Francouzské SNCF chce autonomní vlaky do roku 2023

Francouzské SNCF chce autonomní vlaky do roku 2023
, , aktualita
Francouzské železniční dráhy SNCF nechtějí zůstávat pozadu a do pěti let chtějí mít autonomně řízené vlaky, od čehož si pochopitelně slibují snížení nákladů na provoz a větší plynulost provozu.
K oblíbeným
reklama
Společnost SNCF ve Francii, která má pod sebou železniční dopravu a např. známé vlaky TGV, ve středu ohlásila, že chce přejít na autonomně řízenou dopravu. Tu v zemi už využívá např. pařížské metro, nicméně vlaky jsou přeci jen něco trochu jiného a je nutné počítat s mnohem více okolnostmi, které se mohou vyskytnout. SNCF si od autonomních vlaků slibuje více harmonizovaný pohyb stejnou rychlostí a s tím i větší plynulost na tratích.
 
SNCF TGV
 
 
Dráhy tak uvažují o navýšení počtu spojů na nejvytíženějších linkách, současně však paradoxně mluví i o snížení spotřeby energie. Na vývoji bude spolupracovat se společnostmi jako Alstom, Altran, Ansaldo a Apsys pro vývoj nákladních vlaků. Pokud jde o ty osobní, tam bude spolupracovat se společnostmi Bombardier, Bosch, Spirops a Thales. Předpokládají se náklady ve výši 57 milionů EUR, přičemž 30 % půjde z kapsy SNCF, dalších 30 % zaplatí stát a zbývajících 40 % pak investují partneři.
 
Společně tak budou muset vyřešit detekci překážek, čtení signálních značek, přesné zjišťování polohy, monitorování okolí a pochopitelně i samotné řízení vlaku na základě těchto vstupů. Společnost SNCF má pod sebou 17 tisíc vlaků a každý den přepraví 4 miliony pasažérů. Počítá se s tím, že v roce 2020 budou hotovy semi-autonomní nákladní vlaky, v roce 2023 se pak začne přecházet na plně autonomní provoz. Připomeňme, že Austrálie už má plně autonomní vlaky od letošního července a starají se o rozvoz vytěžené železné rudy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek