www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elon Musk opět poodhaluje více z plánů The Boring Company

Elon Musk opět poodhaluje více z plánů The Boring Company
, , aktualita
Světoznámý podnikatel Elon Musk stále pokračuje ve svém nadšení z tunelů, do kterých by se přesunula doprava, a ve městech by zmizely nepříjemné problémy s kolonami aut. Na Twitteru zveřejnil i krátké video, kde ukazuje koncept.
reklama
Na svém twitterovém účtu se americký vizionář Elon Musk nebojí odhalovat plány týkající se jeho společností. I když je podnikatel známý spíše pro svou společnost SpaceX či firmu Tesla, v poslední době se hodně mluví i o poměrně mladé The Boring Company. Nedávno se na Muskově Twitteru objevilo nové video, které odhaluje představy týkající se dopravního systému tunelů, jimiž se právě The Boring Company zabývá. 
 
Muskovým cílem je především to, aby síť tunelů upřednostňovala hromadnou přepravu cestujících, kteří přijdou pěšky a na kole, a nikoliv samostatných automobilů. V první řadě se Elon Musk plánuje postarat o lidi, kteří auto nemají či jím často nejezdí, a podporovat je. I tento krok by měl zlepšit v budoucnosti situaci v dopravě. Samostatná auta bude ale také možné tunely na speciálních plošinách přepravovat. 
 
 
Dále také CEO společnosti SpaceX slibuje, že městská dopravní síť od The Boring Company bude sestávat z tisíce malých stanic, které zaberou jen tolik místa jako jedno parkovací místo. Bude tak velmi snadné dostat se opravdu blízko požadované destinace, a to velmi rychle pomocí malých autobusů, které dosáhnou rychlosti až 200 km/h. Situace by měla být mnohem lepší, než kdyby existovalo jen menší množství velkých stanic, jako je to například v metru. 
 
Všechny Elonovy snahy změnit dopravu se zakládají na myšlence, že transport bude v budoucnosti vypadat úplně jinak. Pomocí sítě tunelů se chce v městech vyhnout nepříjemným zácpám a špatnému vlivu takového množství automobilů v ulicích na ovzduší a prostředí celkově. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek