www.svethardware.cz
>
>
>
>

Externí SSD Samsung T7 Touch chrání data otiskem prstu

Externí SSD Samsung T7 Touch chrání data otiskem prstu
, , aktualita
Samsung představil nové externí SSD disky T7 Touch. Ty se proti předchůdcům mohou pochlubit dvojnásobnou přenosovou rychlostí a také vylepšeným zabezpečením. Mají totiž zabudovanou čtečku otisků prstů.
K oblíbeným
reklama
V nabídce SSD disků společnosti Samsung se objevila novinka v podobě externích modelů T7 Touch. Ty nahrazují starší verze Samsung T5 a přináší několik užitečných vylepšení. Předně tu máme rozhraní USB 3.2 Gen2 a dvakrát vyšší přenosové rychlosti. Ty u předchůdce mohly dosáhnout 540 MB/s, kdežto zde se už můžete těšit na 1050 MB/s u sekvenčního čtení a 1000 MB/s u zápisu, což jsou velmi dobré hodnoty.
 
Samsung T7 Touch
 
Data jsou pak chráněna šifrováním AES 256-bit, přičemž můžete využít heslo nebo nově také otisk prstu. Tyto disky jsou totiž poprvé vybaveny i zabudovanou čtečkou otisků prstů. Později bude k dispozici i varianta Samsung T7, která bude bez této čtečky. K SSD disku, který je vybaven USB-C portem, dostanete USB-C na USB-C kabel i USB-C na USB-A. Rozměry činí 58×57×8 mm a váží pouhých 58 gramů.Tělo je hliníkové a je zde i Motion LED, která ukazuje, co právě SSD dělá a v jakém je stavu.
 
Výrobce bude na disky poskytovat 3letou záruku a nabízet je chce ve třech různých kapacitách 500 GB (3999 Kč), 1 TB (5999 Kč) a 2 TB (11399 Kč). Do prodeje půjdou ještě v rámci prvního čtvrtletí letošního roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře