR

EIZO CG319X: 31" a 10bitové LCD s DCI-4K a HDR
, , aktualita
Společnost EIZO si zase jednou přichystala monitor, který bychom rádi uvítali na svých stolech, pokud máme zájem především o kvalitní a přesné zobrazení barev. Jde o model ColorEdge CG319X s rozlišením DCI-4K, 10bitovým panelem a HDR. 
K oblíbeným
reklama
EIZO ColorEdge CG319X nabídne netradiční úhlopříčku 31,1" s vysokým rozlišením DCI-4, což znamená, že nejde o obvyklých 3840 x 2160, čili přesný čtyřnásobek Full HD, ale o 4096 x 2160. Jedná se také o nástupnický model pro starší ColorEdge CG318-4K. 
 
 
Nový ColorEdge CG319X oproti svému předchůdci nabídne HLG (hybrid log-gamma) a křivku PQ (perceptual quantization) pro zobrazování a editaci HDR video obsahu, takže se bude velice hodit především pro práci s videem. EIZO slibuje, že díky optimalizovaným gama křivkám bude výsledný obraz lépe odpovídat tomu, jak jej vnímá člověk svýma očima. 
 
 
Tento model dále přichází vybavený zabudovaným kalibračním senzorem, který umožní, aby uživatel monitor dále používal i při rekalibraci. Uživatel si tak může zvolit, kdy má senzor provést svou práci a ten samotný zabere jen minimu prostoru, aby mohla práce probíhat v podstatě nepřerušovaně. 
 
Díky širokému gamutu dokáže ColorEdge CG319X pokrýt z 98 procent barevný prostor DCI-P3 široce používaný ve filmovém průmyslu a dosahuje nativního kontrastu 1500:1. Dále je také vybaven speciálním filmem na povrchu panelu, který má zajistit téměř neměnnou hloubku barevných tónů při pohledu z úhlu. Barvy na LCD panelu přitom mohou být ovliněny změnami v okolní teplotě, a proto je tento model vybaven i interním teplotním senzorem, dle nějž si monitor automaticky upravuje barvy, jas, atd. 
 
Mezi přednastavené režimy pak patří EBU, Rec. 2020, Rec. 709, SMPTE-C, DCI, PQ, and HLG, zdroj signálu můžeme napojit pomocí dvou DisplayPort i dvou HDMI a samozřejmostí je zde stínítko a ergonomický stojan. Eizo na tento model poskytuje pětiletou záruku a nabídnout jej chce od května. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína vyslala první astronauty na svou novou vesmírnou stanici Čína vyslala první astronauty na svou novou vesmírnou stanici
Čína pokračuje v budování své vlastní kosmické stanice na oběžné dráze Země. V dubnu se podařilo na orbitu dopravit základní modul této stanice, nyní k němu zamířili první astronauti, kteří budou čelit náročné misi.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
The Outer Worlds 2 dostává první trailer, dělá si legraci z vývojářů The Outer Worlds 2 dostává první trailer, dělá si legraci z vývojářů
Vývojáři v Obsidian Entertainment připravují novou hru The Outer Worlds 2 a nyní představují první trailer k ní. Ten je ale poněkud odlišný od typických trailerů. Dělá si z nich totiž legraci, a tedy i ze samotných vývojářů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvedl tři vodní chladiče s RGB osvětlením Corsair uvedl tři vodní chladiče s RGB osvětlením
Společnost Corsair přidala do svého výrobního programu tři nové vodní chladiče. Nesou názvy H55 RGB, H100 RGB a H150 RGB, přičemž pak mohou mít jeden až tři 120mm ventilátory. Pochopitelně nechybí ani módní osvětlení RGB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel DG2 má zaútočit spíše na NVIDIA GA104 a AMD Navi 22 Intel DG2 má zaútočit spíše na NVIDIA GA104 a AMD Navi 22
Známý leaker Tum Apisak zveřejnil nové informace o grafických čipech Intel DG2, a to konkrétně dosud neznámé verzi vybavené 448 jádry EU. Jde tak o mírně osekanou plnou verzi. Jaký má výkon?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
V Číně se letos do května vyrobilo už na 140 miliard čipů V Číně se letos do května vyrobilo už na 140 miliard čipů
Data čínské vlády ukazují na prudce se zvyšující výrobu místních firem produkujících počítačové čipy. Pokud jde o dosavadní období roku mezi lednem a květnem, vyrobilo se již na 140 miliard čipů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů