Nový robot Amazonu dokáže zabalit přes 600 krabic za hodinu

Nový robot Amazonu dokáže zabalit přes 600 krabic za hodinu
, , aktualita
Nepotřebuje si ani otřít čelo, vysmrkat se, dojít si na záchod či na svačinu. Může neustále balit krabice, což činí s kadencí přes 600 za hodinu. Jde o nového balicího robota firmy Amazon, který byl již v řadě provozů instalován.
K oblíbeným
reklama
Amazon už uvažuje o tom, že tyto své nové roboty instaluje do všech provozů a ačkoliv každý z nich stojí přes milion dolarů, tato investice by se měla firmě už do dvou let vrátit. Dá se tak předpokládat, že každý dokáže zastat práci řady zaměstnanců. Ostatně deset krabic za minutu je slušná kadence a pokud k tomu připočteme možnost pracovat mnohem déle než po dobu jedné pracovní směny, pak skutečně lze uznat, že Amazon každým robotem může nahradit 24 pracovníků. 
 
 
Amazon má tak dle Reuters velký zájem na tom, aby ve svých skladech značně srazil počet zaměstnanců, i když pro roboty je stále velký problém s výběrem zboží z regálů a košů, respektive je to problém s ohledem na to, aby přitom byly efektivní a výkonné. Nový robot je ale zvláště dobrý v tom, že dokáže připravit krabici každému zboží na míru tak, aby to do ní přesně padlo a firma tak zbytečně nevozila vzduch a neplýtvala balicím materiálem. 
 
Společnost se tak ocitá na rozcestí mezi budoucností, v níž bude stále vnímána jako velký zaměstnavatel a vizí firmy, která bude spoléhat především na roboty, alespoň na skladových pozicích. Nicméně práce ve skladech Amazonu nemá zrovna dobrou pověst, však už jsme si mohli přečíst řadu reportáží o tom, jak je kontrolován každý krok zaměstnance, který má třeba nařízeno se při chůzi po schodech přidržovat zábradlí. Zlí jazykové by tak mohli říci, že roboti v Amazonu v podstatě už dávno pracují.  
 
 
Uvidíme, jakým směrem se Amazon vydá, ostatně prozatím jde v případě nových robotů stále o pilotní projekt a mluvčí také ubezpečuje, že zaměstnanci, jejichž pozice se tím zruší, o svou práci nakonec nepřijdou. Dozvídáme se, že Amazon chce i díky nim zákazníkům nabídnout nové služby, takže díky tomu vzniknou i nové pozice. Zároveň ale říká, že pro sklady už ani nebude přijímat nové zaměstnance, což bude mít vzhledem k jejich rostoucímu množství také svůj dopad. Na druhou stranu budou zapotřebí i lidé, kteří se budou starat o samotné roboty a jejich údržbu, takže zde také mohou vzniknout pracovní pozice.
 
 
Nové roboty pro Amazon vyrábí italská společnost CMC, která udává schopnost balit 600 až 700 zásilek za hodinu, což je přirovnáno k výkonu čtyř až pěti lidí. 
 
Zdroj: Reuters


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Pandemie prospěla trhu s PC, prodej stoupl díky práci z domova Pandemie prospěla trhu s PC, prodej stoupl díky práci z domova
Po největším poklesu za poslední roky mohou výrobci počítačů opět jásat, neboť prodej PC meziročně vzrostl. Shodly se na tom výsledky analýz od tří předních firem. Důvodem byly hlavně omezení plynoucí ze šíření koronaviru.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
NASA chce ochránit Měsíc a Mars před kontaminací od lidských astronautů NASA chce ochránit Měsíc a Mars před kontaminací od lidských astronautů
S pokrokem kosmických technologií přicházejí i problémy, kterým se musí zavčasu předcházet. Americká kosmická agentura NASA se chce ujistit, že astronauté nekontaminují nová prostředí, která budou zkoumat, a že kontaminace neproběhne ani opačně.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Unikají specifikace Threadripperů PRO 3000: 3995WX bude mít 288 MB cache Unikají specifikace Threadripperů PRO 3000: 3995WX bude mít 288 MB cache
Už za čtyři dny by měly být představeny nové Threadrippery PRO od AMD. Nyní unikly na světlo světa i specifikace těchto nových procesorů a vrcholem bude model Threadripper PRO 3995WX s 64 jádry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
PEDOT: nové povrchové vrstvy katod u Li-Ion zvyšují napětí a bezpečnost PEDOT: nové povrchové vrstvy katod u Li-Ion zvyšují napětí a bezpečnost
Vývoj lithiových akumulátorů neutuchá a jedním z možných vylepšení jsou i jiné povrchové vrstvy katod. Ty mají za úkol zvýšit bezpečnost a zvyšují i napětí, což se hodí pro větší dojezd elektromobilů nebo delší výdrž mobilních zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk tvrdí, že Tesla bude mít autonomii Level 5 do konce roku Elon Musk tvrdí, že Tesla bude mít autonomii Level 5 do konce roku
Elon Musk je muž, který často přehání. A ačkoli poslední dobou mu jeho projekty vycházely v termínu nebo i dřív, nyní prohlásil, že Tesla bude mít autonomní vozy blízké Levelu 5 už do konce roku. Čemuž věří jen málokdo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře