Epic sám nabízí peníze zpět u her financovaných v rámci crowdfundingu

Epic sám nabízí peníze zpět u her financovaných v rámci crowdfundingu
, , aktualita
Společnost Epic Games nehodlá ustoupit od exkluzivního nabízení her ve svém obchodu. Na druhou stranu se ale snaží si hráče moc nepopudit a do toho spadá i nabídka peněz zpět. Jakých případů se nyní týká? 
K oblíbeným
reklama
Epic Games vydělávají velké peníze především díky Fortnite, a mohou si dovolit jednat velkoryse. Tim Sweeney nedávno uvedl, proč dle jeho názoru exkluzivní nabídky her fungují a proč se jich nehodlá jen tak vzdát, dokud neproběhne transformace způsobu digitální distribuce her. Jde tak především nebo spíše zcela a pouze o Steam a společnost Epic dala už dříve najevo, že právě Valve má šanci zastavit lavinu exkluzivit na Epic Games Store, pokud zásadně změní podíly, které autoři her z prodejů dostávají. 
 
 
Epic Games se tak tímto v podstatě staví do role zachránce PC herního průmyslu a v té mu má pomoci i nejnovější nabídka, která se týká lidí investujících do vývoje své vyvolené hry na Kickstarteru nebo snad jiné crowdfundingové platformě. Pokud se objeví nějaké studio, které tak získalo na vývoj hry peníze a poté se dodatečně rozhodlo svou hru exkluzivně zveřejnit na platformě firmy Epic, ta nabídne původním přispěvatelům peníze zpět. To snad pro případ, že by opravdu nemohli přenést přes srdce to, musí využít Epic Games Store. 
 
Nyní je to konkrétně případ hry Shenmue 3 od Ys Net a Kickstarteru, přičemž hlavní motivací v tomto případě je spíše to, aby její tvůrci nebyli zavaleni žádostmi o vrácení peněz, což by mohlo v důsledku i ohrozit dokončení hry. Tyto žádosti tak bude vyřizovat i vyplácet samotný Epic a pak už jen záleží na jeho dohodě s vývojáři, jak se s nimi dodatečně vypořádá. 
 
Tim Sweeney k tomu dodává, že příště, až nastane taková situace, bude firma Epic koordinovat svůj přístup s ostatními obchody, aby uspokojila požadavky přispěvatelů, anebo bude sama opět vyřizovat vrácení peněz. 
 
To vše si Epic nyní skutečně může dovolit a je jasné, že pro tuto firmu je nyní zapotřebí jednat, a to rychle, pokud chce mít šanci skolit samotný Steam. Nic netrvá věčně a popularita Fortnite Battle Royale může skončit tak rychle, jak začala, po čemž by pro Epic vyschla ta nejdůležitější studnice příjmů. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková