Francouzské SNCF chce autonomní vlaky do roku 2023

Francouzské SNCF chce autonomní vlaky do roku 2023
, , aktualita
Francouzské železniční dráhy SNCF nechtějí zůstávat pozadu a do pěti let chtějí mít autonomně řízené vlaky, od čehož si pochopitelně slibují snížení nákladů na provoz a větší plynulost provozu.
reklama
Společnost SNCF ve Francii, která má pod sebou železniční dopravu a např. známé vlaky TGV, ve středu ohlásila, že chce přejít na autonomně řízenou dopravu. Tu v zemi už využívá např. pařížské metro, nicméně vlaky jsou přeci jen něco trochu jiného a je nutné počítat s mnohem více okolnostmi, které se mohou vyskytnout. SNCF si od autonomních vlaků slibuje více harmonizovaný pohyb stejnou rychlostí a s tím i větší plynulost na tratích.
 
SNCF TGV
 
 
Dráhy tak uvažují o navýšení počtu spojů na nejvytíženějších linkách, současně však paradoxně mluví i o snížení spotřeby energie. Na vývoji bude spolupracovat se společnostmi jako Alstom, Altran, Ansaldo a Apsys pro vývoj nákladních vlaků. Pokud jde o ty osobní, tam bude spolupracovat se společnostmi Bombardier, Bosch, Spirops a Thales. Předpokládají se náklady ve výši 57 milionů EUR, přičemž 30 % půjde z kapsy SNCF, dalších 30 % zaplatí stát a zbývajících 40 % pak investují partneři.
 
Společně tak budou muset vyřešit detekci překážek, čtení signálních značek, přesné zjišťování polohy, monitorování okolí a pochopitelně i samotné řízení vlaku na základě těchto vstupů. Společnost SNCF má pod sebou 17 tisíc vlaků a každý den přepraví 4 miliony pasažérů. Počítá se s tím, že v roce 2020 budou hotovy semi-autonomní nákladní vlaky, v roce 2023 se pak začne přecházet na plně autonomní provoz. Připomeňme, že Austrálie už má plně autonomní vlaky od letošního července a starají se o rozvoz vytěžené železné rudy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontrola daní po řecku: místo účtenkovky kontrola drony Kontrola daní po řecku: místo účtenkovky kontrola drony
V několika evropských zemích se vybírání daní kontroluje účtenkovými loteriemi včetně té naší. Řekové si ale na vybraná podnikání jako jsou turistické lodě posvítili i jinak. Vydávání a přiznávání účtenek totiž budou sledovat pomocí dronů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků
NVIDIA v poslední době nesbírala velké pochvaly od analytiků. Ovšem i mezi nimi se samozřejmě najdou různé názory a ty pozitivní přicházejí z Bank of America. Doporučení investovat se také objevila ve spojitosti s AMD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu
Overclocker Der8auer se odhodlal k netradičnímu pokusu o přetaktování grafické karty, a to modelu GeForce GTX 2080 s využitím suchého ledu. Co tento pokus přinesl, na to se můžeme nyní podívat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chrome 69: čelní útok na naše soukromí? Chrome 69: čelní útok na naše soukromí?
Google před verzí Chrome 69 nabídl ve svém prohlížeči volitelnou možnost přihlásit se k příslušnému účtu, aby bylo možné synchronizovat třeba záložky mezi různými zařízeními. S verzí 69 se ale způsob přihlašování mění. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu
Japonská JAXA v poslední době neměla moc štěstí, ale na svou sondu Hayabusa-2 zatím může být pyšná. Ta už před prázdninami dostihla asteroid Ryugu a nyní na něj z výšky jen 55 metrů shodila dva roboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek