www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elon Musk zažalován za tweet, spekulant nespokojen, že akcie rostla

Elon Musk zažalován za tweet, spekulant nespokojen, že akcie rostla
, , aktualita
Elon Musk už má dost spekulantů, kteří si sázejí na pokles hodnoty Tesly a společnosti škodí. Chce ji tedy zpět do privátních rukou. Jenže toto oznámení zvýšilo cenu akcií a jeden z nepřejících tak Muska zažaloval. Nevěří, že má na odkup peníze. 
K oblíbeným
reklama
Tesla a Elon Musk to mají poslední dobou dost těžké. Tesla je stále ve ztrátě, nicméně jsou zde signály o pozitivním obratu, což hodnotu akcií poslalo nahoru. Přesto jde o nejvíce shortovanou akcii v historii, což znamená, že si investoři sází na pokles její hodnoty. To funguje tak, že si spekulant akcii půjčí, aby ji mohl prodat (prodá ji draho). Když pak cena klesne, pak ji za tuto sníženou cenu koupí zpět a vrátí. Na tomto poklesu pak vydělá, resp. cílem je koupit ji později levněji, než za kolik byla nejprve prodána. A právě tito spekulanti, kteří si v podstatě přejí smůlu pro Teslu, jsou Muskovi trnem v oku. A Muskovy kroky, které zvyšují hodnotu Tesly, jsou zase trnem v oku těmto spekulantům. 
 
Elon Musk
 
Posledním takovým krokem je oznámení, že Musk převede Teslu zpět z privátních rukou, neboť už má dost těchto spekulantů, kteří se záměrně snaží Teslu poškodit, aby vydělali. Tweetnul, že nabídne $420 za akcii, a že peníze na odkup má i zajištěné. To raketově vyslalo cenu akcií nahoru až k $387 (původně se v ty dny pohybovala okolo $350), což spekulanty pochopitelně vyděsilo. Jedním z nich je Kalman Isaacs, který 8. srpna zpanikařil a právě za tuto téměř rekordní cenu (konkrétně za $376) koupil akcie Tesly, aby je mohl vrátit. Přišel o nemálo peněz, neboť vracel (tzn. kupoval) 3000 akcií společnosti za velmi vysokou cenu. Na Elona Muska tak podal žalobu. 
 
Ta staví na tom, že Musk měl ve svém tweetu lhát, jeho výrok měl dle jeho slov zvýšit cenu akcií a peníze na odkup společnosti ve skutečnosti nemá. Musk by k něčemu takovému totiž potřeboval 72 miliard dolarů. Spekuluje se, kde je vzal, zda je vůbec někde vzal a pokud to není pravda, hrozí mu nejedna oplétačka se soudem. První žaloba je už tu a vypadá to, že jejich počet patrně poroste, nedokáže-li Musk rychle opak. Tesla se k celé záležitosti zatím nijak nevyjádřila. Tak snad si Musk svůj tweet dobře rozmyslel, neboť tenhle ho může stát opravdu hodně. Pro zajímavost, kdyby Isaacs vydržel, dnes je už hodnota akcií zpět na $355 a jeho ztráta by byla o $60000 nižší. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Dnes, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů