www.svethardware.cz
>
>
>
>

FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy

FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
, , aktualita
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
K oblíbeným
reklama
FSP FlexGURU se tak budou hodit pro HTPC, čili domácí multimediální PC, průmyslová PC, Edge Computing nebo NAS servery. K dispozici jsou nově 250W a 300W model s rozměry 150 x 40,5 x 81,5 mm, takže jsou dle zprávy ještě o 20 procent prostorově méně náročné než jiné zdroje formátu Flex ATX. Těžko ale pro ně najdeme standardizovanou skříň (i když jde stále o standardizovaný formát Flex), přičemž u nás je to možná jen značka Akyga. A je také otázka, jak dobře budou samy FlexGURU pro běžného zákazníka k sehnání. 
 
 
Pro snadnou údržbu a instalaci se zde může hodit modulární kabelový design, takže tu máme pouze konektory a žádný napevno připájený kabel. Firemním zákazníkům se také může hodit velice snadná výměna samotného zdroje, který jen odpojí od kabelů, k nimž pak napojí nový kus. 
 
Společnost FSP také k FlexGURU nabízí univerzální rámeček, který umožní zvolit orientaci zdroje dle potřeby a výrobce také tvrdí, že tyto modely budou kompatibilní s 99 procenty Flex-ATX skříní, které jsou na trhu. To jedno zbývající procento je asi pro všechny případy, kdyby se přece jen nějaká objevila. 
 
Oba zdroje odpovídají standardu Flex ATX v1.22, výkonnější 300W nabízí v typické zátěži efektivitu přes 90 procent a slabší 250W pak přes 85 procent. Ventilátory pro jejich chlazení (velikost 40 mm) mají kuličková ložiska a jsou řízeny dle teploty a dále tu máme jedinou +12V větev, japonské hlavní kondenzátory a samozřejmě i různé ochrany proti přepětí, nadproudu, zkratu, atd. 
 
Zdroj: FSP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci
Oblíbený internetový prohlížeč Google Chrome se v průběhu podzimu dočká několika užitečných vylepšení. Především to bude správa otevřených karet, odkazů, ale také jejich synchronizace napříč různými zařízeními.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA testuje autonomní vrtačku ARADS pro hledání života na Marsu NASA testuje autonomní vrtačku ARADS pro hledání života na Marsu
Vrtačka ARADS od vesmírné agentury se už na vyprahlé poušti Atacama testuje nějaký ten pátek. Má sloužit k hledání života na Marsu a nyní se pracuje na autonomním ovládání vrtáku, které je na rudé planetě nezbytností.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek24 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek