Ford ukázal robotického doručovatele jezdícího v autonomním voze

Ford ukázal robotického doručovatele jezdícího v autonomním voze
, , aktualita
Vize firmy Ford obsahuje humanoidního robota, který se dokáže sám sbalit, aby nezabíral moc prostoru a vozí se v autonomní dodávce. Z té pak umí až ke dveřím donést objednaný balík. Jak to bude vypadat?
K oblíbeným
reklama
Nutno říci, že už nejde pouze o vizi, i když jak se to vezme. Z videa je zřejmé, že robot Digit už takovou práci může zvládnout, ovšem zcela jiná věc je ta, zda je i se svým autonomním vozem připraven pro nasazení a kdy by to asi tak mohlo být. Máme tu ale zajímavou alternativu pro služby firem Google či Amazon, které počítají rovnou s využitím dronů. Ford tak uvažuje spíše o alternativě pro klasický způsob doručování zásilkovou službou, ovšem už zcela bez lidí, pokud tedy nejde o balení zásilek. Na to se ale už prakticky zaměřuje Amazon se svými balicími roboty.  
 
 
Ford na svém projektu pracuje se společností Agility Robotics a poukazuje na to, že jen U.S. Postal Service (USPS) v předchozím roce převzala dvakrát více zásilek než před deseti lety. Se stále rostoucím objemem zboží kupovaným v e-shopech se poptávka po jeho zasílání zákazníkům bude pochopitelně dále zvyšovat. 
 
Robot Digit tak má být schopen dojet v úložném prostoru dodávky, protože vystupovat z něj je pro něj očividně snadnější, než z předních sedadel. Pak do svých humanoidních rukou vezme zásilku, "rekognuskuje" terén a vydá se ke dveřím. Pokud nastane taková situace, že v cestě se bude nedej bože povalovat třeba skateboard či koloběžka místního uličníka, je schopen ji obejít třeba po trávě. Zásilku nakonec položí ke dveřím a jako správný robot nezaťuká, ale odešle do střediska zprávu o splnění úkolu. Zákazníkovi pak přijde na mobil upozornění, že balík byl dodán.
 
 
Digit pro orientaci v prostoru používá LIDAR, který tvoří jeho malou hlavu a pak také dvě kamery pro prostorový vjem. Právě díky tomu se dokáže i vyhnout překážkám a stanovit si cestu k cíli. Je také prý odolný a stabilní, takže si může dovolit chodit třeba právě po trávě, která může být kluzká. Zda ale pak dokáže vždy udržet v bezpečí svou až 20kg zásilku, toť otázka

Pro robota je také velice důležitou základnou samotný autonomní vůz, který působí jako přenosová stanice mezi ním a cloudem. Samotný robot totiž nebude mít výkonný hardware, ale v případě potřeby se může spojit s výkonnými počítači, které využijí data z kamer a LIDARu a poskytnou případné řešení. A pak si lze představit, že v některých případech mohou být připraveni i lidé, kteří mohou robota vyvést z potíží. Ostatně co když jej na předzahrádce napadne třeba vzteklá čivava?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář