www.svethardware.cz
>
>
>
>

Externí SSD Samsung T7 Touch chrání data otiskem prstu

Externí SSD Samsung T7 Touch chrání data otiskem prstu
, , aktualita
Samsung představil nové externí SSD disky T7 Touch. Ty se proti předchůdcům mohou pochlubit dvojnásobnou přenosovou rychlostí a také vylepšeným zabezpečením. Mají totiž zabudovanou čtečku otisků prstů.
K oblíbeným
reklama
V nabídce SSD disků společnosti Samsung se objevila novinka v podobě externích modelů T7 Touch. Ty nahrazují starší verze Samsung T5 a přináší několik užitečných vylepšení. Předně tu máme rozhraní USB 3.2 Gen2 a dvakrát vyšší přenosové rychlosti. Ty u předchůdce mohly dosáhnout 540 MB/s, kdežto zde se už můžete těšit na 1050 MB/s u sekvenčního čtení a 1000 MB/s u zápisu, což jsou velmi dobré hodnoty.
 
Samsung T7 Touch
 
Data jsou pak chráněna šifrováním AES 256-bit, přičemž můžete využít heslo nebo nově také otisk prstu. Tyto disky jsou totiž poprvé vybaveny i zabudovanou čtečkou otisků prstů. Později bude k dispozici i varianta Samsung T7, která bude bez této čtečky. K SSD disku, který je vybaven USB-C portem, dostanete USB-C na USB-C kabel i USB-C na USB-A. Rozměry činí 58×57×8 mm a váží pouhých 58 gramů.Tělo je hliníkové a je zde i Motion LED, která ukazuje, co právě SSD dělá a v jakém je stavu.
 
Výrobce bude na disky poskytovat 3letou záruku a nabízet je chce ve třech různých kapacitách 500 GB (3999 Kč), 1 TB (5999 Kč) a 2 TB (11399 Kč). Do prodeje půjdou ještě v rámci prvního čtvrtletí letošního roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové našli v našem systému 139 nových planetek, k čemu poslouží? Astronomové našli v našem systému 139 nových planetek, k čemu poslouží?
Ve vnějších částech Sluneční soustavy obíhá pěkná řádka větších objektů, přičemž tím máme na mysli oblast za oběžnou dráhou Neptunu - poslední planety soustavy. Dalších 139 planetek bylo přitom nově objeveno díky Dark Energy Survey. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel prozrazuje, jaké instrukce budou podporovat chystané procesory Intel prozrazuje, jaké instrukce budou podporovat chystané procesory
Intel se rozhodl aktualizovat svůj ISA Extensions manuál, který je určen především programátorům k tomu, aby věděli, na co se mohou připravovat. Dozví se tak o tom, které instrukce budou podporovány teprve chystanými procesorovými řadami. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
D-Wave zdarma nabízí výkon svých kvantových počítačů pro výzkum Covid-19 D-Wave zdarma nabízí výkon svých kvantových počítačů pro výzkum Covid-19
Kanadská společnost D-Wave Systems se rozhodla, že své kvantové počítače dá k dispozici pro výzkum nemoci Covid-19 a hledání léku. To představuje možnost využití jejich výkonu prostřednictvím služby Leap 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6 Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6
Už nyní můžeme navázat na dnešní zprávu, dle níž jsme mohli čekat nástup karet GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6, přičemž nemluvíme o verzích Super. Jako první se přihlásila společnost Gigabyte, která nabízí dva modely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem
Navzdory pandemii se dále pracuje na roveru Perseverance, který by měl startovat letos v létě. Nyní už má NASA za sebou poslední testy, jimiž měla projít malá Mars Helicopter, kterou si rover poveze s sebou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře