www.svethardware.cz
>
>
>

Enmotus MiDrive kombinuje hlavní SLC a vedlejší QLC na jednom SSD

Enmotus MiDrive kombinuje hlavní SLC a vedlejší QLC na jednom SSD
, , aktualita
Chtělo by se zvolat, že to konečně někoho napadlo. Mluvíme o SSD, které využívá krom pamětí zapisujících více bitů do jedné buňky také paměti SLC s jedním bitem na buňku. Jak se to ale v případě MiDrive liší od SLC cache?
K oblíbeným
reklama
Dnešní SSD pro běžné zákazníky obvykle využívají buňky typu TLC (3 bity) nebo už rovnou QLC (4 bity), které mají velice pomalý zápis, a tak v nich najdeme také tzv. SLC cache, čili vyhrazenou část paměti NAND Flash fungující v režimu SLC (1 bit), který se vyznačuje nejrychlejším možným zápisem. Kapacita SLC cache může být proměnlivá v závislosti na volné kapacitě na daném SSD a vždy se liší s ohledem na celkovou kapacitu, čili 256GB SSD stejné řady nebude mít stejný objem SLC cache jako 1TB SSD.
 
To je obvyklý stav věcí, s nímž se musíme smířit, pokud si nechceme připlácet za dražší modely. Výrobci nám ale obvykle nenabízí možnost nakonfigurovat si SSD dle vlastních potřeb, čili přesně definovat, kolik paměti chceme využít jako SLC a vytvořit si z ní třeba zvláštní diskový oddíl. Nabídne to Enmotus MiDrive?
 
 
V prvé řadě je třeba říci, že o společnosti Enmotus neslýcháme často a na našem trhu se s jejími produkty snad ani nesetkáme. Ta ale v roce 2018 spolupracovala s AMD na technologii FuzeDrive pro Ryzen, takže o ní snad ještě uslyšíme.  
 
MiDrive kombinuje konkrétně buňky SLC a QLC a namísto toho, aby nabídla vedle hlavní QLC paměti jen menší SLC cache, tento obvyklý stav věcí obrací, takže paměť SLC je zde primární a QLC je bonusová, která poslouží pro zřídkakdy využívaná data. 
 
Na vývoji MiDrive spolupracoval známý výrobce SSD kontrolerů Phison, který si stejně jako Enmotus slibuje, že může zaujmout pěknou řádku běžných zákazníků, kteří jinak podobný model na trhu jen těžko najdou. My se ale zatím nedozvíme důležité podrobnosti, jako především to, kolik z celkové kapacity paměti může být v podobě SLC a kolik jako QLC. Dozvíme se pouze o celkové kapacitě 1 TB, což se asi pravděpodobně bude vztahovat spíše ke QLC, čili takové SSD v celkovém SLC režimu by mělo kapacitu 256 GB. 
 
Na podrobnosti si tak musíme počkat, což platí i pro cenu. Aktuálně jsou také MiDrive rozesílány jako vzorky OEM zákazníků, takže není jisté ani to, že se dostanou do maloobchodu jako samostatně prodejné zboží. Třeba ale přimějí některého ze známých výrobců spotřebních SSD, aby se probudil a začal nabízet něco podobného. 
 
Zdroj: Techspot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře