www.svethardware.cz
>
>
>
>

EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem

EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem
, , aktualita
EIZO si připravilo svůj první monitor, který nabídne HDR1000 a zabudovaný kalibrační senzor, z čehož je už zřejmé, že ColorEdge Prominence CG3146 je určen především pro profesionály. Co dalšího nabídne?
K oblíbeným
reklama
EIZO ColorEdge Prominence CG3146 přichází jako nástupce modelu CG3145 a jedná se o profesionální monitor s 31palcovou obrazovkou a rozlišením DCI-4K, čili 4096 x 2160 na 10bitovém displeji typu IPS. S ohledem na HDR1000 tak nabízí jas až 1000 cd/m2 a vedle toho také kontrast 1.000.000:1. Dokáže pokrýt 99 procent barevného prostoru DCI-P3 a k dispozici je tu 3D LUT pro individuální kalibraci barevných složek. 
 
 
Zabudovaný kalibrační senzor v monitoru pracuje automaticky, takže uživatel se soustředí na svou práci, zatímco displej se v průběhu času sám kalibruje. Anebo si mohou uživatelé provádět kalibraci sami pomocí softwaru EIZO ColorNavigator 7 a také snadno provádět kalibraci více monitorů najednou. K tomu slouží také teplotní senzor v rámci technologie digital uniformity equaliser (DUE), který sleduje okolní teploty, jež by mohly ovlivnit barvy i jas. 
 
 
 
Monitory pro HDR obvykle využívají funkce jako local dimming s mřížkou LED s přímým podsvícením nebo ABL (Auto Brightness Limiter), nicméně EIZO uvádí, že jeho CG3146 dosáhne na HDR1000 bez použití uvedených technologií a jejich omezení. Co se týče konektivity máme tu následující: 3x USB 3.1 Gen1 Type-A, 1x USB 3.1 Gen1 Type-B, 1x DisplayPort 1.2, 1x HDMI 2.0, 3x Quad-Link BNC (3G/HD-SDI) a 1x Dual-Link BNC (12G/6G/3G/HD-SDI).
 
ColorEdge Prominence CG3146 bude k dispozici od dubna tohoto roku. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost
Společnosti NVIDIA a AMD mívají pozoruhodně podobné nápady, co se týče technologií, což se ukazuje i nyní. NVIDIA Dynamic Boost je totiž obdoba technologie SmarShift, kterou AMD představilo v rámci Ryzen Mobile 4000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou
Amazon už dříve avizoval, že přinejmenším do 5. dubna bude při naskladňování a odesílání zboží upřednostňovat to, co lidé v dnešní době nezbytně potřebují a do toho patří třeba i toaletní papír. Hardware má menší prioritu, což trápí nejen výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová
Společnost SpaceX by již tento rok měla létat s astronauty na palubě své kosmické lodi Crew Dragon k ISS. Kromě květnové mise Demo-2 je na tento rok naplánovaná i mise dalších astronautů k ISS, k nim by se měla připojit i Shannon Walkerová. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů
Společnost InWin tentokrát neukázala žádnou okázalou specialitku, ale naopak skříň, která by měla být především praktická. C200 je totiž určena pro "tvůrce obsahu", takže lze mluvit o skříni pro pracovní stanice. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG
Americký Micron se chystá už v tomto čtvrtletí spustit výrobu pamětí 3D NAND skládajících se ze 128 vrstev a využívajících jistou RG Architecture. Na trh pak tyto paměti začnou proudit během příštího kvartálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek