Epic sám nabízí peníze zpět u her financovaných v rámci crowdfundingu

Epic sám nabízí peníze zpět u her financovaných v rámci crowdfundingu
, , aktualita
Společnost Epic Games nehodlá ustoupit od exkluzivního nabízení her ve svém obchodu. Na druhou stranu se ale snaží si hráče moc nepopudit a do toho spadá i nabídka peněz zpět. Jakých případů se nyní týká? 
K oblíbeným
reklama
Epic Games vydělávají velké peníze především díky Fortnite, a mohou si dovolit jednat velkoryse. Tim Sweeney nedávno uvedl, proč dle jeho názoru exkluzivní nabídky her fungují a proč se jich nehodlá jen tak vzdát, dokud neproběhne transformace způsobu digitální distribuce her. Jde tak především nebo spíše zcela a pouze o Steam a společnost Epic dala už dříve najevo, že právě Valve má šanci zastavit lavinu exkluzivit na Epic Games Store, pokud zásadně změní podíly, které autoři her z prodejů dostávají. 
 
 
Epic Games se tak tímto v podstatě staví do role zachránce PC herního průmyslu a v té mu má pomoci i nejnovější nabídka, která se týká lidí investujících do vývoje své vyvolené hry na Kickstarteru nebo snad jiné crowdfundingové platformě. Pokud se objeví nějaké studio, které tak získalo na vývoj hry peníze a poté se dodatečně rozhodlo svou hru exkluzivně zveřejnit na platformě firmy Epic, ta nabídne původním přispěvatelům peníze zpět. To snad pro případ, že by opravdu nemohli přenést přes srdce to, musí využít Epic Games Store. 
 
Nyní je to konkrétně případ hry Shenmue 3 od Ys Net a Kickstarteru, přičemž hlavní motivací v tomto případě je spíše to, aby její tvůrci nebyli zavaleni žádostmi o vrácení peněz, což by mohlo v důsledku i ohrozit dokončení hry. Tyto žádosti tak bude vyřizovat i vyplácet samotný Epic a pak už jen záleží na jeho dohodě s vývojáři, jak se s nimi dodatečně vypořádá. 
 
Tim Sweeney k tomu dodává, že příště, až nastane taková situace, bude firma Epic koordinovat svůj přístup s ostatními obchody, aby uspokojila požadavky přispěvatelů, anebo bude sama opět vyřizovat vrácení peněz. 
 
To vše si Epic nyní skutečně může dovolit a je jasné, že pro tuto firmu je nyní zapotřebí jednat, a to rychle, pokud chce mít šanci skolit samotný Steam. Nic netrvá věčně a popularita Fortnite Battle Royale může skončit tak rychle, jak začala, po čemž by pro Epic vyschla ta nejdůležitější studnice příjmů. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala