www.svethardware.cz
>
>
>
>

FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy

FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
, , aktualita
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
K oblíbeným
reklama
FSP FlexGURU se tak budou hodit pro HTPC, čili domácí multimediální PC, průmyslová PC, Edge Computing nebo NAS servery. K dispozici jsou nově 250W a 300W model s rozměry 150 x 40,5 x 81,5 mm, takže jsou dle zprávy ještě o 20 procent prostorově méně náročné než jiné zdroje formátu Flex ATX. Těžko ale pro ně najdeme standardizovanou skříň (i když jde stále o standardizovaný formát Flex), přičemž u nás je to možná jen značka Akyga. A je také otázka, jak dobře budou samy FlexGURU pro běžného zákazníka k sehnání. 
 
 
Pro snadnou údržbu a instalaci se zde může hodit modulární kabelový design, takže tu máme pouze konektory a žádný napevno připájený kabel. Firemním zákazníkům se také může hodit velice snadná výměna samotného zdroje, který jen odpojí od kabelů, k nimž pak napojí nový kus. 
 
Společnost FSP také k FlexGURU nabízí univerzální rámeček, který umožní zvolit orientaci zdroje dle potřeby a výrobce také tvrdí, že tyto modely budou kompatibilní s 99 procenty Flex-ATX skříní, které jsou na trhu. To jedno zbývající procento je asi pro všechny případy, kdyby se přece jen nějaká objevila. 
 
Oba zdroje odpovídají standardu Flex ATX v1.22, výkonnější 300W nabízí v typické zátěži efektivitu přes 90 procent a slabší 250W pak přes 85 procent. Ventilátory pro jejich chlazení (velikost 40 mm) mají kuličková ložiska a jsou řízeny dle teploty a dále tu máme jedinou +12V větev, japonské hlavní kondenzátory a samozřejmě i různé ochrany proti přepětí, nadproudu, zkratu, atd. 
 
Zdroj: FSP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mark Papermaster: kam směřuje vývoj procesorů v éře kulhajícího Mooreova zákona? Mark Papermaster: kam směřuje vývoj procesorů v éře kulhajícího Mooreova zákona?
Mark Papermaster, Chief Technical Officer firmy AMD, se rozpovídal o vývoji hardwaru v éře, kdy už se dávno mluví o konci platnosti Mooreova zákona, i když se najde ještě dost lidí, kteří něco takového vylučují. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake-S s 10 a 6 jádry v prvních testech, ukazuje se i Z490 Comet Lake-S s 10 a 6 jádry v prvních testech, ukazuje se i Z490
Na začátku příštího roku očekáváme procesory Comet Lake-S a ukazuje se, že ty asi už opravdu brzy dorazí. Máme tu první testy jednak 10jádrového a pak i 6jádrového procesoru a ukázal se i čipset Z490. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Radeon RX 5500 XT a specifikace, jaké jsou takty? AMD Radeon RX 5500 XT a specifikace, jaké jsou takty?
Už včera se začaly objevovat karty AMD Radeon RX 5500 XT a my jsme se dozvěděli, že ty opravdu budou vybaveny GPU se 1408 Stream procesory a ne s plnými 1536 jednotkami. Nyní se ale můžeme podívat i na takty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek