www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elon Musk opět poodhaluje více z plánů The Boring Company

Elon Musk opět poodhaluje více z plánů The Boring Company
, , aktualita
Světoznámý podnikatel Elon Musk stále pokračuje ve svém nadšení z tunelů, do kterých by se přesunula doprava, a ve městech by zmizely nepříjemné problémy s kolonami aut. Na Twitteru zveřejnil i krátké video, kde ukazuje koncept.
K oblíbeným
reklama
Na svém twitterovém účtu se americký vizionář Elon Musk nebojí odhalovat plány týkající se jeho společností. I když je podnikatel známý spíše pro svou společnost SpaceX či firmu Tesla, v poslední době se hodně mluví i o poměrně mladé The Boring Company. Nedávno se na Muskově Twitteru objevilo nové video, které odhaluje představy týkající se dopravního systému tunelů, jimiž se právě The Boring Company zabývá. 
 
Muskovým cílem je především to, aby síť tunelů upřednostňovala hromadnou přepravu cestujících, kteří přijdou pěšky a na kole, a nikoliv samostatných automobilů. V první řadě se Elon Musk plánuje postarat o lidi, kteří auto nemají či jím často nejezdí, a podporovat je. I tento krok by měl zlepšit v budoucnosti situaci v dopravě. Samostatná auta bude ale také možné tunely na speciálních plošinách přepravovat. 
 
 
Dále také CEO společnosti SpaceX slibuje, že městská dopravní síť od The Boring Company bude sestávat z tisíce malých stanic, které zaberou jen tolik místa jako jedno parkovací místo. Bude tak velmi snadné dostat se opravdu blízko požadované destinace, a to velmi rychle pomocí malých autobusů, které dosáhnou rychlosti až 200 km/h. Situace by měla být mnohem lepší, než kdyby existovalo jen menší množství velkých stanic, jako je to například v metru. 
 
Všechny Elonovy snahy změnit dopravu se zakládají na myšlence, že transport bude v budoucnosti vypadat úplně jinak. Pomocí sítě tunelů se chce v městech vyhnout nepříjemným zácpám a špatnému vlivu takového množství automobilů v ulicích na ovzduší a prostředí celkově. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
MSI prozradilo datum vypuštění procesorů Alder Lake-S na trh MSI prozradilo datum vypuštění procesorů Alder Lake-S na trh
Společnost MSI pochopitelně nevyzvonila datum s informací, že v daný den máme očekávat vypuštění procesorů Alder Lake-S na trh. Informovala o tom, kdy bude k dispozici sada pro instalaci chladičů Coreliquid na LGA 1700. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ford svolá Mustangy Mach-E, může jim upadnout čelní sklo nebo střecha Ford svolá Mustangy Mach-E, může jim upadnout čelní sklo nebo střecha
Chyby při konstrukci nebo výrobě aut nejsou ničím neobvyklým. Svolávacích akcí jsou tisíce a další kuriózní postihla automobilku Ford, jejíž Mustang Mach-E může mít problém s připevněním čelního skla i střechy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala