www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elon Musk opět poodhaluje více z plánů The Boring Company

Elon Musk opět poodhaluje více z plánů The Boring Company
, , aktualita
Světoznámý podnikatel Elon Musk stále pokračuje ve svém nadšení z tunelů, do kterých by se přesunula doprava, a ve městech by zmizely nepříjemné problémy s kolonami aut. Na Twitteru zveřejnil i krátké video, kde ukazuje koncept.
K oblíbeným
reklama
Na svém twitterovém účtu se americký vizionář Elon Musk nebojí odhalovat plány týkající se jeho společností. I když je podnikatel známý spíše pro svou společnost SpaceX či firmu Tesla, v poslední době se hodně mluví i o poměrně mladé The Boring Company. Nedávno se na Muskově Twitteru objevilo nové video, které odhaluje představy týkající se dopravního systému tunelů, jimiž se právě The Boring Company zabývá. 
 
Muskovým cílem je především to, aby síť tunelů upřednostňovala hromadnou přepravu cestujících, kteří přijdou pěšky a na kole, a nikoliv samostatných automobilů. V první řadě se Elon Musk plánuje postarat o lidi, kteří auto nemají či jím často nejezdí, a podporovat je. I tento krok by měl zlepšit v budoucnosti situaci v dopravě. Samostatná auta bude ale také možné tunely na speciálních plošinách přepravovat. 
 
 
Dále také CEO společnosti SpaceX slibuje, že městská dopravní síť od The Boring Company bude sestávat z tisíce malých stanic, které zaberou jen tolik místa jako jedno parkovací místo. Bude tak velmi snadné dostat se opravdu blízko požadované destinace, a to velmi rychle pomocí malých autobusů, které dosáhnou rychlosti až 200 km/h. Situace by měla být mnohem lepší, než kdyby existovalo jen menší množství velkých stanic, jako je to například v metru. 
 
Všechny Elonovy snahy změnit dopravu se zakládají na myšlence, že transport bude v budoucnosti vypadat úplně jinak. Pomocí sítě tunelů se chce v městech vyhnout nepříjemným zácpám a špatnému vlivu takového množství automobilů v ulicích na ovzduší a prostředí celkově. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů