Nový robot Amazonu dokáže zabalit přes 600 krabic za hodinu

Nový robot Amazonu dokáže zabalit přes 600 krabic za hodinu
, , aktualita
Nepotřebuje si ani otřít čelo, vysmrkat se, dojít si na záchod či na svačinu. Může neustále balit krabice, což činí s kadencí přes 600 za hodinu. Jde o nového balicího robota firmy Amazon, který byl již v řadě provozů instalován.
K oblíbeným
reklama
Amazon už uvažuje o tom, že tyto své nové roboty instaluje do všech provozů a ačkoliv každý z nich stojí přes milion dolarů, tato investice by se měla firmě už do dvou let vrátit. Dá se tak předpokládat, že každý dokáže zastat práci řady zaměstnanců. Ostatně deset krabic za minutu je slušná kadence a pokud k tomu připočteme možnost pracovat mnohem déle než po dobu jedné pracovní směny, pak skutečně lze uznat, že Amazon každým robotem může nahradit 24 pracovníků. 
 
 
Amazon má tak dle Reuters velký zájem na tom, aby ve svých skladech značně srazil počet zaměstnanců, i když pro roboty je stále velký problém s výběrem zboží z regálů a košů, respektive je to problém s ohledem na to, aby přitom byly efektivní a výkonné. Nový robot je ale zvláště dobrý v tom, že dokáže připravit krabici každému zboží na míru tak, aby to do ní přesně padlo a firma tak zbytečně nevozila vzduch a neplýtvala balicím materiálem. 
 
Společnost se tak ocitá na rozcestí mezi budoucností, v níž bude stále vnímána jako velký zaměstnavatel a vizí firmy, která bude spoléhat především na roboty, alespoň na skladových pozicích. Nicméně práce ve skladech Amazonu nemá zrovna dobrou pověst, však už jsme si mohli přečíst řadu reportáží o tom, jak je kontrolován každý krok zaměstnance, který má třeba nařízeno se při chůzi po schodech přidržovat zábradlí. Zlí jazykové by tak mohli říci, že roboti v Amazonu v podstatě už dávno pracují.  
 
 
Uvidíme, jakým směrem se Amazon vydá, ostatně prozatím jde v případě nových robotů stále o pilotní projekt a mluvčí také ubezpečuje, že zaměstnanci, jejichž pozice se tím zruší, o svou práci nakonec nepřijdou. Dozvídáme se, že Amazon chce i díky nim zákazníkům nabídnout nové služby, takže díky tomu vzniknou i nové pozice. Zároveň ale říká, že pro sklady už ani nebude přijímat nové zaměstnance, což bude mít vzhledem k jejich rostoucímu množství také svůj dopad. Na druhou stranu budou zapotřebí i lidé, kteří se budou starat o samotné roboty a jejich údržbu, takže zde také mohou vzniknout pracovní pozice.
 
 
Nové roboty pro Amazon vyrábí italská společnost CMC, která udává schopnost balit 600 až 700 zásilek za hodinu, což je přirovnáno k výkonu čtyř až pěti lidí. 
 
Zdroj: Reuters


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek