EVGA ukazuje své desky pro Coffee Lake

EVGA ukazuje své desky pro Coffee Lake
, , aktualita
Na trhu s deskami nefigurují jen stálice jako Asus, Gigabyte, MSI a ASRock. Jsou tu i menší firmy jako EVGA, která představila svou novou trojici desek s čipsetem Z370 pro Coffee Lake. Dvě formátu ATX a jednu menší Micro ATX. 
K oblíbeným
reklama
Nečekejme však, že nám desky od EVGA nabídnou něco unikátního a jinde nevídaného. Pravda, trošku neobvyklá jsou vyřízlá místa pro lepší vedení kabelů, ale to už také není nic, co bychom neznali. Všechny tři nové desky od EVGA podporují nové procesory Coffee Lake, a to pouze je a žádné jiné, přičemž nabídnou kovem posílené sloty PCI Express i DIMM, podporu NVIDIA SLI, rozhraní M.2, gigabitové ethernetové kontrolery Intel nebo Killer a samozřejmě i RGB podsvícení s příslušnými konektory pro pásky. 
 
 
Máme tu konkrétně velké desky Z370 Classified K a Z370 FTW, vedle nichž tu je Z370 Micro formátu Micro ATX. Všechny mají stejné barevné schema s důrazem na černou a stříbrnou. 
 
 
Nejlepší z celé trojice je model Z370 Classified K s podporou až 64 GB paměti DDR4 na taktu 4133 MHz, 2-way SLI s možností využití třetí karty určené technologii NVIDIA PhysX, pak tu jsou HDMI 2.0 a DisplayPort 1.2 pro integrovanou grafiku, šest SATA 6 Gb/s, dva 80mm M.2 a jeden 32mm. O síť se postarají dva kontrolery Killer využitelné jako DoubleShot Pro se spojenou propustností. Potěší také šest konektorů pro ventilátory s podporou PWM a také tlačítka Power, Reset a Clear CMOS přímo na desce, přičemž napájení je zde 13fázové. 
 


Z370 FTW má podobnou konfiguraci, ale spoléhá se na jeden Intel i219V Gigabit Ethernet a 11fázové napájení. Jinak má také dva M.2 pro 80mm karty a jeden pro 32mm a tři sloty PCI Express 3.0 x16, i když poslední z nich pochopitelně není napojen na procesor, ale na čipset. 

Z370 Micro může nést pouze dva sloty PCI Express 3.0 x16 a pak už jen jeden x4 a místo dalšího zabírá M.2. Právě tato deska je vykrojena i vedle hlavního napájecího konektoru ATX, který tak je otočen, aby jej šlo lépe napojit na kabel vedený za deskou. Jenomže nejspíše právě kvůli tomu se na desku vešly jen dva paměťové sloty a pokud bych si měl osobně vybrat, rozhodně bych oželil provedení napájecího konektoru ve prospěch dalších dvou paměťových slotů. Takto se sem ale vejde maximálně 32 GB paměti, což by snad ani tak nebolelo, ale především jsme ochuzeni v možnostech upgradu. Na druhou stranu tu ale zase máme vedle Intel Gigabit NIC také Intel Dual-Band WiFi s externími anténami. 
 
reklama
Nejnovější články
Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM
NVIDIA by mohla už přibližně za měsíc představit svou novou grafickou architekturu a s ní i konkrétní produkty. Podívejme se tak na to, co se říká o údajném 7nm čipu GA100, čili vlajkovém modelu generace Ampere. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul
Takovýto úvod do provozu služba GeForce NOW rozhodně nepotřebovala. Krátce po jejím spuštění byla zákazníkům upřena nabídka firmy Activision Blizzard a nyní se nově stahuje i Bethesda, a to až na jeden titul. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple chce zakázat prodej knihy bývalého zaměstnance, prý prozrazuje příliš Apple chce zakázat prodej knihy bývalého zaměstnance, prý prozrazuje příliš
Společnost Apple vůbec není spokojena se zahájením prodeje knihy App Store Confidental od Tom Sadowskiho, bývalého vedoucího App Store. Podle ní prozrazuje obchodní tajemství a žádá stažení knihy z obchodů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Shopify se připojuje ke kryptoměně Libra od Facebooku, zatímco jiní utíkají Shopify se připojuje ke kryptoměně Libra od Facebooku, zatímco jiní utíkají
Kryptoměnu Libra od Facebooku, resp. jeho dceřinné společnosti Calibra, zpočátku podporovalo velké množství zavedených společností. Mnoho se však od projektu odvrátilo. Shopify jde proti proudu a naopak se připojuje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NOAA si ztrojnásobí superpočítačový výkon NOAA si ztrojnásobí superpočítačový výkon
National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) se může těšit na to, že její superpočítačová výbava projde zásadní modernizací. Získá totiž nové superpočítače založené na platformě Cray.
Včera, aktualita, Jan Vítek