www.svethardware.cz
>
>

Equifax byl hacknutý již dříve a posílal lidi na phishingové stránky

Equifax byl hacknutý již dříve a posílal lidi na phishingové stránky
, , aktualita
Kauza společnosti Equifax nabývá stále obludnějších rozměrů, jak vyplývají na povrch nové a nové skutečnosti, které vypovídají o tom, jaké poměry ve firmě vládly. Nyní se dozvídáme o dalším hacku i tom, jak samotná firma odesílala lidi na phishingové stránky.
K oblíbeným
reklama
O společnosti Equifax jsme již párkrát mluvili, neboť jedna zpráva nemohla pokrýt vše to, co o ní vyplulo na povrch. Zde se můžete podívat na všechno to, co už bylo řečeno a my se posuneme dále, neboť stále je o čem mluvit, bohužel. Dozvěděli jsme se, že velký únik velice citlivých informací o 143 milionech američanů byl způsoben tím, že firma ani za dva měsíce nestačila aplikovat patch na mimořádně závažnou chybu. To ale nebyl v poslední době jediný úspěšný útok na tuto firmu. Předcházet mu měl ještě jeden, a to o několik měsíců předtím, přičemž je možné, že šlo o stejnou skupinu lidí, kteří jej měli na svědomí. To je ovšem stále předmětem šetření. 
 
Pracovníci firmy zodpovědní za bezpečnost systémů a především Chief Security Officer už rezignovali, ovšem možná nebudou sami. Dle agentury Bloomberg se měl dřívější útok udát už v březnu, což měl vyřešit s přispěním firmy Mandiant, avšak vyplývá z toho jedna věc. Ihned poté se měly přijmout opatření pro zajištění lepšího zabezpečení, ovšem stal se pravý opak. Pracovníci firmy nebyli schopni celé dva měsíce aplikovat veledůležitý patch pro Apache Struts, čehož bylo využito v následujícím květnovém útoku, jehož odhalení spustilo celou kaskádu událostí. 
 
 
A pak je tu ještě jedna novinka, dle níž by další člověk, který ve firmě Equifax ztratí svou pozici, mohl být jistý Tim. Ten totiž při několika příležitostech vystupujíc jako zástupce firmy odkazoval lidi na phishingové stránky securityequifax2017.com. Jejich URL je sice velice podobné stránkám, na které odkázat měl (equifaxsecurity2017.com), ovšem to je prostě a jednoduše jeho problém a lidem, kteří tím byli vystaveni ze strany Equifax dalšímu úniku informací, to moc nepomůže. 
 
Společnost Equifax se přitom s velkou pravděpodobností nebude muset zodpovídat z toho, že vystavila polovinu USA velkému riziku krádeže identity. Mohou ji žalovat poškození lidé, zákon může dostihnout i trojici zaměstnanců, kteří se před zveřejněním informací o útoku zbavili akcií své firmy, ale nelze očekávat, že ji celou postihne nějaký trest ze strany americké justice, která k tomu ani nemá zákonné prostředky. 
 
reklama
Nejnovější články
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek