www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook Viewpoints chce vaše data, tentokrát vám za průzkumy i zaplatí

Facebook Viewpoints chce vaše data, tentokrát vám za průzkumy i zaplatí
, , aktualita
Facebook je plný průšvihů s únikem osobních dat, to mu však nebrání pokračovat v obchodování s nimi. Tentokrát spouští aplikaci Viewpoints, kde mohou lidé dobrovolně poskytovat osobní data a názory v průzkumech. Facebook za ně i zaplatí.
K oblíbeným
reklama
Placení za vyplňování průzkumů není nic nového. I u nás existuje spousta společností, které něco takového provádí (a často těsně před dosažením částky pro výplatu přestanou posílat další dotazníky nebo sníží jejich frekvenci). Podobné placení za průzkumy chce nyní spustit i společnost Facebook, která je však nechvalně známá právě nedostatečnou ochranou osobních dat. Pokud byste i přesto měli chuť se podělit o mnoho svých osobních dat a názorů, Facebook vám nabídne novou aplikaci Viewpoints.
 
Facebook Viewpoints
 
Uživatelé aplikací budou vyzvání k vyplňování dotazníků, které by měly společnosti Facebook pomoci s vývojem aplikací a služeb Facebook, Instagram, WhatsApp, Portal i Oculus. Z toho by pak měla profitovat celá komunita uživatelů těchto služeb. Před každým průzkumným programem má Facebook vysvětlit, jaké informace budou schraňovány a kolik bodů člověk dostane za vyplnění dotazníku. Uživatel by také měl vědět, kolik bodů mu zbývá do dosažení stanovené hranice pro výplatu peněz na účet na PayPalu. Základními poskytovanými informacemi bude datum narození, jméno, země pobytu, pohlaví a u některých průzkumů také další informace, jako je poloha a jiné.
 
Jako první je tu Well-Being Survey, která zkoumá vliv sociálních sítí (jako je Facebook) na psychický stav lidí a výsledkem tak má být zjištění, jak omezit negativní vlivy sociálních sítí. Facebook slibuje, že získané informace nebude prodávat třetím stranám, nebudou ani zveřejněny na žádné další aplikaci navázané na facebookový účet uživatele. Prozatím je k dispozici jen pro uživatele starší 18 let, kteří žijí v USA. Později by se ale Viewpoints měl rozšířit i do dalších zemí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala