Ford ukázal robotického doručovatele jezdícího v autonomním voze

Ford ukázal robotického doručovatele jezdícího v autonomním voze
, , aktualita
Vize firmy Ford obsahuje humanoidního robota, který se dokáže sám sbalit, aby nezabíral moc prostoru a vozí se v autonomní dodávce. Z té pak umí až ke dveřím donést objednaný balík. Jak to bude vypadat?
K oblíbeným
reklama
Nutno říci, že už nejde pouze o vizi, i když jak se to vezme. Z videa je zřejmé, že robot Digit už takovou práci může zvládnout, ovšem zcela jiná věc je ta, zda je i se svým autonomním vozem připraven pro nasazení a kdy by to asi tak mohlo být. Máme tu ale zajímavou alternativu pro služby firem Google či Amazon, které počítají rovnou s využitím dronů. Ford tak uvažuje spíše o alternativě pro klasický způsob doručování zásilkovou službou, ovšem už zcela bez lidí, pokud tedy nejde o balení zásilek. Na to se ale už prakticky zaměřuje Amazon se svými balicími roboty.  
 
 
Ford na svém projektu pracuje se společností Agility Robotics a poukazuje na to, že jen U.S. Postal Service (USPS) v předchozím roce převzala dvakrát více zásilek než před deseti lety. Se stále rostoucím objemem zboží kupovaným v e-shopech se poptávka po jeho zasílání zákazníkům bude pochopitelně dále zvyšovat. 
 
Robot Digit tak má být schopen dojet v úložném prostoru dodávky, protože vystupovat z něj je pro něj očividně snadnější, než z předních sedadel. Pak do svých humanoidních rukou vezme zásilku, "rekognuskuje" terén a vydá se ke dveřím. Pokud nastane taková situace, že v cestě se bude nedej bože povalovat třeba skateboard či koloběžka místního uličníka, je schopen ji obejít třeba po trávě. Zásilku nakonec položí ke dveřím a jako správný robot nezaťuká, ale odešle do střediska zprávu o splnění úkolu. Zákazníkovi pak přijde na mobil upozornění, že balík byl dodán.
 
 
Digit pro orientaci v prostoru používá LIDAR, který tvoří jeho malou hlavu a pak také dvě kamery pro prostorový vjem. Právě díky tomu se dokáže i vyhnout překážkám a stanovit si cestu k cíli. Je také prý odolný a stabilní, takže si může dovolit chodit třeba právě po trávě, která může být kluzká. Zda ale pak dokáže vždy udržet v bezpečí svou až 20kg zásilku, toť otázka

Pro robota je také velice důležitou základnou samotný autonomní vůz, který působí jako přenosová stanice mezi ním a cloudem. Samotný robot totiž nebude mít výkonný hardware, ale v případě potřeby se může spojit s výkonnými počítači, které využijí data z kamer a LIDARu a poskytnou případné řešení. A pak si lze představit, že v některých případech mohou být připraveni i lidé, kteří mohou robota vyvést z potíží. Ostatně co když jej na předzahrádce napadne třeba vzteklá čivava?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek24 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek