www.svethardware.cz
>
>
>
>

Externí SSD Samsung T7 Touch chrání data otiskem prstu

Externí SSD Samsung T7 Touch chrání data otiskem prstu
, , aktualita
Samsung představil nové externí SSD disky T7 Touch. Ty se proti předchůdcům mohou pochlubit dvojnásobnou přenosovou rychlostí a také vylepšeným zabezpečením. Mají totiž zabudovanou čtečku otisků prstů.
K oblíbeným
reklama
V nabídce SSD disků společnosti Samsung se objevila novinka v podobě externích modelů T7 Touch. Ty nahrazují starší verze Samsung T5 a přináší několik užitečných vylepšení. Předně tu máme rozhraní USB 3.2 Gen2 a dvakrát vyšší přenosové rychlosti. Ty u předchůdce mohly dosáhnout 540 MB/s, kdežto zde se už můžete těšit na 1050 MB/s u sekvenčního čtení a 1000 MB/s u zápisu, což jsou velmi dobré hodnoty.
 
Samsung T7 Touch
 
Data jsou pak chráněna šifrováním AES 256-bit, přičemž můžete využít heslo nebo nově také otisk prstu. Tyto disky jsou totiž poprvé vybaveny i zabudovanou čtečkou otisků prstů. Později bude k dispozici i varianta Samsung T7, která bude bez této čtečky. K SSD disku, který je vybaven USB-C portem, dostanete USB-C na USB-C kabel i USB-C na USB-A. Rozměry činí 58×57×8 mm a váží pouhých 58 gramů.Tělo je hliníkové a je zde i Motion LED, která ukazuje, co právě SSD dělá a v jakém je stavu.
 
Výrobce bude na disky poskytovat 3letou záruku a nabízet je chce ve třech různých kapacitách 500 GB (3999 Kč), 1 TB (5999 Kč) a 2 TB (11399 Kč). Do prodeje půjdou ještě v rámci prvního čtvrtletí letošního roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek