www.svethardware.cz
>
>
>
>

FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy

FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
, , aktualita
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
K oblíbeným
reklama
FSP FlexGURU se tak budou hodit pro HTPC, čili domácí multimediální PC, průmyslová PC, Edge Computing nebo NAS servery. K dispozici jsou nově 250W a 300W model s rozměry 150 x 40,5 x 81,5 mm, takže jsou dle zprávy ještě o 20 procent prostorově méně náročné než jiné zdroje formátu Flex ATX. Těžko ale pro ně najdeme standardizovanou skříň (i když jde stále o standardizovaný formát Flex), přičemž u nás je to možná jen značka Akyga. A je také otázka, jak dobře budou samy FlexGURU pro běžného zákazníka k sehnání. 
 
 
Pro snadnou údržbu a instalaci se zde může hodit modulární kabelový design, takže tu máme pouze konektory a žádný napevno připájený kabel. Firemním zákazníkům se také může hodit velice snadná výměna samotného zdroje, který jen odpojí od kabelů, k nimž pak napojí nový kus. 
 
Společnost FSP také k FlexGURU nabízí univerzální rámeček, který umožní zvolit orientaci zdroje dle potřeby a výrobce také tvrdí, že tyto modely budou kompatibilní s 99 procenty Flex-ATX skříní, které jsou na trhu. To jedno zbývající procento je asi pro všechny případy, kdyby se přece jen nějaká objevila. 
 
Oba zdroje odpovídají standardu Flex ATX v1.22, výkonnější 300W nabízí v typické zátěži efektivitu přes 90 procent a slabší 250W pak přes 85 procent. Ventilátory pro jejich chlazení (velikost 40 mm) mají kuličková ložiska a jsou řízeny dle teploty a dále tu máme jedinou +12V větev, japonské hlavní kondenzátory a samozřejmě i různé ochrany proti přepětí, nadproudu, zkratu, atd. 
 
Zdroj: FSP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny
Drony jsou velkou hrozbou nejen v rukou nezodpovědných amatérských pilotů, ale také v rukou teroristických organizací. Několik dronů totiž o víkendu zaútočilo na Saúdskou Arábii a její rafinérie, přičemž produkce ropy tak v zemi klesla o 50 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC
Procesory AMD EPYC se mohou díky svým 64 fyzickým jádrům pochlubit nebývalým hrubým výkonem, který byl nyní použit pro enkoding videa v reálném čase do 8K HEVC. Na to stačí jediný EPYC 7742. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Včera, aktualita, Jan Vítek17 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře