reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Elon Musk opět poodhaluje více z plánů The Boring Company

10.3.2018, Kateřina Hoferková, aktualita
Elon Musk opět poodhaluje více z plánů The Boring Company
Světoznámý podnikatel Elon Musk stále pokračuje ve svém nadšení z tunelů, do kterých by se přesunula doprava, a ve městech by zmizely nepříjemné problémy s kolonami aut. Na Twitteru zveřejnil i krátké video, kde ukazuje koncept.
Na svém twitterovém účtu se americký vizionář Elon Musk nebojí odhalovat plány týkající se jeho společností. I když je podnikatel známý spíše pro svou společnost SpaceX či firmu Tesla, v poslední době se hodně mluví i o poměrně mladé The Boring Company. Nedávno se na Muskově Twitteru objevilo nové video, které odhaluje představy týkající se dopravního systému tunelů, jimiž se právě The Boring Company zabývá. 
 
Muskovým cílem je především to, aby síť tunelů upřednostňovala hromadnou přepravu cestujících, kteří přijdou pěšky a na kole, a nikoliv samostatných automobilů. V první řadě se Elon Musk plánuje postarat o lidi, kteří auto nemají či jím často nejezdí, a podporovat je. I tento krok by měl zlepšit v budoucnosti situaci v dopravě. Samostatná auta bude ale také možné tunely na speciálních plošinách přepravovat. 
 
 
Dále také CEO společnosti SpaceX slibuje, že městská dopravní síť od The Boring Company bude sestávat z tisíce malých stanic, které zaberou jen tolik místa jako jedno parkovací místo. Bude tak velmi snadné dostat se opravdu blízko požadované destinace, a to velmi rychle pomocí malých autobusů, které dosáhnou rychlosti až 200 km/h. Situace by měla být mnohem lepší, než kdyby existovalo jen menší množství velkých stanic, jako je to například v metru. 
 
Všechny Elonovy snahy změnit dopravu se zakládají na myšlence, že transport bude v budoucnosti vypadat úplně jinak. Pomocí sítě tunelů se chce v městech vyhnout nepříjemným zácpám a špatnému vlivu takového množství automobilů v ulicích na ovzduší a prostředí celkově. 
 
Zdroj: engadget.com 


reklama
reklama