Epic sám nabízí peníze zpět u her financovaných v rámci crowdfundingu

Epic sám nabízí peníze zpět u her financovaných v rámci crowdfundingu
, , aktualita
Společnost Epic Games nehodlá ustoupit od exkluzivního nabízení her ve svém obchodu. Na druhou stranu se ale snaží si hráče moc nepopudit a do toho spadá i nabídka peněz zpět. Jakých případů se nyní týká? 
K oblíbeným
reklama
Epic Games vydělávají velké peníze především díky Fortnite, a mohou si dovolit jednat velkoryse. Tim Sweeney nedávno uvedl, proč dle jeho názoru exkluzivní nabídky her fungují a proč se jich nehodlá jen tak vzdát, dokud neproběhne transformace způsobu digitální distribuce her. Jde tak především nebo spíše zcela a pouze o Steam a společnost Epic dala už dříve najevo, že právě Valve má šanci zastavit lavinu exkluzivit na Epic Games Store, pokud zásadně změní podíly, které autoři her z prodejů dostávají. 
 
 
Epic Games se tak tímto v podstatě staví do role zachránce PC herního průmyslu a v té mu má pomoci i nejnovější nabídka, která se týká lidí investujících do vývoje své vyvolené hry na Kickstarteru nebo snad jiné crowdfundingové platformě. Pokud se objeví nějaké studio, které tak získalo na vývoj hry peníze a poté se dodatečně rozhodlo svou hru exkluzivně zveřejnit na platformě firmy Epic, ta nabídne původním přispěvatelům peníze zpět. To snad pro případ, že by opravdu nemohli přenést přes srdce to, musí využít Epic Games Store. 
 
Nyní je to konkrétně případ hry Shenmue 3 od Ys Net a Kickstarteru, přičemž hlavní motivací v tomto případě je spíše to, aby její tvůrci nebyli zavaleni žádostmi o vrácení peněz, což by mohlo v důsledku i ohrozit dokončení hry. Tyto žádosti tak bude vyřizovat i vyplácet samotný Epic a pak už jen záleží na jeho dohodě s vývojáři, jak se s nimi dodatečně vypořádá. 
 
Tim Sweeney k tomu dodává, že příště, až nastane taková situace, bude firma Epic koordinovat svůj přístup s ostatními obchody, aby uspokojila požadavky přispěvatelů, anebo bude sama opět vyřizovat vrácení peněz. 
 
To vše si Epic nyní skutečně může dovolit a je jasné, že pro tuto firmu je nyní zapotřebí jednat, a to rychle, pokud chce mít šanci skolit samotný Steam. Nic netrvá věčně a popularita Fortnite Battle Royale může skončit tak rychle, jak začala, po čemž by pro Epic vyschla ta nejdůležitější studnice příjmů. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Starship od SpaceX zvládla první testovací let do 150 metrů Video: Starship od SpaceX zvládla první testovací let do 150 metrů
Společnosti SpaceX se povedlo úspěšně otestovat prototyp kosmické lodi Starship SN5 při krátkém zkušebním letu do výšky 150 metrů. Elon Musk je tak zase o krůček blíž svému snu vypravovat mise až k dalekému Marsu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
GeForce NOW získává Othercide a další hry GeForce NOW získává Othercide a další hry
Společnost NVIDIA ohlásila další přírůstky do nabídky streamovací služby GeForce NOW. Vedle toho tu máme také novinku pro NVIDIA Highlights, a sice podporu titulu ARK: Survival Evolved.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
Epic Games Store zavádí podporu modifikací her Epic Games Store zavádí podporu modifikací her
Herní modifikace, či prostě mody, jsou jedna z podstatných výhod PC jako herní platformy. Je tak logické, aby je herní obchody podporovaly, ale zatímco Steam má svůj Workshop, Epic Games Store neměl dosud nic. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Co znamenají procesory Intel Core s označením KA? Přeci sérii Avengers Co znamenají procesory Intel Core s označením KA? Přeci sérii Avengers
Nedávno se objevila zpráva, že Intel si chystá nové procesory Core 10. generace, které ponesou označení KA. Má jít o čtyři modely, z jejich označení bylo zřejmé, že budou jednak odemknuté. Ale co mělo znamenat označení A?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Asus připravil své první monitory s HDMI 2.1, to dovolí 4K při 120 Hz Asus připravil své první monitory s HDMI 2.1, to dovolí 4K při 120 Hz
Společnost Asus oznámila, že má připraveny první své monitory splňující standard HDMI 2.1. Tyto monitory už dostaly certifikaci od Allion Labs, Inc. a brzy se můžeme těšit na 4K obraz při 120 snímcích za sekundu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala