www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook měl zvažovat prodej osobních dat uživatelů za peníze

Facebook měl zvažovat prodej osobních dat uživatelů za peníze
, , aktualita
Skandál s Camridge Analytica spustil mnoho vyšetřování a hrabání se v minulosti této sociální sítě. Nyní vyplynulo na povrch, že se v rámci společnosti zvažoval prodej osobních dat uživatelů sítě za peníze.
K oblíbeným
reklama
Sociální síť Facebook teď nebude mít moc klidu. Po skandálu s Cambridge Analytica probíhají vyšetřování, která zjišťují, jak špatné to vlastně je a bylo s ochranou dat uživatelů této sítě. Mark Zuckerberg nedávno při slyšení v Kongresu např. rezolutně odmítl, že by Facebook cíleně prodával data uživatelů. Jak ale ukazují uniklé e-maily v rámci společnosti z let 2012 až 2014, návrhy na jejich prodej na půdě Facebooku nejednou zazněly. Mluvčí Facebooku se nechal slyšet, že jako společnost se snažili přijít na to, jak vybudovat udržitelný byznys, a že měli spoustu interních konverzací na toto téma.
 
Facebook logo
 
Facebook totiž nabízel své Graph API zdarma, čímž vývojáři získávali spoustu užitečných dat o uživatelích, přitom Facebook sám z toho nic neměl. Jeden z návrhů, který měl padnout, byla částka 250 tisíc USD ročně za plný přístup k rozhraní. Kdo by nezaplatil, měl by přístup k datům uživatelů omezený. I když na nic takového údajně nedošlo, hovoří se např. o tom, že nejrůznější vyjednávání o přístupu k datům vedl Facebook s mnoha různými společnostmi poté, co změnil pravidla přístupu k datům.
 
V roce 2014 totiž omezil funkce Graph API a společnosti, dosud zvyklé na plný přístup, začaly zjišťovat, co se děje. Podle všeho nemělo dojít k nějakému placenému přístupu k datům, nicméně se mluví o tom, že rozšířený přístup k jinak omezenému Graph API dostaly společnosti jako Lyft, Nissan, Airbnb, Netflix, Chrysler/Fiat a především se zmiňují jednání s Royal Bank of Canada a Amazonem. Mimo jiné se zmiňují dohody o tom, že rozšířené přístupy a data uživatelů Facebook mohly být dávány k dispozici výměnou za data uživatelů společností, které chtěly tento přístup. Tak uvidíme, co vše se v následujících vyšetřováních prokáže a potvrdí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih
Adobe je známý jako softwarová společnost, která si osvojila model předplatného a moderní pojetí "prodeje" softwaru. Zákazníci si nekupují kopii, nýbrž stornovatelnou licenci na využití produktu a co s tím může přicházet, nám nyní Adobe předvádí naživo. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd
Kdysi spirální galaxie NGC 4485 se v dávné minulosti téměř srazila s mnohem větší galaxií NGC 4490. Srážka nebyla přímá, ale i tak změnila menší galaxii v rodiště nových hvězd, na něž se nyní blíže podíval Hubble. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty
AMD už dokončuje svou novou generaci desktopových APU, což jsou čipy, které nesou kódové označení Picasso. A máme tu opět známého thajského leakera, který nám prozradí, jaké takty můžeme očekávat. O takty totiž zde půjde především. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek