www.svethardware.cz
>
>
>
>

FIDO 2.0: přihlašování bez hesel propaguje Google s Microsoftem

FIDO 2.0: přihlašování bez hesel propaguje Google s Microsoftem
, , aktualita
Google a Microsoft aktivně prosazují přihlašování bez použití hesla, a to pomocí technologie Fast Identity Online 2.0 (FIDO 2.0). Dozvěděli se o tom účastníci konference RSA 2018, kteří se podívali na demonstraci s využitím platby na PayPal.
K oblíbeným
reklama
Že Google s Microsoftem chtějí poslat klasická hesla do propadliště minulosti, to se ví již nějakou dobu. Hesla nám ostatně nikdo nezakazuje a také jde o to, že lidé jsou stále nepoučitelní a stále nepříjemně často používají naprosto nevhodná hesla jako qwerty nebo 123456 a podobná. Můžeme tak mít výhrady k biometrice, že ta není neomylná, ale ve srovnání s takovými hesly jde o bezpečnost samou. 
 
 
Fast Identity Online 2.0 (FIDO 2.0) prezentoval Google pomocí telefonu se systémem Android a snímačem otisků prstů. Pokud ten může být použit pro zabezpečení samotného telefonu, tak může být stejně dobře použit i pro přihlášení se k účtu platební brány PayPal. Řekněme tak, že si něco kupujeme na webu a potřebujeme to zaplatit právě penězi uloženými na PayPal. Vše, co potřebujeme k přihlášení a potvrzení platby udělat, je sáhnout bříškem prstu na snímač otisků a máme hotovo. 
 
 
Microsoft prezentoval svou verzi na Windows PC využívající technologii Windows Hello. Jde tak o kameru snímající obličej uživatele, který je pak při platbě pomocí PayPal použit zcela stejně jako otisk prstu. Hello ale dokáže také používat jinou biometriku, jako jsou právě i otisky prstů, takže jde v důsledku o úplně stejný systém.  
 
 
V případě FIDO 2.0 tak nejde o samotné technologie využívající biometriku pro ověřování totožnosti. Jde o to, aby tyto technologie začali využívat také provozovatelé různých obchodů, bankovní domy a také aby získaly podporu dalších firem. Proto se Microsoft s Googlem už pochlubili více než 250 členy celé aliance FIDO a také se můžeme dozvědět o jeho implementaci v prohlížečích Chrome a Explorer/Edge (očividně), ale také Firefox a Opera. 
 
Připomenuto také bylo, že 81 procent veškerých bezpečnostních průlomů v roce 2016 zahrnovalo zneužití slabých nebo ukradených hesel. Ve světle toho lze brát biometriku skutečně jako řešení, pokud ovšem nám ji nikdo nebude nutit jako jediné řešení zcela nahrazující hesla. Využít k tomu budeme moci celou řadu senzorů, a to třeba na USB klíčence či na chytrých hodinkách nebo náramcích. Očekává se, že FIDO 2.0 se dočká rozšíření mezi populární webové stránky do roku 2019. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář