www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook zavádí opatření proti propagandě a falešným zprávám

Facebook zavádí opatření proti propagandě a falešným zprávám
, , aktualita
Mark Zuckerberg se s veřejností podělil o finanční výsledky Facebooku, které by z jeho pohledu mohly být lepší, ale my se chceme věnovat především tématu falešných zpráv a propagandy, proti které chce vedení firmy bojovat. 
K oblíbeným
reklama
Facebook počítá do svých řad 500 milionů uživatelů, díky nimž firma za poslední kvartál utržila 10 miliard dolarů. Mark Zuckerberg se ale chtěl věnovat především tématu bezpečnosti a mluvil o budoucnosti Facebooku ovlivněného americkými prezidentskými volbami z minulého roku. Zuckerberg uvedl, že Facebook více než zdvojnásobí prostředky věnované zabezpečení a také tvoří novou umělou inteligenci, která bude sloužit k detekci nevhodného obsahu, což už předtím bylo vytvořeno pro boj proti teroristické propagandě.  
 
 
Mark Zuckerberg tento boj myslí dle vlastních slov "smrtelně vážně" a informace o něm spojil s ohlášením finančních výsledků proto, že investice do zabezpečení budou velice významné a očekává se, že ty tak výrazně ovlivní budoucí ziskovost firmy. Chtěl tak, aby to investoři slyšeli přímo z jeho úst. 
 
Facebook tak chce lépe reagovat na šíření falešných zpráv, nenávisti či internetové šikany, přičemž se nezapomíná také na udávané ruské ovlivnění amerických prezidentských voleb. Reálný dopad je, že Facebook zdvojnásobí počet svých zaměstnanců, kteří se tomu budou věnovat, a to na 20.000, a to do několika měsíců. 
 
Dále bylo ohlášeno, že bude zaveden nový nástroj, který bude sledovat původ peněz vydaných na placené reklamy na Facebooku, a to nehledě na agendu. Politické reklamy také budou příslušně označeny a při některých příležitostech, jako jsou právě třeba volby, budou moci uživatelé sledovat statistiky, jež byly dříve k dispozici jen pro zadavatele reklamy. Budou si tak moci zjistit i to, kolik bylo na reklamu vydáno peněz a jaké předchozí reklamy si zadavatel zaplatil. Pro vyhledávání těchto zadavatelů politických reklam bude nasazena AI založená na strojovém učení a ti pak budou muset prokázat svou identitu. 
 
Facebook také chce, aby byla odkryta identita lidí schovaných za politicky raženými stránkami a slibuje si od toho, že bude pro stránky šířící klamný obsah daleko těžší získat velký počet sledujících uživatelů. 
 
Tato opatření nejdříve pocítí Kanaďané, neboť ti se už pomalu chystají na volby v příštím roce. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi? Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi?
Neinformovaný zákazník by z označení prodávaných procesorů mohl mít pocit, že jejich TDP bude odpovídat skutečné spotřebě, jenomže to neplatí ani u Intelu a v podstatě ani u AMD. Nyní ale bude řeč právě o Intelu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek25 komentářů