Nový robot Amazonu dokáže zabalit přes 600 krabic za hodinu

Nový robot Amazonu dokáže zabalit přes 600 krabic za hodinu
, , aktualita
Nepotřebuje si ani otřít čelo, vysmrkat se, dojít si na záchod či na svačinu. Může neustále balit krabice, což činí s kadencí přes 600 za hodinu. Jde o nového balicího robota firmy Amazon, který byl již v řadě provozů instalován.
K oblíbeným
reklama
Amazon už uvažuje o tom, že tyto své nové roboty instaluje do všech provozů a ačkoliv každý z nich stojí přes milion dolarů, tato investice by se měla firmě už do dvou let vrátit. Dá se tak předpokládat, že každý dokáže zastat práci řady zaměstnanců. Ostatně deset krabic za minutu je slušná kadence a pokud k tomu připočteme možnost pracovat mnohem déle než po dobu jedné pracovní směny, pak skutečně lze uznat, že Amazon každým robotem může nahradit 24 pracovníků. 
 
 
Amazon má tak dle Reuters velký zájem na tom, aby ve svých skladech značně srazil počet zaměstnanců, i když pro roboty je stále velký problém s výběrem zboží z regálů a košů, respektive je to problém s ohledem na to, aby přitom byly efektivní a výkonné. Nový robot je ale zvláště dobrý v tom, že dokáže připravit krabici každému zboží na míru tak, aby to do ní přesně padlo a firma tak zbytečně nevozila vzduch a neplýtvala balicím materiálem. 
 
Společnost se tak ocitá na rozcestí mezi budoucností, v níž bude stále vnímána jako velký zaměstnavatel a vizí firmy, která bude spoléhat především na roboty, alespoň na skladových pozicích. Nicméně práce ve skladech Amazonu nemá zrovna dobrou pověst, však už jsme si mohli přečíst řadu reportáží o tom, jak je kontrolován každý krok zaměstnance, který má třeba nařízeno se při chůzi po schodech přidržovat zábradlí. Zlí jazykové by tak mohli říci, že roboti v Amazonu v podstatě už dávno pracují.  
 
 
Uvidíme, jakým směrem se Amazon vydá, ostatně prozatím jde v případě nových robotů stále o pilotní projekt a mluvčí také ubezpečuje, že zaměstnanci, jejichž pozice se tím zruší, o svou práci nakonec nepřijdou. Dozvídáme se, že Amazon chce i díky nim zákazníkům nabídnout nové služby, takže díky tomu vzniknou i nové pozice. Zároveň ale říká, že pro sklady už ani nebude přijímat nové zaměstnance, což bude mít vzhledem k jejich rostoucímu množství také svůj dopad. Na druhou stranu budou zapotřebí i lidé, kteří se budou starat o samotné roboty a jejich údržbu, takže zde také mohou vzniknout pracovní pozice.
 
 
Nové roboty pro Amazon vyrábí italská společnost CMC, která udává schopnost balit 600 až 700 zásilek za hodinu, což je přirovnáno k výkonu čtyř až pěti lidí. 
 
Zdroj: Reuters


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů