Francouzské SNCF chce autonomní vlaky do roku 2023

Francouzské SNCF chce autonomní vlaky do roku 2023
, , aktualita
Francouzské železniční dráhy SNCF nechtějí zůstávat pozadu a do pěti let chtějí mít autonomně řízené vlaky, od čehož si pochopitelně slibují snížení nákladů na provoz a větší plynulost provozu.
reklama
Společnost SNCF ve Francii, která má pod sebou železniční dopravu a např. známé vlaky TGV, ve středu ohlásila, že chce přejít na autonomně řízenou dopravu. Tu v zemi už využívá např. pařížské metro, nicméně vlaky jsou přeci jen něco trochu jiného a je nutné počítat s mnohem více okolnostmi, které se mohou vyskytnout. SNCF si od autonomních vlaků slibuje více harmonizovaný pohyb stejnou rychlostí a s tím i větší plynulost na tratích.
 
SNCF TGV
 
 
Dráhy tak uvažují o navýšení počtu spojů na nejvytíženějších linkách, současně však paradoxně mluví i o snížení spotřeby energie. Na vývoji bude spolupracovat se společnostmi jako Alstom, Altran, Ansaldo a Apsys pro vývoj nákladních vlaků. Pokud jde o ty osobní, tam bude spolupracovat se společnostmi Bombardier, Bosch, Spirops a Thales. Předpokládají se náklady ve výši 57 milionů EUR, přičemž 30 % půjde z kapsy SNCF, dalších 30 % zaplatí stát a zbývajících 40 % pak investují partneři.
 
Společně tak budou muset vyřešit detekci překážek, čtení signálních značek, přesné zjišťování polohy, monitorování okolí a pochopitelně i samotné řízení vlaku na základě těchto vstupů. Společnost SNCF má pod sebou 17 tisíc vlaků a každý den přepraví 4 miliony pasažérů. Počítá se s tím, že v roce 2020 budou hotovy semi-autonomní nákladní vlaky, v roce 2023 se pak začne přecházet na plně autonomní provoz. Připomeňme, že Austrálie už má plně autonomní vlaky od letošního července a starají se o rozvoz vytěžené železné rudy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus
Společnost Samsung inovovala nabídku svých SSD disků. Nová řada 970 EVO Plus nahrazuje původní 970 EVO novými 96vrstvými V-NAND čipy a zvyšuje přenosové rychlosti i hodnoty náhodného přístupu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu
Výrobcem dronů DJI nyní otřásá velký skandál, který ho může stát opravdu nemalé peníze. Desítky zaměstnanců se totiž zúčastnily obrovského provizního podvodu. Zaměstnanci si tak přišli na spoustu peněz.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI
Máme zde další převratnou technologii spojenou s elektromobily a jejich nabíjením. Stojí za nimi startup GBatteries, který slibuje nabití 60kWh akumulátoru v řádu několika málo minut, přičemž úlohu zde hraje systém umělé inteligence.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi
Sagittarius A* známe jako velice silný zdroj rádiového záření uprostřed naší galaxie a obvykle se označuje za supermasivní černou díru. Nyní se ukázalo, že silné proudy tohoto záření mohou být namířeny přímo na Zemi. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1660 a 1660 Ti: jaký budou mít takt, paměti, atd? GeForce GTX 1660 a 1660 Ti: jaký budou mít takt, paměti, atd?
Server WCCFTech přinesl nové informace o tom, jaké můžeme očekávat základní takty grafických karet GeForce GTX 1660 a 1660 Ti a jaké budou další vlastnosti. Tyto informace je pochopitelně třeba brát s rezervou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek