www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook zatím zvládá nápor kvůli COVID-19, snižuje kvalitu videa

Facebook zatím zvládá nápor kvůli COVID-19, snižuje kvalitu videa
, , aktualita
S obrovský nárůstem návštěvnosti se nyní potýká Facebook. Lidé na sociální síti tráví až o 70 % více času, nejvíce narostla obliba skupinových hovorů. Společnost ovšem podle svého tvrzení nápor uživatelů zatím zvládá.
K oblíbeným
reklama
Pohyb lidí byl v mnoha částech světa omezen kvůli pandemii nového typu koronaviru, takže sociální sítě a chatovací aplikace se staly pro řadu uživatelů náhradou osobní komunikace mezi rodinou a přáteli. Lidé, kteří teď trávíc více času doma, navíc hledají způsob, jak se zabavit, a právě sociální sítě patří k jedné z velmi častých voleb. Největší nárůst nepřekvapivě zaznamenává Facebook, pod který kromě samotné sociální sítě patří spousta dalších populárních služeb a aplikací jako Facebook Messenger, WhatsApp nebo Instagram. Společnost tento týden poprvé zveřejnila alespoň některá čísla o tom, jak COVID-19 ovlivňuje návštěvnost.
 
 
V zemích, které byly nejvíce zasaženy nemocí, se počet odeslaných zpráv zvýšil o více než polovinu. Počet hovorů a videohovorů přes Messenger a WhatsApp se potom ve stejných regionech dokonce zdvojnásobil. V případě Itálie, která je zatím nejhůře zasaženým státem v Evropě, zaznamenal Facebook o 70 % déle stráveného času ve svých službách. Dvojnásobný počet lidí během týdne používalo živé vysílání na Facebooku nebo Instagramu, zasílání zpráv potom zažilo nárůst o více než polovinu. Vůbec nejvíce ovšem narostla délka skupinových hovorů (se třemi či více účastníky) v Itálii, kde společnost v uplynulém měsíci zaznamenala zvýšení o neuvěřitelných 1 000 %.
 
 
Facebook tvrdí, že prozatím nápor zvládá. Na druhou stranu firma přiznává, že to není vůbec snadné. Ačkoliv obrovský nápor během olympiády, Nového roku a dalších událostí není pro Facebook není ničím novým, v daných případech se jedná o krátkodobá vytížení, na které se společnost připravuje dlouho dopředu. Prozatím není jasné, jak se tato situace projeví na výdělcích. Ačkoliv služby Facebooku zažívají skoro každý den nový rekord, nejvíce roste používání chatovacích aplikací, kde monetizace není tak vysoká. Zvyšuje se sice také čas, který uživatelé stráví např. procházením příspěvků na sociální sítí, ale zároveň Facebook zaznamenal výpadek v některých příjmech z reklamy (pravděpodobně od podniků, které musely v těchto dnech zastavit nebo omezit provoz).
 
Facebook a Instagram také tento týden omezily kvalitu streamovaného videa pro evropské uživatele, aby ulevily napjatým datovým sítím. Ke stejnému kroku dříve přistoupil také Netflix, YouTube a jiné služby. Facebook také připomněl, že velká část jeho zaměstnanců nyní pracuje z domu, proto může být udržování služeb v provozu i implementace nových funkcí komplikovanější než dříve. Přesto firma spustila ve své aplikaci stránku, která poskytuje ověřené informace o pandemii COVID-19 nebo zpřísnila boj proti fake news, které se týkají tohoto onemocnění.
 
Zdroj: Fb.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0 SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0
SK Hynix začal s dodávkami nových podnikových disků řady PE8000, které nabízí přenosové rychlosti ve výši až 6500 MB/s. Rovněž tu máme modely, které využívají nového formátu EDSFF 1U Long (E1.L).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů
Mohlo by se zdát, že valná většina lidí už využívá notebooky, pro než je webkamera už dávno standardní výbava a že na trhu jsou velké zásoby mnoha modelů, které jen tak nedojdou. Nicméně webkamery nejsou a Logitech na to reaguje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv
Komunikátor WhatsApp chce bojovat proti šíření dezinformací, jejichž počet se významně zvýšil během nynější koronavirové pandemie. Právě o viru a nemoci koluje spousta nesmyslů a omezením sdílení zpráv by se to mělo omezit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice
Co se týče grafických karet Intelu, v posledních měsících se probírala především ukázka DG1, ovšem čeká se především na to, co předvedou modely DG2. Ty už můžeme označit za grafiky pro nadšence a vhodné i do pracovních stanic. Doufejme.
Včera, aktualita, Jan Vítek
EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let
Event Horizon Telescope nám loni přinesl historicky první snímek černé díry, respektive jejího bezprostředního okolí. Šlo o střed galaxie M87 vzdálené cca 54 milionů světelných let. Nyní se posuneme o dva řády dál. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře