www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elon Musk opět poodhaluje více z plánů The Boring Company

Elon Musk opět poodhaluje více z plánů The Boring Company
, , aktualita
Světoznámý podnikatel Elon Musk stále pokračuje ve svém nadšení z tunelů, do kterých by se přesunula doprava, a ve městech by zmizely nepříjemné problémy s kolonami aut. Na Twitteru zveřejnil i krátké video, kde ukazuje koncept.
K oblíbeným
reklama
Na svém twitterovém účtu se americký vizionář Elon Musk nebojí odhalovat plány týkající se jeho společností. I když je podnikatel známý spíše pro svou společnost SpaceX či firmu Tesla, v poslední době se hodně mluví i o poměrně mladé The Boring Company. Nedávno se na Muskově Twitteru objevilo nové video, které odhaluje představy týkající se dopravního systému tunelů, jimiž se právě The Boring Company zabývá. 
 
Muskovým cílem je především to, aby síť tunelů upřednostňovala hromadnou přepravu cestujících, kteří přijdou pěšky a na kole, a nikoliv samostatných automobilů. V první řadě se Elon Musk plánuje postarat o lidi, kteří auto nemají či jím často nejezdí, a podporovat je. I tento krok by měl zlepšit v budoucnosti situaci v dopravě. Samostatná auta bude ale také možné tunely na speciálních plošinách přepravovat. 
 
 
Dále také CEO společnosti SpaceX slibuje, že městská dopravní síť od The Boring Company bude sestávat z tisíce malých stanic, které zaberou jen tolik místa jako jedno parkovací místo. Bude tak velmi snadné dostat se opravdu blízko požadované destinace, a to velmi rychle pomocí malých autobusů, které dosáhnou rychlosti až 200 km/h. Situace by měla být mnohem lepší, než kdyby existovalo jen menší množství velkých stanic, jako je to například v metru. 
 
Všechny Elonovy snahy změnit dopravu se zakládají na myšlence, že transport bude v budoucnosti vypadat úplně jinak. Pomocí sítě tunelů se chce v městech vyhnout nepříjemným zácpám a špatnému vlivu takového množství automobilů v ulicích na ovzduší a prostředí celkově. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková