www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook Viewpoints chce vaše data, tentokrát vám za průzkumy i zaplatí

Facebook Viewpoints chce vaše data, tentokrát vám za průzkumy i zaplatí
, , aktualita
Facebook je plný průšvihů s únikem osobních dat, to mu však nebrání pokračovat v obchodování s nimi. Tentokrát spouští aplikaci Viewpoints, kde mohou lidé dobrovolně poskytovat osobní data a názory v průzkumech. Facebook za ně i zaplatí.
K oblíbeným
reklama
Placení za vyplňování průzkumů není nic nového. I u nás existuje spousta společností, které něco takového provádí (a často těsně před dosažením částky pro výplatu přestanou posílat další dotazníky nebo sníží jejich frekvenci). Podobné placení za průzkumy chce nyní spustit i společnost Facebook, která je však nechvalně známá právě nedostatečnou ochranou osobních dat. Pokud byste i přesto měli chuť se podělit o mnoho svých osobních dat a názorů, Facebook vám nabídne novou aplikaci Viewpoints.
 
Facebook Viewpoints
 
Uživatelé aplikací budou vyzvání k vyplňování dotazníků, které by měly společnosti Facebook pomoci s vývojem aplikací a služeb Facebook, Instagram, WhatsApp, Portal i Oculus. Z toho by pak měla profitovat celá komunita uživatelů těchto služeb. Před každým průzkumným programem má Facebook vysvětlit, jaké informace budou schraňovány a kolik bodů člověk dostane za vyplnění dotazníku. Uživatel by také měl vědět, kolik bodů mu zbývá do dosažení stanovené hranice pro výplatu peněz na účet na PayPalu. Základními poskytovanými informacemi bude datum narození, jméno, země pobytu, pohlaví a u některých průzkumů také další informace, jako je poloha a jiné.
 
Jako první je tu Well-Being Survey, která zkoumá vliv sociálních sítí (jako je Facebook) na psychický stav lidí a výsledkem tak má být zjištění, jak omezit negativní vlivy sociálních sítí. Facebook slibuje, že získané informace nebude prodávat třetím stranám, nebudou ani zveřejněny na žádné další aplikaci navázané na facebookový účet uživatele. Prozatím je k dispozici jen pro uživatele starší 18 let, kteří žijí v USA. Později by se ale Viewpoints měl rozšířit i do dalších zemí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci
Kdo jiný než der8auer by nám měl ukázat, jak to vypadá pod heatspreaderem nových procesorů Intel? Dozvíme se díky tomu přesnou velikost čipu nového Core i9-10900K, zda je připájen a zda je možné chlazení zlepšit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD
Otec zakladatel linuxových systémů Linus Torvalds se rozhodl, že po dlouhých 15 letech je čas na to se rozloučit s platformou firmy Intel a přejít ke společnosti AMD. Torvalds tuto skutečnost oznámil včera společně s Linux Kernel 5.7 RC7.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy
Společnost Samsung stále hraje druhé housle, pokud jde o výrobu počítačových čipů na zakázku, nicméně vedle vedoucí TSMC dokáže také využívat vlastní čipy ve vlastních produktech. A ty bude vyrábět i v nové 5nm továrně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jezdec ve virtuálním závodu Formule E podváděl, hrál za něj esport profesionál Jezdec ve virtuálním závodu Formule E podváděl, hrál za něj esport profesionál
Virtuální verze série Formule E, která dočasně nahradila skutečné závody, zaznamenala první případ podvádění. Dopustil se ho německý jezdec, který za sebe nechal závodit profesionálního hráče esports, ale radost ze stupňů vítězů si moc dlouho neužil.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Doporučené PC sestavy: květen 2020 Doporučené PC sestavy: květen 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů