Francouzské SNCF chce autonomní vlaky do roku 2023

Francouzské SNCF chce autonomní vlaky do roku 2023
, , aktualita
Francouzské železniční dráhy SNCF nechtějí zůstávat pozadu a do pěti let chtějí mít autonomně řízené vlaky, od čehož si pochopitelně slibují snížení nákladů na provoz a větší plynulost provozu.
reklama
Společnost SNCF ve Francii, která má pod sebou železniční dopravu a např. známé vlaky TGV, ve středu ohlásila, že chce přejít na autonomně řízenou dopravu. Tu v zemi už využívá např. pařížské metro, nicméně vlaky jsou přeci jen něco trochu jiného a je nutné počítat s mnohem více okolnostmi, které se mohou vyskytnout. SNCF si od autonomních vlaků slibuje více harmonizovaný pohyb stejnou rychlostí a s tím i větší plynulost na tratích.
 
SNCF TGV
 
 
Dráhy tak uvažují o navýšení počtu spojů na nejvytíženějších linkách, současně však paradoxně mluví i o snížení spotřeby energie. Na vývoji bude spolupracovat se společnostmi jako Alstom, Altran, Ansaldo a Apsys pro vývoj nákladních vlaků. Pokud jde o ty osobní, tam bude spolupracovat se společnostmi Bombardier, Bosch, Spirops a Thales. Předpokládají se náklady ve výši 57 milionů EUR, přičemž 30 % půjde z kapsy SNCF, dalších 30 % zaplatí stát a zbývajících 40 % pak investují partneři.
 
Společně tak budou muset vyřešit detekci překážek, čtení signálních značek, přesné zjišťování polohy, monitorování okolí a pochopitelně i samotné řízení vlaku na základě těchto vstupů. Společnost SNCF má pod sebou 17 tisíc vlaků a každý den přepraví 4 miliony pasažérů. Počítá se s tím, že v roce 2020 budou hotovy semi-autonomní nákladní vlaky, v roce 2023 se pak začne přecházet na plně autonomní provoz. Připomeňme, že Austrálie už má plně autonomní vlaky od letošního července a starají se o rozvoz vytěžené železné rudy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie
Před dvěma dny zaznamenaly některé služby Googlu více než hodinový výpadek, kdy data místo do Googlu proudila přes Čínu a Rusko. Celý problém měl ale zdroj v překvapivém místě, u poskytovatele internetu v Nigérii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice 3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice
Technologie 3D tisku začne být asi brzy posuzována i ze zdravotního hlediska. Další studie totiž ukázala, že jsou při 3D tisku uvolňovány nebezpečné nanočástice, což trápí např. i přímovstřikové motory v autech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter
AMD nedávno představilo své procesory EPYC s kódovým označením Rome, ale my se nyní můžeme z Říma přesunout do Milána a přibrat na cestu následovníka Volty od firmy NVIDIA. Tato kombinace bude tvořit Perlmutter pro DOE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí
SpaceX se svými raketami Falcon 9 nemá zcela "čistý rejstřík" ovšem v poslední době si není na co stěžovat. Na cestě je také certifikace pro vynášení astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici, ale SpaceX nyní získala jinou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci
Microsoft se konečně odhodlal opět vypustit na trh Windows 10 October 2018 Update (verze 1809), který původně přišel už před měsícem, ale rychle zase musel být stažen kvůli závažné chybě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář