www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook měl zvažovat prodej osobních dat uživatelů za peníze

Facebook měl zvažovat prodej osobních dat uživatelů za peníze
, , aktualita
Skandál s Camridge Analytica spustil mnoho vyšetřování a hrabání se v minulosti této sociální sítě. Nyní vyplynulo na povrch, že se v rámci společnosti zvažoval prodej osobních dat uživatelů sítě za peníze.
reklama
Sociální síť Facebook teď nebude mít moc klidu. Po skandálu s Cambridge Analytica probíhají vyšetřování, která zjišťují, jak špatné to vlastně je a bylo s ochranou dat uživatelů této sítě. Mark Zuckerberg nedávno při slyšení v Kongresu např. rezolutně odmítl, že by Facebook cíleně prodával data uživatelů. Jak ale ukazují uniklé e-maily v rámci společnosti z let 2012 až 2014, návrhy na jejich prodej na půdě Facebooku nejednou zazněly. Mluvčí Facebooku se nechal slyšet, že jako společnost se snažili přijít na to, jak vybudovat udržitelný byznys, a že měli spoustu interních konverzací na toto téma.
 
Facebook logo
 
Facebook totiž nabízel své Graph API zdarma, čímž vývojáři získávali spoustu užitečných dat o uživatelích, přitom Facebook sám z toho nic neměl. Jeden z návrhů, který měl padnout, byla částka 250 tisíc USD ročně za plný přístup k rozhraní. Kdo by nezaplatil, měl by přístup k datům uživatelů omezený. I když na nic takového údajně nedošlo, hovoří se např. o tom, že nejrůznější vyjednávání o přístupu k datům vedl Facebook s mnoha různými společnostmi poté, co změnil pravidla přístupu k datům.
 
V roce 2014 totiž omezil funkce Graph API a společnosti, dosud zvyklé na plný přístup, začaly zjišťovat, co se děje. Podle všeho nemělo dojít k nějakému placenému přístupu k datům, nicméně se mluví o tom, že rozšířený přístup k jinak omezenému Graph API dostaly společnosti jako Lyft, Nissan, Airbnb, Netflix, Chrysler/Fiat a především se zmiňují jednání s Royal Bank of Canada a Amazonem. Mimo jiné se zmiňují dohody o tom, že rozšířené přístupy a data uživatelů Facebook mohly být dávány k dispozici výměnou za data uživatelů společností, které chtěly tento přístup. Tak uvidíme, co vše se v následujících vyšetřováních prokáže a potvrdí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Thermaltake Pacific R1 Plus: chce to víc RGB LED! Thermaltake Pacific R1 Plus: chce to víc RGB LED!
Silvestr už není daleko, tak si to dnes trošku odlehčíme a podíváme se, co nám připravila společnost Thermaltake. Ta vycítila, že někteří zákazníci by mohli nešťastní bez barevně svítících modulů RAM, a tak přispěchala na pomoc i s firmou Corsair.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory
Vesmírná sonda BepiColombo Mercury je výsledkem spolupráce evropské agentury ESA a japonské JAXA. Míří k Merkuru, na jehož oběžné dráze se má usídlit, a to s využitím dosud nejsilnějšího iontového pohonu, jaký byl kdy vyroben. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google genderově vyvažuje svůj Překladač Google genderově vyvažuje svůj Překladač
Aby se některé pohlaví necítilo diskriminováno v Překladači společnosti Google, ten nyní zavádí genderově vyvážené překlady, které by měly ve vybraných jazycích zobrazovat všechny možné varianty překladu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové Windows 10 mají problém s instalací ovladačů NVIDIA, jak jej vyřešit? Nové Windows 10 mají problém s instalací ovladačů NVIDIA, jak jej vyřešit?
Pokud si provedete čistou instalaci systému Windows October 2018 Update, můžete se setkat s chybou, která vám znemožní nainstalovat rovněž nové grafické ovladače od NVIDIE, a to s hláškou "NVIDIA Installer cannot continue". Co dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
DeepMind poodhalil AlphaZero, neporazitelnou AI pro Go i šachy DeepMind poodhalil AlphaZero, neporazitelnou AI pro Go i šachy
Projekt DeepMind poodhalil více údajů o umělé inteligenci pro hraní deskových her díky publikaci článku na toto téma. AlphaZero se totiž dokáže učit bez pomoci člověk a umí nejen hru Go, ale zvládá i klasické šachy nebo hru shogi.
8.12.2018, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů