www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

EVGA GeForce RTX 2060 KO svou cenou dorovnala Radeon RX 5600 XT

EVGA GeForce RTX 2060 KO svou cenou dorovnala Radeon RX 5600 XT
, , aktualita
Ne jednu, ale dvě karty si nakonec chystá EVGA pod označením RTX 2060 KO. Jedna bude základní za cenu shodnou s Radeonem RX 5600 XT a pak přijde ještě o 20 dolarů dražší RTX 2060 KO Ultra. 
K oblíbeným
reklama
Během letošního CES společnost EVGA představila kartu GeForce RTX 2060 KO, na níž byla zajímavá především cenovka, a sice 300 dolarů (nebo 299, ale budeme zaokrouhlovat). Nyní se ukazuje, že to bude ještě lepší, neboť karta s daným označením přijde na trh dokonce u výrobce za 280 dolarů, čímž se zcela vyrovná doporučené ceně karet AMD Radeon RX 5600 XT. Za výše zmíněných 300 pak bude k dispozici verze GeForce RTX 2060 KO Ultra
 
 
Každého pak ale asi napadne, že jestli se karty GeForce RTX 2060 obvykle prodávají za 350 dolarů, pak kde je ten háček? Však krom společnosti EVGA neznáme dosud žádnou jinou, která by na svou RTX 2060 nalepila cenovku 300, nebo dokonce jen 280 dolarů. Je tak snad onen háček v osekaném hardwaru? Můžeme se o tom už přesvědčit
 
GeForce RTX 2060 dle referenční verze nabídne 1920 CUDA jader plus odpovídající počet TMU, ROP, RT a Tensor jader, dále takty 1365 až 1680 MHz a 6 GB GDDR6 s propustností 336 GB/s. 
 
 
GeForce RTX 2060 KO a KO Ultra se od sebe dle očekávání liší pouze v taktech GPU a jinak mají obě 1920 CUDA jader a 6 GB paměti s 336 GB/s. Základní verze pak dosáhne taktu až 1680 MHz, takže má referenční specifikace Ultra nabídne až 1755 MHz. Čili jde prostě a jednoduše o klasické RTX 2060, jednu základní a jednu přetaktovanou verzi, tudíž háček by tu neměl být žádný. 
 
Pro obě karty aktuálně platí sleva 20 dolarů, ale i tak jde přinejmenším o 50 dolarů rozdílu oproti jiným modelům. Znamená to tak, že ostatní výrobci by snad už brzy měli na takovou nabídku reagovat, ale zatím se nic neděje. Ceny těch nejlevnějších RTX 2060 se už od podzimu drží víceméně na stejné hladině a že by se některá byť jen přiblížila 7000 Kč, jak slibuje GeForce RTX 2060 KO, to zatím ani v nejmenším.  
 
Zdroj: EVGA 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TP-Link rozšířil nabídku powerline adaptérů o sadu TL-PA7017P TP-Link rozšířil nabídku powerline adaptérů o sadu TL-PA7017P
Powerline adaptéry se v posledních letech staly oblíbeným způsobem, jak snadno a rychle rozšířit domácí síť prostřednictvím elektrických rozvodů. TP-Link do této kategorie přináší novou sadu TL-PA7017P s podporou rychlosti až 1 Gb/s.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Beelink GT-R: mini PC s AMD Ryzen, čtečkou otisků prstů a kovovým šasi Beelink GT-R: mini PC s AMD Ryzen, čtečkou otisků prstů a kovovým šasi
Čínský výrobce Beelink se rozhodl svou nabídku mini PC rozšířit o nový model, který tentokrát nevyužívá procesor od Intelu, ale AMD. K tomu přidal několik prémiových funkcí a některé z nich, jako je čtečka otisků prstů, se objevují jen zřídka.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Video: čtyřnohý robot balancuje na dvou končetinách Video: čtyřnohý robot balancuje na dvou končetinách
Italský výzkumný tým pracuje na vývoji čtyřnohých robotů, kteří dokážou i při nelehkých podmínkách udržet rovnováhu při stání na dvou končetinách. Budoucí roboti by tak mohli překonávat i velmi úzké mosty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Tvar chytré textilie z Harvardu ovládá změna teploty Tvar chytré textilie z Harvardu ovládá změna teploty
Zájem o vývoj měkké robotiky projevují různé vědecké instituce, jednou z nich je i Harvardova univerzita. Tamní výzkumný tým vytvořil chytrou textilii pro měkké roboty, která je ovládaná na základě tepla. 
4.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
NASA: program Artemis by měl mít dalších šest misí NASA: program Artemis by měl mít dalších šest misí
Kosmická agentura NASA se připravuje na plánovaný program Artemis, který slibuje návrat astronautů na Měsíc. Vypadá to, že se k plánovaným třem misím programu Artemis přidá ještě dalších šest.
3.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře