www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook měl zvažovat prodej osobních dat uživatelů za peníze

Facebook měl zvažovat prodej osobních dat uživatelů za peníze
, , aktualita
Skandál s Camridge Analytica spustil mnoho vyšetřování a hrabání se v minulosti této sociální sítě. Nyní vyplynulo na povrch, že se v rámci společnosti zvažoval prodej osobních dat uživatelů sítě za peníze.
reklama
Sociální síť Facebook teď nebude mít moc klidu. Po skandálu s Cambridge Analytica probíhají vyšetřování, která zjišťují, jak špatné to vlastně je a bylo s ochranou dat uživatelů této sítě. Mark Zuckerberg nedávno při slyšení v Kongresu např. rezolutně odmítl, že by Facebook cíleně prodával data uživatelů. Jak ale ukazují uniklé e-maily v rámci společnosti z let 2012 až 2014, návrhy na jejich prodej na půdě Facebooku nejednou zazněly. Mluvčí Facebooku se nechal slyšet, že jako společnost se snažili přijít na to, jak vybudovat udržitelný byznys, a že měli spoustu interních konverzací na toto téma.
 
Facebook logo
 
Facebook totiž nabízel své Graph API zdarma, čímž vývojáři získávali spoustu užitečných dat o uživatelích, přitom Facebook sám z toho nic neměl. Jeden z návrhů, který měl padnout, byla částka 250 tisíc USD ročně za plný přístup k rozhraní. Kdo by nezaplatil, měl by přístup k datům uživatelů omezený. I když na nic takového údajně nedošlo, hovoří se např. o tom, že nejrůznější vyjednávání o přístupu k datům vedl Facebook s mnoha různými společnostmi poté, co změnil pravidla přístupu k datům.
 
V roce 2014 totiž omezil funkce Graph API a společnosti, dosud zvyklé na plný přístup, začaly zjišťovat, co se děje. Podle všeho nemělo dojít k nějakému placenému přístupu k datům, nicméně se mluví o tom, že rozšířený přístup k jinak omezenému Graph API dostaly společnosti jako Lyft, Nissan, Airbnb, Netflix, Chrysler/Fiat a především se zmiňují jednání s Royal Bank of Canada a Amazonem. Mimo jiné se zmiňují dohody o tom, že rozšířené přístupy a data uživatelů Facebook mohly být dávány k dispozici výměnou za data uživatelů společností, které chtěly tento přístup. Tak uvidíme, co vše se v následujících vyšetřováních prokáže a potvrdí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CPU chladiče Noctua nyní běžně obsahují montážní sady pro AMD AM4 CPU chladiče Noctua nyní běžně obsahují montážní sady pro AMD AM4
Noctua sice už dávno nabízí chladiče ve speciálních verzích SE-AM4, které jsou určeny i pro moderní procesory AMD Ryzen do patice AM4. Nyní se příslušné montážní sady dostanou do všech chladičů Noctua jako jejich hlavní výbava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chystá nový odlehčený systém jako konkurenci pro Chromebooky Microsoft chystá nový odlehčený systém jako konkurenci pro Chromebooky
Na konci ledna se objevila zpráva o jistém systému Windows 10 Lite, který by byl založen na notně osekaných Windows 10. Není jisté, že se bude takto jmenovat, ale ukazuje se, že něco takového si Microsoft opravdu chystá a půjde o jiný OS než obvykle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář