Ford investuje miliardu dolarů do Argo AI na vývoj autonomních vozů

Ford investuje miliardu dolarů do Argo AI na vývoj autonomních vozů
, , aktualita
Autonomní vozy jsou dnes velkým tématem a ani společnost Ford nezůstává pozadu. Prezentovala už několik prototypů a nyní investuje celou miliardu dolarů do startupu Argo AI. Ten bude spolu s Fordem vyvíjet autonomní systémy a možná je i licencovat dalším.
K oblíbeným
reklama
Během následujících pěti let investuje automobilka Ford miliardu dolarů do startupu Argo AI, který bude mít na starosti vývoj systémů pro autonomní vozidla. Za touto společností stojí velká jména jako je CEO Bryan Salesky, který byl původně u Googlu (dnes Waymo) a COO Peter Rander, který působil u Uberu. Ford si od investice slibuje schopnost přinést v roce 2021 takřka plně autonomní vozidla standardu SAE Level 4.


Ford Argo AI


Ve vedení Argo AI nyní bude Raj Nair a John Casesa z Fordu, Bryan Salesky, Peter Rander a nezávislý ředitel. Počítá se s tím, že výsledek vývoje by firmy mohly v budoucnu licencovat i dalším společnostem. Takových projektů pro vývoj autonomních systémů je ale více a uvidíme, zda zde nakonec bude několik konkurenčních řešení nebo se ve výsledku uchytí jen jedno.

Zdroj: ford.com
reklama
Nejnovější články
Astronomové našli pozůstatky po "hostující hvězdě" z 12. století Astronomové našli pozůstatky po "hostující hvězdě" z 12. století
Z 12. století tohoto letopočtu existují záznamy čínských a japonských astronomů, kteří popisovali objev návštěvnické či hostující hvězdy jasné jako Saturn, která se náhle objevila a vydržela na nebi svítit asi půl roku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ampere je na trhu už rok, příznivější hodnotu oproti slibům nepřinesl Ampere je na trhu už rok, příznivější hodnotu oproti slibům nepřinesl
Už je to rok a několik dní, co byly na trh vypuštěny první kusy grafických karet GeForce RTX 3000 "Ampere" čili konkrétně RTX 3080. Mnozí lidé, kteří netušili, co bude následovat, se přitom krátce předtím začali nerozvážně zbavovat starých karet.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rover programu NASA Artemis přistane poblíž jižního pólu Měsíce Rover programu NASA Artemis přistane poblíž jižního pólu Měsíce
Do programu NASA Artemis patří také nový rover zvaný VIPER, který je chystán na start v roce 2023. Zkoumat bude oblast jižního pólu, kde lze tušit významné zásoby vodního ledu a snad tu budou i jiné zdroje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Už betatest Call of Duty: Vanguard zaplevelili cheateři Už betatest Call of Duty: Vanguard zaplevelili cheateři
Call of Duty: Vanguard ještě ani nebyl vypuštěn na trh, neboť v uplynulých dvou týdnech probíhalo betatestování, které ovšem už poznamenali cheateři. Objevily se o tom důkazy ve formě videí, kde je podvádění zcela zřejmé. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sonda NASA Psyche získává finální podobu, využije solární elektrický pohon Sonda NASA Psyche získává finální podobu, využije solární elektrický pohon
NASA se chystá v příštím roce vypustit do vesmíru sondu Psyche, jejímž cílem bude stejnojmenný asteroid v Hlavním pásu planetek, který má být velice bohatý na kovy. My se můžeme podívat především na typ pohonu této sondy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek