www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

EVGA GeForce RTX 2060 KO svou cenou dorovnala Radeon RX 5600 XT

EVGA GeForce RTX 2060 KO svou cenou dorovnala Radeon RX 5600 XT
, , aktualita
Ne jednu, ale dvě karty si nakonec chystá EVGA pod označením RTX 2060 KO. Jedna bude základní za cenu shodnou s Radeonem RX 5600 XT a pak přijde ještě o 20 dolarů dražší RTX 2060 KO Ultra. 
K oblíbeným
reklama
Během letošního CES společnost EVGA představila kartu GeForce RTX 2060 KO, na níž byla zajímavá především cenovka, a sice 300 dolarů (nebo 299, ale budeme zaokrouhlovat). Nyní se ukazuje, že to bude ještě lepší, neboť karta s daným označením přijde na trh dokonce u výrobce za 280 dolarů, čímž se zcela vyrovná doporučené ceně karet AMD Radeon RX 5600 XT. Za výše zmíněných 300 pak bude k dispozici verze GeForce RTX 2060 KO Ultra
 
 
Každého pak ale asi napadne, že jestli se karty GeForce RTX 2060 obvykle prodávají za 350 dolarů, pak kde je ten háček? Však krom společnosti EVGA neznáme dosud žádnou jinou, která by na svou RTX 2060 nalepila cenovku 300, nebo dokonce jen 280 dolarů. Je tak snad onen háček v osekaném hardwaru? Můžeme se o tom už přesvědčit
 
GeForce RTX 2060 dle referenční verze nabídne 1920 CUDA jader plus odpovídající počet TMU, ROP, RT a Tensor jader, dále takty 1365 až 1680 MHz a 6 GB GDDR6 s propustností 336 GB/s. 
 
 
GeForce RTX 2060 KO a KO Ultra se od sebe dle očekávání liší pouze v taktech GPU a jinak mají obě 1920 CUDA jader a 6 GB paměti s 336 GB/s. Základní verze pak dosáhne taktu až 1680 MHz, takže má referenční specifikace Ultra nabídne až 1755 MHz. Čili jde prostě a jednoduše o klasické RTX 2060, jednu základní a jednu přetaktovanou verzi, tudíž háček by tu neměl být žádný. 
 
Pro obě karty aktuálně platí sleva 20 dolarů, ale i tak jde přinejmenším o 50 dolarů rozdílu oproti jiným modelům. Znamená to tak, že ostatní výrobci by snad už brzy měli na takovou nabídku reagovat, ale zatím se nic neděje. Ceny těch nejlevnějších RTX 2060 se už od podzimu drží víceméně na stejné hladině a že by se některá byť jen přiblížila 7000 Kč, jak slibuje GeForce RTX 2060 KO, to zatím ani v nejmenším.  
 
Zdroj: EVGA 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře