www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook zatím zvládá nápor kvůli COVID-19, snižuje kvalitu videa

Facebook zatím zvládá nápor kvůli COVID-19, snižuje kvalitu videa
, , aktualita
S obrovský nárůstem návštěvnosti se nyní potýká Facebook. Lidé na sociální síti tráví až o 70 % více času, nejvíce narostla obliba skupinových hovorů. Společnost ovšem podle svého tvrzení nápor uživatelů zatím zvládá.
K oblíbeným
reklama
Pohyb lidí byl v mnoha částech světa omezen kvůli pandemii nového typu koronaviru, takže sociální sítě a chatovací aplikace se staly pro řadu uživatelů náhradou osobní komunikace mezi rodinou a přáteli. Lidé, kteří teď trávíc více času doma, navíc hledají způsob, jak se zabavit, a právě sociální sítě patří k jedné z velmi častých voleb. Největší nárůst nepřekvapivě zaznamenává Facebook, pod který kromě samotné sociální sítě patří spousta dalších populárních služeb a aplikací jako Facebook Messenger, WhatsApp nebo Instagram. Společnost tento týden poprvé zveřejnila alespoň některá čísla o tom, jak COVID-19 ovlivňuje návštěvnost.
 
 
V zemích, které byly nejvíce zasaženy nemocí, se počet odeslaných zpráv zvýšil o více než polovinu. Počet hovorů a videohovorů přes Messenger a WhatsApp se potom ve stejných regionech dokonce zdvojnásobil. V případě Itálie, která je zatím nejhůře zasaženým státem v Evropě, zaznamenal Facebook o 70 % déle stráveného času ve svých službách. Dvojnásobný počet lidí během týdne používalo živé vysílání na Facebooku nebo Instagramu, zasílání zpráv potom zažilo nárůst o více než polovinu. Vůbec nejvíce ovšem narostla délka skupinových hovorů (se třemi či více účastníky) v Itálii, kde společnost v uplynulém měsíci zaznamenala zvýšení o neuvěřitelných 1 000 %.
 
 
Facebook tvrdí, že prozatím nápor zvládá. Na druhou stranu firma přiznává, že to není vůbec snadné. Ačkoliv obrovský nápor během olympiády, Nového roku a dalších událostí není pro Facebook není ničím novým, v daných případech se jedná o krátkodobá vytížení, na které se společnost připravuje dlouho dopředu. Prozatím není jasné, jak se tato situace projeví na výdělcích. Ačkoliv služby Facebooku zažívají skoro každý den nový rekord, nejvíce roste používání chatovacích aplikací, kde monetizace není tak vysoká. Zvyšuje se sice také čas, který uživatelé stráví např. procházením příspěvků na sociální sítí, ale zároveň Facebook zaznamenal výpadek v některých příjmech z reklamy (pravděpodobně od podniků, které musely v těchto dnech zastavit nebo omezit provoz).
 
Facebook a Instagram také tento týden omezily kvalitu streamovaného videa pro evropské uživatele, aby ulevily napjatým datovým sítím. Ke stejnému kroku dříve přistoupil také Netflix, YouTube a jiné služby. Facebook také připomněl, že velká část jeho zaměstnanců nyní pracuje z domu, proto může být udržování služeb v provozu i implementace nových funkcí komplikovanější než dříve. Přesto firma spustila ve své aplikaci stránku, která poskytuje ověřené informace o pandemii COVID-19 nebo zpřísnila boj proti fake news, které se týkají tohoto onemocnění.
 
Zdroj: Fb.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon příští měsíc vydá 2 hry, chystá i konkurenci pro Google Stadia Amazon příští měsíc vydá 2 hry, chystá i konkurenci pro Google Stadia
Amazon se chce vrhnout do světa streamovaných her a připravuje novou službu, která nese interní název Project Tempo. V květnu by měla společnost konečně vydat dvojici her od svých vlastních studií: Crucible a New World.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
SK Hynix začne letos s masovou produkcí DDR5, do budoucna chystá DDR5-8400 SK Hynix začne letos s masovou produkcí DDR5, do budoucna chystá DDR5-8400
Společnost SK Hynix pohovořila více o svých modulech DDR5. Ty by chtěla masově vyrábět už letos a počítá se s opravdu velmi vysokými rychlostmi. V plánu jsou do budoucna čipy podporující až DDR5-8400.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Comet Lake-H jsou tu, co nabízí oproti předchozí generaci? Comet Lake-H jsou tu, co nabízí oproti předchozí generaci?
Intel vypustil na trh hlavní rodinu mobilních procesorů generace Comet Lake, která nám může napovědět i to, co nás čeká od desktopových modelů. Comet Lake-H nabídnou až osm jader na taktu stoupajícím k 5,3 GHz. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus
Vedle Dynamic Boost tu máme i další technologickou novinku od NVIDIE, a sice Advanced Optimus. V podstatě lze říci, že jde o spojení technologií G-Sync a Optimus, čili že synchronizace bude už konečně fungovat se zapnutým Optimem. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost
Společnosti NVIDIA a AMD mívají pozoruhodně podobné nápady, co se týče technologií, což se ukazuje i nyní. NVIDIA Dynamic Boost je totiž obdoba technologie SmarShift, kterou AMD představilo v rámci Ryzen Mobile 4000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek